Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lucula73
23. feb 2013

@dada2007 vďaka moc za tie papučky 🙂

gabkostanka
23. feb 2013

@tinuliatko bud jedlym lepidlom, ale aj alkohol sa da, ten aj tak casom vyprcha a tusim aj vodou to ide...z mojej praxe to jedle lepidlo dobre drzi, ostatne neviem, mozno ine babule ti poradia 🙂

viera6
23. feb 2013

@zuzana92101 tak to je super bo mne ani parene buchty nie vždy vyjdu zaleží aká je muka a s korpusom je to iste...

mysiatkoo
23. feb 2013

@mizulienka vysledok z dnesneho kvietkoveho kurzu....
inak pre pripadnyx vahajucix ... celkom fajn... sice trosku moc ryxle na mna ako uplneho zaciatocnika, ktory drzal prvy krat v ruke ryhovaciu podlozku, drotik ci floristicku pasku, ale na zakladne tipy ako na kvietky to bolo fajn 😉

gabkostanka
23. feb 2013

@tinuliatko OPRAVA som necitala do konca, takze na jedly obrazok staci aj potriet maslovym kremom a nan nalepit, len nech nie je kakaovy, lebo potom bude presvitat cez obrazok...ja som ti povodne pisala v domneni, ze chces lepit ozdoby na marcipan...na obrazok alkohol urcite nie 🙂

alexandrakocikova
23. feb 2013

Babuy nedavno sme tu rozoberali podnikanie s tortami doma a kuknime sa na jojku,- najlepsie sl.torty.ako to,ze to robi doma? Vobec nema hygienicke prostredie,a vobec nechapem,ani dokonca nema capicu na vlasoch.ksss a este je to verejna reklama v telke.tak ja sa v tom uz vobec nevyznam

mimcak
23. feb 2013

@zuzana92101 ano tak som to myslela,ale čítam čo píšeš,že na ňom jazdili a že takto vymyšľajú.Tak to bude iba výmysel a chcu vydrankať od vás peniaze.

sisix
23. feb 2013

Tak ja si dnes taky dala do nosu. Kamaradka mi za vypomoc a asistenci u peceni dorty a potahovani, upekla orgasmus.Holkyyyyy to je taaak dobry. 😀 At jsme tlusty na tri prsty 😀 😀 😀 😀

sisix
23. feb 2013

@mysiatkoo to si delala ty???

mysiatkoo
23. feb 2013

@sisix ano...toto je vysledok mojho celodenneho snazenia z dnesneho kurzu kvietkov v BA 😎

mizulienka
23. feb 2013

@mysiatkoo wow vyzera to super 😉

mysiatkoo
23. feb 2013

@mizulienka tak buduci vikend ides na ruzu a dake dalsie 2 kvietky a potom dame tu kavu s vymenou info 😉

alexandrakocikova
23. feb 2013

@zuul nom ja som robila teraz dobosku z 8 platov,ale samozrejme zalezi ake hrube ich spravis a aku vysoku ju chces mat

sisix
23. feb 2013

@mysiatkoo ty kraso, tak to je husty. TAkze se to vyplati. Klobouk dolu. A jak dlouho peces? Ja mam problem i s ruzickou. 😀 Kolik vas tam bylo?

mizulienka
23. feb 2013

@mysiatkoo no ja som fakt velmi zvedava ako to zvladnem 😕 ja peciem nieco cez 2 roky, ale ku kvietkom somsi pricuchla len z velkej dialky, myslim k drotikovaniu a ryhovaciu podlozku som tiez este zblizka nevidela 😀 😀 😀

mysiatkoo
23. feb 2013

@sisix ja mam za sebou dokopy 8 tort a jedinu ruzu 😀 😀 😀 😀 😀 bolo nas tam cca 30, takze dost nahusto, ale kto mal problem, prisli baby a poradili...ja som mala aj sikovne baby vedla seba, takze to stalo za to 😉

sisix
23. feb 2013

@mysiatkoo to je hodne. Ale podle fotek to za to stalo. Si moc dikovna. Ja mam dratky dom ale neumim s nimi. Jedine co jsem s nimi delala a drzelo to, byl strom. Nejak nevim jak ten dratek do listku dostat aby tam drzel. 😠

lamps
23. feb 2013

@lifinka ďakujem 😅
@muffinka8 mám ich v hlave 😀 😀 😀
@lenadka postavičku Ukiho nepoznám, táto na torte je môj výmysel, krídelká sú z plátkovej želatíny 😅

mysiatkoo
23. feb 2013

@sisix ak pouzijes takuto podlozku http://www.tortomania.sk/www-tortomania-sk/esho... , tak to zmaknes.... vyvalkas na tom hmotu tak, aby si potom vykrojila lupienok ci listok tak,ze bude mat v strede tu ryhu, vyberies a na prste do toho vycnievajuceho kuska pxas drotik... a drotik treba najprv trosilinku obtriet o jedle lepidlo...

mizulienka
23. feb 2013

@mysiatkoo ja som stale mala problem, ako do toho lupienka dat drotik, aby som neurobila dieru...tak s tou ryhovacou podlozkou by to mohlo ist dobre.

mysiatkoo
23. feb 2013

@mizulienka xce to cvik... tiez som ix tam zopar prederavila 😀 najprv som vahala, ci taka podlozka moze vobec byt potrebna, ale veru ze ma svoje opodstatnenie 😉

alexandrakocikova
23. feb 2013

Baby objednavate si suroviny a pomocky cez internet? Abo mate kamenny obchodik niekde v bydlisku?

lamps
23. feb 2013

@alexandrakocikova ja väčšinou objednávam cez net

jenie123
23. feb 2013

Ahojte kocky.. take kraaaaaasne torty ste sem dali.. uzasne.. ;)))))
Podelim sa aj ja so svojimi.. len ma mrzi, ze ich musim fotit mobilom.. :( fotky nie su nic moc

alexandrakocikova
23. feb 2013

@jenie123 to pecene prasiatko je super,normalne by som si hned odkusla🙂

79zuzana
23. feb 2013

Nadherne torticky ako stale. Inak trvalo mi hodinu kym som docitala cely dnesok 😉 tu su moje dnesne, ta malicka s cucoriedkami je len pre nas na zajtra ku kavicke. Zvysil mi krem aj jahodky (tie su vnutri) aj cucoriedky a bolo mi to luto vyhodit. Inak ta moja lutost vyhadzvat zvysky sa zacina velmi nepekne prejavovat na mojom bruchu 😀

levandulka3
23. feb 2013

@florentina náhodou nedaj sa manželom pomýliť, strom máš perfektný a samozrejme aj celú záhradku 😉

79zuzana
23. feb 2013

@jenie123 to prasiatko je uzasne, muzovi ani neukazujem, lebo by aj on chcel take a to je umna nemozne... 😲

florentina
23. feb 2013

@levandulka3 děkuji moc, jsi zlato 😉

jenie123
23. feb 2013

@79zuzana @alexandrakocikova dakujem kocky.. 🙂 ja ked som ho robila, taku chut som dostala na prave pecene prasiatko.. 🙂 este teraz mi slinky tecu.. 🙂