Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

1zaza
24. feb 2013

Ahojte, pridávam moje rýchlovky, stresovky a neviem čo ešte, lebo tento týždeň som nechcela robiť žiadne tortičky. Išli sme na predlžený víkend do Tatier, ale všetci ma ukecali a boli ochotní si zobrať torty už v piatok ráno. Keďže som to chcela čo najčerstvejšie, tak som ťahala nočnú, a tak to aj vyzerá ☹, hlavne tá fľaša, to bola hrôza. Idem Vás dočítať, čo ste popísali a popridávali, kým som tu nebola 🙂

dm1
24. feb 2013

@1zaza ved su krasne 😵

1zaza
24. feb 2013

@dm1 ďakujem, ale fakt nie som moc spokojná 🙂, ešte jednu som zabudla, opice už neviem po koľkátý krát

simasa
24. feb 2013

@macamac Maca, perfektne sa Ti vydarila, len tak ďalej 😉

simasa
24. feb 2013

@1zaza Veď sú parádne, žiadny stres na nich nevidno 🙂

timotejkabrejkova
24. feb 2013

@1zaza Suprove opičky.

lamps
24. feb 2013

@1zaza všetky sú super 😅

vera_vila
24. feb 2013

Ahoj holky, tak po dlouhé době jsem zase měla dortík, pro synovce k pátým narozeninám... Traktůrek Tom 3D, světlý korpus, jahodovým nastavovaný krém, smart bílý barvený a černý hotový

timotejkabrejkova
24. feb 2013

@lencza Ja by som takú tortu nedala je to dosť do stredy, a určite ju budú jesť aj deti, ale neber to osobne je to len môj názor.

timotejkabrejkova
24. feb 2013

@vera_vila Je veľmi pekný a taký veselý.

sisix
24. feb 2013

@mizulienka tak jsme dve. Taky jsem touzila ma malem jemnem devcatku. Saticky, sukynky ... culiky a ........... boze muj co ja to mam doma za strestidlo. Neposloucha, palice dubova(a pak ze znameni neodpovida. Mala je v dubnu) to je. Vsechno dela jak ona chce, vsem rozkazuje a nakazuje a zakazuje a ja si kolikrat s ni nevim rady. Bude mit 4 roky ............ uz se tesim na pubertu. 😅

dm1
24. feb 2013

@lencza ja by som to neriskla veru lebo co ked sa vsetko nezje na oslave hned ten den a nieco si odlozia? 😝

nika1985
24. feb 2013

@lamps kockam vsetko najlepsie krasne torticky a Veronke skore uzdravnie 😉

lamps
24. feb 2013

@nika1985 ďakujem a ty sa máš ako? ešte ti býva zle?

timotejkabrejkova
24. feb 2013

@dm1 No veď to.

lamps
24. feb 2013

@sisix to jak naša T. tiež sa "teším" na pubertu 😅 😅 😅 ale je veľmi šikovná a mám neskutočne vyvinutý 6-ty zmysel, dovtípi sa aj to, čo netreba 😀 😀 😀

timotejkabrejkova
24. feb 2013

@sisix Ja by som brala hocijakú len aby niejaké bolo ☹ ☹ ☹

sisix
24. feb 2013

@lamps krasny deticky. A i ja byla jako kluk. Meli jsme s deckama takovou partu a kdo myslis, ze ji velel. Kazdy strom jsem zkusila a z kocarku na panenky jsme udelala motokaru a jezdili jsme na ni s kopce. 😀 😀 😀 😀 No a pak se divim po kom ta ma holka je. 😀 😀

lamps
24. feb 2013

@sisix 😀 😀 😀 😀 😀 ja už keď som v koncoch si povzdychnem, že čo som ja komu spravila a T. mi na to zahlási, že nikomu nič a vraj akú sme ju chceli, takú ju máme

timotejkabrejkova
24. feb 2013

@1zaza Keby moje tak vyzerali 😀

sisix
24. feb 2013

@timotejkabrejkova bude neboj 😉

timotejkabrejkova
24. feb 2013

@sisix Hej? No tak potom lekárom už neverím, začínam veriť tebe 😉

lamps
24. feb 2013

@timotejkabrejkova aj to bude, len trpezlivosť a kľud treba. U nás to vyzeralo, že nebude ani jedno a dopadli sme tak, že máme štyri 😀 😀 😀 😀

jakelina
24. feb 2013

@1zaza všechny dorty jsou krásné, ikdyž píšeš, že byl shon a stres. Kdo umí tak umí 😉

aduskatt
24. feb 2013

@lamps skoda, ze nie vzdy staci ta trpezlivost a klud🙂

macamac
24. feb 2013

@simasa 😵 jaj ďakujem
len ja musím prekonať svoju lenivosť 😀
ale teraz máme prázdniny a ja týždeň dovolenku,tak som si sľúbila,že zajtra s malou zo zvyšného marcipánu budem modelovať 😀 😉

timotejkabrejkova
24. feb 2013

@lamps Štyri ??? A ešte aj pečieš??? Kedy ??? Ja mám jedno, ale s bývalým manželom ktorý oňho nemá záujem, keď tam ide tak sa mu nevenuje buď spí alebo pozera tv, ale terajší partner sa mu venuje naplno hrajú sa, učí sa s ním, učí ho lyžovať .... bol by úžasný otec, vlastne už je nevlastný ale je .No je to nespravodlivé. Ale ja myslím pozitívne nikdy sa s tým nezmierim že nebudeme mať určite budeme a ešte keď si ty povedala ta už na 100% 😀

bambula1307
24. feb 2013

@lamps juuj ano viem si predstavit aka bola rada..takej krasnej torticke,..tie tvoje postavicky su ako zive..nadhera....joj chudatko , to je mi luto, ze ma teplotku....skore uzavenie zelame

lamps
24. feb 2013

@aduskatt ja viem ...., ale často stačí len tak "málo" 🙂

lamps
24. feb 2013

@timotejkabrejkova 😀 😀 😀 😀 veľmi ti to želám. No pečiem niekedy cez deň, niekedy na úkor spánku, ale mám z tortičiek neskutočnú radosť a keď vidím ako niekoho taká obyčajná torta poteší ....

timotejkabrejkova
24. feb 2013

@lamps Ďakujem 🙂