Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mamina1978
19. feb 2013

@ajka82 no a teraz mi prosim moja zlatucka vysvetli...... kde si skovala ten hacik, 😵 😵 😵 😵 😵 😵 snad nie pod tou mini jemnou gulickou v strede? 😕 😅 Ved ja som tam musela dat riadnu gulu ,aby hacik s drotikom zmyzol ! 😝
Aj @pristela tam ma len taku krasnu jemnucku gulocku 😵 😵 😵 😵 😵 Tak ja som asi moooc nechapava 😅 😅 😅

mamina1978
19. feb 2013

@pristela no ved ja som ich tak susila, ze dole hlavou ..... 😅 😅 prikladam foto ......... Som si ten kovovy nadstavec , co je do mikrovlnky postavila na 3 pohare , aby to bolo vyssie a na nom susila kvety na drotiku dole hlavou.... 😕 😕 No postupne mi asi polovica kvetov popadala , len hole drotiky mi ostali vysiet 😀 😀 😀 Tak som ich zase prilepila vodou a potom uz drzali 😉

mamina1978
19. feb 2013

A tu fotku som zabudla 😅 😅 😅

mimcak
19. feb 2013

Ahojte nemáte uložené niečo s basketbalovou loptou ?

jenie123
19. feb 2013

@blcha ja robim nieco podobne tento tyzden, len pre zmenu pecene prasiatko.. 🙂 tiez mam z toho obavy.. ale tak, navod mam a snad sa to na pecene prasa bude podobat.. 🙂)))

levandulka3
19. feb 2013

@blcha mne sa najlepšie farbí práškovými farbami riedenými kvapkou ale ozaj len kvapkou bieleho alkoholu, a ked farbím väčšie plochy ako bude aj to tvoje prasa tak si odstrihnem z novej hubky na riad a farbím tým, a suchá je asi po pol hodine , ked treba môžeš na to dať aj druhú vrstvu farby ked sa ti zdá fľakaté, ale to by u prasaťa nemalo vadiť, práškovú farbu dostaneš aj čiernu aj hnedú kupujem ju normálne v drogérii v 101-tke alebo v DM

ajka82
19. feb 2013

@mamina1978 nooo, ono aj ten hacik bol taky pidimaly 😅

dada2007
19. feb 2013

jedna na dnes.......prvý krát som skušala tú novú podložku na stenšovanie kvietkov.....eeeeeešte treba veľa cviku 😉

timotejkabrejkova
19. feb 2013

Keď robíte zo smartflexu kvety a postavičky dopredu aby pekne zaschli ako ich skladujete pri izbovej teplote alebo v chladničke a máte to v niejakom igelitovom vrecúšku, alebo to nemáte v ničom zabalené??? Ďakujem za každú radu.

ajka82
19. feb 2013

@mamina1978 teda mne sa aspon zda pidimaly...neviem ake si ty robila

ajka82
19. feb 2013

@timotejkabrejkova izbova teplota a krabicka

mamina1978
19. feb 2013

@dada2007 jeeeejo mam dalsi Eiffelturm do zbierky 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

jankaferancova
19. feb 2013

Ahojte maminky,prosím Vás nemáte niektorá osvedčený recept na MARLENKU???Ďakujem veľmi pekne 😉

pipka
19. feb 2013

@mimcak no nemam toho nejak vela, ale nieco som nasla 😉

pipka
19. feb 2013

@dadka212 teda dani poviem ti, ze ja by som si teda take dieta ani nic take realne na tortu nedala 😅 😝 ved normal by mi zle z toho bolo 😖
a to kde tie oci zohnali..to sa aj da kupit niekde 😅 😕 😅 ze bych si do zasoby kupila, ked mi moje dosluzia 😀 😀 😝

dada2007
19. feb 2013

@mamina1978 ďakujem moja.....natrápila ma, lebo som stááááále nevedela, ako ju celú spraviť.... 😒

