Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

timotejkabrejkova
20. feb 2013

@alexandrakocikova Ďakujem za radu 🙂

zanet2009
20. feb 2013

Ahojky! Občas koukám do této diskuze a obdivuji vaše nádherné výtvory.
Já jsem již zvládla taky tři potahované dortíky, ale te´d bych chtěla dcerce ke 2.narozeninám udělat nepotahovaný a potřebovala bych poradit.
Chtěla bych klasicky korpus-uvnitř krém,ovoce a teď nevím jak pokračovat. Chtěla bych dát po obvodu dortu ty cukrářské piškoty,svázat je mašlí a nevím,co dát navrch dortu-krém a na to položit třeba nějaké ovoce?
Nedělala jste některá takový "obyčejný"? Pokud ano,prosím,poraďte a třeba i fotečku přidejte. Díky

gejbry
20. feb 2013

@ajka82 Tak zkusím podle tvé rady to pomazat tím máslem s cukrem v místech kde se krém bude dotýkat marcipánu. Jinak ten krém 250 másla 300 mléka a 1 pudink. No uvidíme 🙂

ajka82
20. feb 2013

@gejbry bude to tym...je tam menej masla jak pudingu(mlieka) 😉 skus cisto maslom, alebo ak ti zostane krem este do neho maslo primiesaj aby ho bolo viac a tym potri

mima595
20. feb 2013

@dada2007 - ja ked robim slanu tortu...u nas je naj cesnakova pomazanka....to je v majolenke rozmiesas nastruhany syr a popuceny cesnak....

a poom si robim dalsie 2 pomazanky a to tak..že...maslo, trosku majolenky, cibulu na sekaciku, bambino...sem tam horcicu, alebo kecup a k tomu uvarene na tvrdo vajicka..teda jedna je vajickova..kto ma co rad....to natriem jedno poschodie a potom co sa mi zvysi, tak tam dam posekanu dietnu salamu.. a mam druhu pomazanku....+ teda doplnim maslo, majolenku...aby som zase mala dost mnozstva.....je lepsie tam dat trochu majolenky, alebo tatarskej, nech je to viac tekute.....ked je to tekute, tak sa to lepsie vpije

lokalistin
20. feb 2013

@mizulienka no ja som mala raz taku objednavku,ze ziadne ovocie,ziadne slahackove,ziadne tvarohove,tak reku skusim a nasla som tento recept,a zatial kazdemu chutila. Ked som robila tu 3poschodovu spodna vrstva bola doboska mala som pripravenych 18platov 30cm priemer ,ale stacilo mi 13 na 10cm vysku tak som tych 5 prepolila a zaniesla do roboty cize 10platov ale len polovica z 30cm priemeru a za 5 minut som chcela ist dat na tanierik pre kolegynu z ineho oddelenia a bol posledny kusok a este stali v rade,ze aj oni chcu kazdemu hrozne chutila. A pytali sa co to bol za krem ci to bola choco mouse?
Tak dufam,ze vam bude chutit

lokalistin
20. feb 2013

@lifinka ja pouzivam vsade len 30% a vzdy bolo dobre ale u nas je ta 30%hustejsia ako na slovensku

zuzana92101
20. feb 2013

@patka6 ja robim korpus aj krem vzdy den vopred, aby to mali cerstve 😉

katkak23
20. feb 2013

@timotejkabrejkova ten motýv dreva sa dá aj normalne ak mas kostice na marcipan ja som tie takto pomaly kreslila na uz potiahnutu tortičku

katkak23
20. feb 2013

tu to vidno lepšie

patka6
20. feb 2013

vdaka za rady 🙂 a este sa spytam , ten pribinacikovy krem do ktoreho ide ten creme ole, ten tam staci len nasypat ?

muffinka8
20. feb 2013

@patka6 áno, ja prisypávam postupne, podľa toho aký máš tvaroh, treba viac alebo menej.

gejbry
20. feb 2013

@ajka82 jj určitě vyzkouším ten typ máslo s nutelou. Četla jsem na to samé chvály na diskuzích 🙂 Ale nybýt tvojí rady tak mě to ani nenapadne 🙂 moc děkuji Dokonce ani kamarádka cukrářka nevěděla čím to je 🙂

lokalistin
20. feb 2013

Tak je to v dvoch temach,lebo prvy krat som to dala do fotopostupov,tak som to hodila aj do receptov, sorry 😒

luciahromadkova
20. feb 2013

@lokalistin nevadi, už sa teším ked skusim 🙂

lokalistin
20. feb 2013

@luciahromadkova dakujem,som zvedava na odozvu ci chutila

luciahromadkova
20. feb 2013

@mizulienka ja som si objednavala, po porode som potrebovala zimne veci na nosenie von- kocikovanie, nohavice mi sedeli, lenze to bolo po porode, teraz som ich dala tehotnej kamoske, lebo boli velke a boli fakt super..., mikina v pohode a aj tricka, na jesen som chcela sportove nohavice nesedeli vobec, tak som vratila, vratili mi peniaze v pohode na ucet, ale to zavisi aj od postavy ja som vysoka a chudsia, nosim 36,
a este ma napadlo, ze kupila som tam zimne topanky do snehu a po sezone sa natrhlo viazanie- vratili mi v pohode peniaze, ziadna reklamacia
detske oblecenie je ok, maly ma supravu do dazda, a nosi ju uz od jari, teraz na jesen a vcera sme skusali kvoli bunde na jar a este ponosi...

nika1985
20. feb 2013

@jenie123 ale vies co ma napadlo cervenou som malovala na mmf a ciernou na sv tak mozno aj tym by to mohlo byt.

dm1
20. feb 2013

@gejbry uz ti kocky stihli napisat ze to je kremom treba dat pod potah nieco ine alebo do zbytku zaslahat este trosku masla a dat to. ten druhy krem detto ten je uplne nevhodny pod potah tam maslo + cukor pripadne nutela

tamianati
20. feb 2013

@katkak23 ahoj parádny pníček, tiež sa na jeden chystám ...🙂

tamianati
20. feb 2013

Môj posledný výtvor - valentínske orechové srdiečko nášmu tatinovi 🙂 Kočky, ktoré pečiete na zákazku, koľko ste mali "odpečené", keď ste sa rozhodli, že začnete piecť nielen pre rodinu a kamarátov? Všetky ste tu veľmi šikovné! ďakujem 🙂

mizulienka
20. feb 2013

baby bratislavcanky a okolie 😉)) idete niektora na kurz kvietkov do bratislavy?

viera6
20. feb 2013

@blcha normálne gelovkou s troškou alkoholu ...

ajka82
20. feb 2013

juujj babyyy, vajcia vratene, ... odteraz pozeravam aj peciatky, ak nebudu moje oblubene vajcia v regali 😵 😝

mizulienka
20. feb 2013

@lokalistin dakujem, urcite vyskusam pre nas, muz ma za to bude este viac milovat 😀 😀 😀 😀

mizulienka
20. feb 2013

baby BRATISLAVA a okolie emoticon)) idete niektora na kurz kvietkov do bratislavy?

ajka82
20. feb 2013

@mizulienka nie neidem ☹

mizulienka
20. feb 2013

@ajka82 pisala som pani, je tam posledne volne miesto, neviem sa rozhondut, ci ist...cena je podla mna ok, mozno to skusim 😉