• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Marcipánové torty. Rady a postupy

16. januára 2017 
Sisidl,dakujem..ja rada poradim,ak viem. :wink:
Sofi07 som sa potesila...
Zdenallicka ved sa ti podarila perfektne :slight_smile: !!
Lenka.pav...aj tvoja torticka je krasna,taka farebna vesela... :slight_smile: A tie spiralky si mozes namotat aj na slamku...z tej to pojde urcite dole! :grinning:
19. júl 2009 o 12:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte, krasna torticka lenka.pav.a tie kvietky.... :dizzy_face: krasne
19. júl 2009 o 14:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
sofi mne sa potah lepi len vtedy ked tam dam malo cukru. inak ceru vobec nepouzivam,len davam kusocek pri topeni cukrikov v mikrovlnke. na podsipanie len gustin. a rozvalkavam to na silikonovej podlozke a potom prenesiem na tortu. urcite to na buduce dobre dopadne....mne sa tak nedarilo pri druhej torte co som robila :sweat_smile:
19. júl 2009 o 14:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Marcaradko...to je pekna stranka a to je tvoja???Ty pecies? Ale ak aj nie,nevadi..aspon sme sa pokochali..a ja este obzvlast na tom tvojom albume..teeeda tolko krasnych deticiek a fotiek!Naaadhera!!!!!! :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :wink:
19. júl 2009 o 15:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
mne sa pacia hlavne tie 6-torcatka :grinning: , to je az neskutocne :sweat_smile:
19. júl 2009 o 15:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
cessy, hlavne je, ze chutila vyborne, uz sme ju s priatelom takmer zjedli. :slight_smile: dala som foto :sunglasses:
19. júl 2009 o 15:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
na tych tortickach sa mi moc nepaci ukoncenie volanikom..... :unamused: , pripada mi to take nedokoncene.....inak su peknucke

ale niekto iny moze mat iny nazor :wink:
19. júl 2009 o 15:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
sofi ved je krasna....co chces????aj kvietkysuper :sweat_smile: :wink:
19. júl 2009 o 15:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
dakujem cessy,si zlata :slight_smile: ale tie boky su strasne, vrch sa mi potom robil uz dobre, ale to je druha vrstva.
19. júl 2009 o 16:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Cessy myslis ten prehodeny potah na tych tortach?? No aj mne to pride ako nedokoncene...len tak hodene na tom.... :sweat_smile: :sweat_smile:
19. júl 2009 o 16:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
alionuska presne to.....take neukoncene.....co ja viem...ja to mam take ked potah hodim na tortu :confounded: :confused: :zipper_mouth:
19. júl 2009 o 20:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Leni, jde to dolu pekne..:slight_smile:
19. júl 2009 o 20:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte odbornicky :wink:
ide k vam po radu
chcem si kupit K2-mozem to valkat obycajnym drevenym valcekom na drevenej doske?cim to treba podsypat?
19. júl 2009 o 20:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
rovni ja som robila s K2 raz a valkala som na silikonovej podlozke, lebo drevennu nemam a valkala som drevenym valcekom. mozno by bolo lepsie vyvalkat to na cistej prac. doske, aby ti tam nezostavali ciarky z tej dosky, myslim tie spoje. ja som podsypavala gustinom :wink:
19. júl 2009 o 20:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
dakujem,ja totizto nemam tu silikonovu :frowning2: len obyc.drevenu
a este:akymi farbami sa najlepsie farbi K2?musia byt tie gelove alebo mozu byt aj obyc.praskove co sa zarabaju do trochy vody?
potom si odoberiem trochu hmoty a tam pridam tu farbu?
19. júl 2009 o 21:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ved skus na pracovnej doske... :wink:

ja som ju farbila praskovymi, lebo gelove zatial nemam.dam 3-4 kvapky vody a do toho farbu.ano, odoberies a zafarbis

