Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

katiatko
20. feb 2013

baby vy tu toho dokazete tolko popisat, ja som prisla domov z roboty, isla pre deti a napisala so synatorom ulohy a bolo zrazu 7 hodin..... 😅
Inak, kraaasne vsetky vase toretky.... 😵

dm1
20. feb 2013

@mizulienka podla mna na take platiace kde treba kazdemu detailne ukazovat a radit ano 😝 . Julia mava 5-6 ludi. To je to co robi Kamka?

timotejkabrejkova
20. feb 2013

Dievčatá ako to robíte ja keď si obalím kartón papierom a dám naň tortu vždy ho zašpiním a nemôžem preniesť dokončenú tortu keď je veľká, alebo je z viacerých častí ako to robíte že je ten papier čistý už som skúšala obložiť dookola iným papierom ale zbytočne a keď som ho vyberala tak som dvíhala zo spodu marcipán.Ako to robíte vy???? ☹ ☹ ☹

hankyt
20. feb 2013

@bambula1307 ja som dcere kupila Bosch MFQ 40304 moc si ho chvaly je tichy otacky asi 500

pristela
20. feb 2013

@timotejkabrejkova a mas na tom papiery aj celofán ? bo tak kludne umyjes podlozku uz ked mas tortu hotovu 😉 ja nepodkladam ani nic , nakoniec utriem a hotofka.
@mizulienka ja si myslim , že moc

timotejkabrejkova
20. feb 2013

@pristela Ďakujem za radu zajtra pošlem partnera kúpiť 🙂

vlada111
20. feb 2013

@mizulienka Luci v Avione je Tchibo, mohla by si si to pozrieť 😉

jakelina
20. feb 2013

@timotejkabrejkova tím papírem to můžeš podložit, já to tělám, ale až nakrémuješ, tak ho musíš vytáhnout a pak až potahovat.

zuzka7512
20. feb 2013

@pristela prosím ťa,chcem zafarbiť mmf na sýtejšiu farbu a asi ty si písala,že pridávaš bielu čokoládu...kolko mám pridať???

katiatko
20. feb 2013

ja obalujem podnos alobalom, a ten v pohode potom poutieram, ked treba....

vlada111
20. feb 2013

@lokalistin supeeer, ja som tento obrázok dobošky už niekde videla. Ďakujeeeem.

aduskatt
20. feb 2013

@timotejkabrejkova dam si pod korpus papier na pecenie, obtriem maslom a pred potahovanim vytiahnem ten papier......... alebo baliaci papier obalit celofanom

timotejkabrejkova
20. feb 2013

@jakelina Keď ja to aj tak zašpiním nie som taká zručná 🙂

aduskatt
20. feb 2013

@dm1 Kamka robi cca 20 ludi...........vraj individulany pristup, ale neviem si to predstavit pri tolkych ludoch, ked je to nejakych 8 hodin aj s prestavkou na obed. Ale mozno to maju nejak fajn zorganizovane

79zuzana
20. feb 2013

@gabkostanka ja som si uz z ciny objednala dost pomocok a poviem pravdu nevidim medzi nimi nejaky extra rozdiel oproti tym co som kupila original znackove. . Teda akurat kostice sa mi dari lamat ale teda ak mam celu sadu za cenu jednej kostice tak to veru neriesim.

timotejkabrejkova
20. feb 2013

Moja druhá torta v živote, snaha bola 🙂

timotejkabrejkova
20. feb 2013

@timotejkabrejkova Až taka dokonala nieje prvú som natrela čiernou gelovkou jasné že to nevyschlo a tu druhú nepotrela som korpus dookola ničím 😀 jasné že mmf nechcel byť prilepený k cestu a tak sa po bokoch mmf tak nadúval 😀 som nevedela že to treba potrieť 😀

dm1
20. feb 2013

hmmm to je na figu s tym ebayom lebo tie najkrajsie stencily co som chcela sa nedaju hned kupit 😢

florentina
20. feb 2013

Ahoj holčičky, přidávám dnešní zahrádku...

@dm1 Dani zkusila jsem na strom čokohmotu, jsi psala, že občas děláš, aby jsi nemusela barvit na hnědo a je to úplně super, děkuji za myšlenku! Nemusela jsem barvit na hnědo a dobře se mi s tím dělalo, navíc po chvilce v lednici byl strom jak kámen a nebylo třeba se bát o jeho převoz...super. Jinak jsem nechtěla vařit glukózu, tak jsem dala med od našich včeliček a bylo to úplně super. Nevím, jaká je hmota s glukózou, ale s tím medem byla dobrá chuťově a i se s ní dobře dělalo.

