Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

huxy
18. feb 2013

@lucula73 😀 no možno zložito,ale nechcela som zdobiť boky zdobičkou,lebo som to ešte nerobila a neviem,či by sa mi to podarilo.inak čo som pozerala postup na tortu celú ozdobenú lentilkami,tak pod to šiel maslový krém.tak netuším,či by šľahačkový držal tie lentilky.lebo ani šľahačkový krém som zatiaľ nerobila 🙂

aduskatt
18. feb 2013

@huxy lentilky mozes lepit rozpustenou bielou cokoladou

dm1
18. feb 2013

@huxy na slahackovom by ti lentilky pustili farbu

muffinka8
18. feb 2013

Dobré ráno. Viem že sa to tu už rozoberalo, ale zabudla som 😅 ak spravím krém (pribináčkový a parížsky bez masla) vo štvrtok, bude dobrý ešte v nedeľu? Teda na tretí deň?

huxy
18. feb 2013

@aduskatt
@dm1 ďakujem

kleopatris
18. feb 2013

@bambula1307 prosim ta das mi na tu burizonovu hmotu recept? Dakujem

79zuzana
18. feb 2013

@viera6 ja robim striebornu tak, ze si urobim ciernu alebo sivu hmotu, vymodelujem co potrebujem a postriekam to perletovym sprejom, ono to chyti striebornu farbu 😉

jakelina
18. feb 2013

@muffinka8 bude to ještě dobré. 😉

veronkaj
18. feb 2013

Ahojte môžem sa o niečom poradiť,

idem robiť tortu bez marcipánu okolo budú trubičky - kupované čokoládové plnené a bude poschodová hore na poschodií aj okolo prvého bude čerstvé ovocie
tortu upečiem naplním, dám vychladiť, na druhý deň ráno potriem krémom z nuteli a masla a tam pritlačím dokola trubičky, na vrch kde pôdje ovocie dám trošku krému a ovocie umyté odkvapkané ponorím do mierne vlažnej želatíny a poukladám na spodok na to dám poukladám dalšie ovocie a to už len štetcom namočeným v želatne prejdem prídu si po ňu a budú ju o pár hodín jesť môže byyť?????
dakujem

viera6
18. feb 2013

@79zuzana dakujem ,niekto si tu aj na mna spomenul 😉 aj som tak uvažovala,ale sprej nemam ,ale praškovu ...sprej som si akurat zohnala bezfarebny 400ml za necelých 13eur aby som nemusela za každým natierat olejom 😝 🙂

dadka212
18. feb 2013

ahojte moja ranná 😅

mamina1978
18. feb 2013

Dobre ranko sladulienky 🙂 , tak konecne vas idem docitat a popozerat vase torticky. 😉 🙂 Joj ako sa tesim po tych mojich stresovych dnoch trosku tu pri vas zrelaxovat. Cez vikend som mala len par minut volna, vlozila som len fotky mojej torty a zase ma cakali dalsie povinnosti 😝 😝
No teraz zapnem konika a musela som si veru pretret oci.......... kolko laijkou som dostala za torticku 😵 😵 😵 😵 😵 Dakujeeeeeem vam vsetkym moooooooc , mooooc krasne za vsetky laijky ..... 🙂
Lebo reakciu mojej znamej som ocakavala trosku inu. Tak som potom ostala v pochybach 😔
Ale vdaka vam mi zase trosku stuplo sebavedomie 🙂

mamina1978
18. feb 2013

@luciahromadkova ta mackova je nadhernaaaa 😵 😵 😵 😵 😵 😵

dadka212
18. feb 2013

@huxy ja som dávala oblátku na maslo ale nedopadlo to dobre, bolo to len pre sestru, takže to sa odpustilo....oblátka sa rozmočila a troška sa trhala 😝

huxy
18. feb 2013

@dadka212 skúsim dať pod tú oblátku med.a pod lentilky maslo s cukrom.je to pre moju malú,ja na objednávky nerobím.ale aj tak chcem,aby bola pekná 🙂

79zuzana
18. feb 2013

@viera6 nie je zaco 😉 praskovou som este neskusala, ale tak malo by to fungovat tak isto.

mamina1978
18. feb 2013

@dada2007 nie neopiekla , len taky poukladala , aby nebol tvrdy a dal sa pekne krajat. Potom chutil ako slany korpus 😉 🙂 Vecer som ho urobila a rano sme krajali. Sme ho doobeda vyslovene zozrali a ja teda slane torty neee, ale tato kombinacia bola OK 😉

mamina1978
18. feb 2013

@jenie123 a @nika1985 moooooc gratulujem k tehulkovaniu 😵 😵 😵 😵

jenie123
18. feb 2013

@mamina1978 dakujeeeem.. 🙂

dada2007
18. feb 2013

@mamina1978 ďakujem moc za odpoved.......chvílku som nevedela, o čom točíš 😀 ale pak som si spomenula 😅 😉

ajka82
18. feb 2013

dieta si mi pomylilo poobedny spanok, spi uz teraz na mne a ja nic nemozem 🙄 potrebujem ne stredu vecer, resp. stvrtok rano futbalove branky a 2 futbalistov...
baby co ste robili branky, kolko trvalo kym vytvrdli aby sa nezviezli dolu? 😕 bo neviem ci sa mi podari este dnes k tomu dostat poobede alebo vecer 🙄

ajka82
18. feb 2013

a este nieco ma napadlo... mozem na lizatka a cakepops pouzivat aj obycko spajdle? boli k formam pribalene origos palicky, ale ked dojdu, ci mam radsej kupovat zas origos alebo nemusim...kujem 🙂

mamina1978
18. feb 2013

@dada2007 no to vies............ , prepac ,az teraz docitavam, tak vam odpovedam trosku neskoro na 😅 😅 😅

majuskovci
18. feb 2013

Babenky pomóc prosím Vás nemá náhodou niektorá z Vás na predaj gélovú farbu svetlo modrú.Nemôžem ju nikde zohnať.Ak niektorá máte a predali by ste bola by som strááááášne vďačna.

zuzana92101
18. feb 2013

@dm1 ano, predava, cena je 33.50e, ked sa kupia tie dve, tak stoja 45.95e. Teda aspon zatial som nasla tieto ceny, mozno este nieco najdem, ale myslim, ze nejako vyrazne sa cena nebude menit. 😒

elienka
18. feb 2013

@zuzana92101 @lucula73 píslala, že by chcela, tak kúpte spolu a rozstrihnite si to a vyjde vás to cca 25 e

jakelina
18. feb 2013

@ajka82 branka mi vytvrdla přes noc

dada2007
18. feb 2013

@mamina1978 nieeeee..........ja to chcem robiť až tuto nedelu.....takže pohodka 😵

dada2007
18. feb 2013

micky, práve mi došla objednávka z Dortosima CZ......mooooc spokojná som, všetko krásne zabalené, aby sa mi to nepolámalo(lišty apod.) a hlavne všetko došlo 😵 (aj mne aj @pristela) ......a ujo DPD mi to prvýýýý krát doniesol až hore(doteraz či to bolo UPS alebo iné, vždy som chodila dolu pod činžiak....) ale teda.......ani by som to neodniesla sama na 4 poschodie bez výťahu.......3 vedrá po 7kg smartu a plus nejaké blbostičky......chudááááák, taký bol červený čo fučal z tej váhy a schodov 😅 ......aj tringelt som mu dala, aj pochválila 😀 😀 😀