dm1
19. feb 2013

@timotejkabrejkova urcite nie do ladnicky ozdoby musia vytvrdnut pri izbovej teplote a potom ich daj do dozy alebo prikry sackom aby sa na ne neprasilo

blcha
19. feb 2013

@levandulka3 ja si kupujem take v drogerke farby ale ciernu som tam este nevidela vzdy len tmavohnedu musim asi lepsie pozerat 😉 😉
@jenie123 uz sa tesim na foto ako sa ti podari mohla by si aj fotit a potom mi supnes fotorecept aj s popisom 😀 😀 😀

nelly75
19. feb 2013

kočky idem robiť tortu manželovi k 40 a nakoniec ma napadlo že by som urobila ženské telo so spodným prádlom máte niečo uložené alebo kde mám hľadať inšpiračky, poraďte prosím, ďakujem 🙂

bambula1307
19. feb 2013

@halienka ahoj ja robim korpusy z hladkej muky..kazdy sa ma pyta ako ich robim, ze su take jemne. Polohrubu davam na bublaninu a babovku..cize na trene piskotove hmoty..tam kde davam margarin a mlieko.

dada2007
19. feb 2013

@mamina1978 a zabudla som.........si prvá, čo mi píšeš, že si uložíš moju tortičku.......... 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 ďakujem moja, mám lepší deň....omnoho.....
....a inak.......tebe som zabudla......to je smutné, že na tak kráááááásnej torte natrafíš na takú osobu 🙄 🙄 🙄 len neprestávaj piecť.....prosíííííííím 😵 😵 😵 😵

ludkas31
19. feb 2013

@pipka dobry den, ta krtkova torta je uzasna, peciete pre zaujemcov? ak ano kolko by vysla taka torticka? dakujem LR

anibas
19. feb 2013

@vlada111 ďakujem, že aká srandistka - vraj pekné botasky - trápenie to bolo 😝 😝 😝
@ivkaivka odporúčam stiahnuť foto z PC, z každej strany, aj foto podrážky a prekresliť na papier a vyrezávať z korpusu - no roboty jak na kostole 😒 😒 😒 😒 sú to skôr vymyslené značky, niekde určite je aj postup - nemôžem si spomänúť na jednu stránku - nejaká česká na .... 😒

timotejkabrejkova
19. feb 2013

@dm1 Ďakujem 🙂

mamina1978
19. feb 2013

@dada2007 No tak ked by si chcela presne vediet,moja prva , ktoru som si od teba odlozila bola ta s tou krasnou velkou lodou, co si potom sem dala foto aj s tebou a detmi........ potom mam este tu skorpionovu, ta bola bombovaaa, na krstiny, krasne zladena zelenkava, redbul , no a co ma uchvatilo bola ta fialkova margaretkova...... 😵 😵 😵 😵 Taku isto niekedy niekomu urobim... 😵 Ty mas tiez krasne torticky a verim tomu, ze ich maju viacere dievcata ulozene.... 😉 🙂
No a ja neprestanem piect, 😵 no na objednavky asi nebudem mat zaludok. ☹ ☹ ☹

dadka212
19. feb 2013

@pipka ja tiež nie 😝 ja odkedy som videla horor o tej bábike chucky tak dovi dopo, ani bábiky nemám doma 😅

dada2007
19. feb 2013

@mamina1978 ježíííííííííííííííííííš..............no waaaaaaaaaaaaaw.......odpadnem 😀 .....ja ti strašne ďakujem za všetky tie uložené torty....... 😵 😵 😵 😵 a tiež dakujem za pochvalu, moc si to vážim....moc 😵 😵 😵 😵

eliska22
19. feb 2013

jáj baby ja som dnes chcela modelovať žirafu, aj som začala, ale je to pre 25 ročnú babu a neviem či mám vymodelovať takú čo sa akože približuje k originálu, aj keď pochybujem, že by sa mi taká podarila 😀 alebo či to mám šmrncnúť do takej deckej žirafky, alebo či to mám nejako vyrezať....ach jaj nechala som to tak a kukám tu po nete a neviem ako to urobiť ☹ 😝