@pristela Žanetko, tak dortík byl nakonec maličký, tak jsem strom dělala jen z sojového suku a jablíčka z hmoty, ale i tak děkuji za inspiraci. Já byla spokojená a manžel mi strom hrozně zdrbl, že je divný... A tak jsem přemýšlela, ten tvůj neměl přesahující větve, asi byla myšlenka, že strom obalený jablíčky, tak já to pojala asi divně, obalený jablíčky a ještě ty větve...no, ale tak odevzdáno, uvidíme jaké budou reakce od zákazničky....

mizulienka
20. feb 2013

@dm1 neviem, ci kamka, ja ich tak nepoznam, Alena Lampertova mi poslala pozvanku.

dm1
20. feb 2013

@mizulienka jj takze kamka Ala robi tusim pre nu tie kurzy - teda torty snov

pristela
20. feb 2013

@florentina super to vypada !!!!!! podla mna teda 😀 mne sa paci a uplne krasne farby 😵 😵 😵 chlapi sa do toho nerozumeju !!! mala si mu dat hmotu ze nech urobi on lepsi 😝 mna tiež "zkopal" maly vtedy ze kde som gulickovy strom videla!!! no a den na to som s nim pozerala rozpravku a hned prvy zaber gulickove stromy !!!!! cela rozpravka bola o guličkovych stromoch !!!!! som sa nan špatne kukla a začal si pískať akože on nič 😠 opica krpatá 😠

@mizulienka to je Kamka- teda Torty snov a ta co ti poslala pozvanku je jedna z adminiek 😉

mizulienka
20. feb 2013

@dm1
@pristela aha uz chapem chapem 😉

florentina
20. feb 2013

@pristela děkuji!!! sluníčko...no mě se ten tvůj strom tak líbil, přišlo mi to právě hrozně zajímavé, neokoukané, proveditelné...prostě paráda a už ti naprosto začínám rozumět, jak vždy píšeš, že jak se nám to zdá, že ti to doma chlapci zdrbli...já mám doma jednoho a stačí...tedy co se týká hodnocení....nadšení žádné, kritika velká a když to někdo pochválí tak: vždyť jsem to říkal, nebo proč bych ti to říkal, vždyť je to jasné....dnes ráno mi manžel na konto dortů chtěl vyseknout poklonu: znělo to v tomto duchu: já jsem vždy zvědavý jak ten dort bude vypadat, jak to pojmeš. Víš já jsem se ještě do nedávna hrozně bál, když jsi šla dělat dort, jak to dopadne a co s tou hromadou budeme dělat a teď už vím, že se toho zhostíš s maximálním nasazením, tak jsem zvědavej, jaký to bude....no a ještě se divil, že jsem týhle poklony nebyla nadšená....uf 😀 ...ale zachránil si krk i manželství, dostala jsem nádherné růže, tak se nemůžu ani zlobit, no 😎

dm1
20. feb 2013

@florentina neboj je super 🙂. a som rada ze cokohmota sa podarila prave z nej tiez sulam zajaca od krtka 😅

muffinka8
20. feb 2013

@dm1 aj ja už mám čokohmotu od včera v chladinčke 😅 😀 zajtra budem robiť "plot" na tortu tak skúsim ju zmiešať so smartflexom, aby to bolo trošku svetlejšie a som zvedavá čo z toho bude 🙂

elienka
20. feb 2013

@gabkostanka ja ich pár mám, a cena podobná ako u číňana tu, tak to radšej som u číňana kúpila, ale tie čo mi prišli z ebayu tak som bola spokojná

pristela
21. feb 2013

@florentina ešte , aby som ťa ukludnila 😀 😀 😀 mrkni a ukáž mužovi !!!!

https://www.youtube.com/watch?v=_H2rIMUvoB4

vidíš tie stromy? 😀 😀 😀 😀 celá rozprávka je o nich !!! 😀

dada2007
21. feb 2013

@florentina nááhodou super strom! aj celá tortička!!!
a @pristela ked sme Loraxa pozerali prvý krát, tak Lili : Mamiiiiiiiiiiii, to sú úúúúúúžasnééééééé stromy 😵 😵 😵 😵