rovni pockaj este co ti dievcata poradia, ja som len zaciatocnicka :sweat_smile: . pisem ti ako to robim ja.
alionuska je na poradenie jednicka :sweat_smile: :wink:
19. júl 2009 o 21:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ano,citala som tuto diskusiu a zistila som ze alionuska je proficka :slight_smile: ale aj tak ti dakujem
mala by som este milion otazok-hlavne ohladom pomocok na vyrabanie kvietkov-vela som toho nasla na peceniehrou.sk,len vobec netusim co sa na co pouziva a co vlastne treba na zaciatok kupit
19. júl 2009 o 21:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
nemas za co :wink:
rovni tak ja som piekla piatu tortu a pomocky zatial nemam ziadne, veru aj ja pozeram po kadejakych vykrajovackach, aj tie kliest na marcipan sa mi pacia, ale neviem ci s tym budem vediet narabat....ale zase....vsetko sa da naucit :wink:
no a patchwork ma fascinuje...to je krasne :sweat_smile: :dizzy_face: , ale tiez neviem ci by som to vedela pouzit :zipper_mouth:
19. júl 2009 o 21:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Jeeej baby .Dakujem vam za prejavenu doveru a za to,ze ma tu spominate.
:slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
Rovni,nie vsetko viem a nie vsetko som skusila...ja mam doma linku z mramoru a na tej sa mi robi najlepsie na svete!Je to rovnucke a valcek mam nerezovy...tak s drevennym nemam vobec skusenosti..Farbit mozes aj praskovymi,len ked ich budes rozpustat,tak tej vody daj ozaj len trosicku... :wink:
A K2 podsipaj solamilom,alebo gustinom.Hadam som trosku pomohla..nech sa ti dari!
:wink:
19. júl 2009 o 21:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
alionuska aj ja mam mramor....vazne sa to na tom dobre robi???ja som myslela ze je to studene a ze mi to bude rýchlo tvrdnut :confused:
19. júl 2009 o 22:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Holky, v tydnu budu delat dedovi parez..:slight_smile: Uz se na nej tesim... A musim vymyslet nejaky dort, na kterem bych si zkusila modelovaci cokoladu... A napadlo me, ze bych mohla svagrove upect k narozeninam srdicko s nejakym ovocem nahore a oblozit je trubickami cokolady z modelovaci cokolady, co rikate????
20. júl 2009 o 08:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Cessy,ja ti neviem..ja asi tak rychlo robim,ze mi to nema kedy stvrdnut! :grinning: :grinning: :grinning: Ved to skus a uvidis! :wink:
20. júl 2009 o 09:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Zdenallicka,tak to je fajn,ze mas robotku a tesis sa.Ja tento tyzden idem robit dvojposchodovu pre maleho chlapceka a tam maju byt nejake klinceky,srobiky,kladivko a skrutkovac...este ani neviem ako to dopadne,ale ved hadam zapojim fantaziu :grinning: .
A vcera som si pripravovala figurky na jednu torticku...Gloriu a Martyho z madagaskaru...dnes si este urobim Melmana a Alexa a potom idem na to..chcem urobit detsku tortu do jednej sutaze.. tatik sa uz tesi,ze si zamaskrti! :grinning: :grinning: :grinning:
20. júl 2009 o 09:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ali a co si myslis o tech trubickach z modelovaci cokolady? Ja to mam namyslene tak, ze bych ji vyvylela a rozkrajela na stejne obdelniky, ktere bych pak zatocila do trubicky... :sweat_smile:
20. júl 2009 o 09:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Zdenallicka,ja sa priznavam,ze s modelovacou cokoladou nemam skusenost.Ale ak sa s tym robi tak dobre,ako s inou hmotou na modelovanie,tak sa ti to musi podarit. Ved uvidis,ako sa ti bude darit a potom nam daj info. :grinning:
20. júl 2009 o 11:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ali a ja myslela,ze mi das presny navod..:slight_smile: Tak nic, bude to pokus-omyl..:grinning: :sweat_smile:
20. júl 2009 o 12:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte baby

o tyzden v pondelok ma muz narodky a v nedelu bude oslava ,tak sa chystam na svoju 1 potahovanu tortu,takze mi drzte palce :wink:

precitala som skoro celu diskusiu a dakujem za super rady a napady

potom dam vediet ako som dopadla - vlastne torta :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
20. júl 2009 o 12:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
alionuska, prosim ta, s tou puncovinou sa ako robi? nikdy som to nerobila, predpokladam, ze je to taka navlhla zmes a len sa to tvaruje. tak? alebo sa to priliepa nejako kremom?
20. júl 2009 o 12:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
wighy, neboj, urcite sa ti podari, drzim palce :slight_smile:
20. júl 2009 o 12:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Sofi,puncovina je vlastne vsetko,co ti zostane.Uz som to tu pisala.napriklad ked robim rezy a tie odrezky-konce z nich nevyhadzujem,ale ich pomackam,ked je to suche,pridam este trochu kremu,rum,alebo puncovu aromu...kto ma co rad,orechy,kokos...co len mas,aby to bolo dobre na chut,kakao,cukor,ked je malo sladke a potom z toho vytvarujes gulky a macas v cokolade,alebo oblálujes v kokose...ak chces robit nejaku postavicku,len si ju vytvaruj a nechaj stuhnut v chladnicke a potom obtiahni do potahovacej hmoty... nemusis nic natierat uz kremom...ten potah na tom drzi dobre! :wink:
20. júl 2009 o 12:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok