Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

nika1985
26. feb 2013

baby akurat mi pisala baba co brala tu poschodacku s minnie usami ze bola fantasticka ze sa isli vsetci zadrhnut mala vyse 7kg a ze im nic nestalo tak ma to tesi jaj 🙂 😉 A tymto vam dakujem velmi pekne za pomoc a rady

nika222
26. feb 2013

Baby BA a okolie davam do pozornosti kurz kvetov ktorý robí predajna na dlhých.. Dnes som tam bola a pani mi hovorila ze je to hned vedla predajne a viac terminov... Treba pozriet ich stranku http://cukrarskepomocky.sk/aktuality no len suma ze 59 e.... 😒

blcha
26. feb 2013

@dada2007 ved prave ja niesom este ziadna proficka nemyslim ze by som mala pytat viac a ani nechcem zatial urcite nie 😉
@nika1985 no ja ked peciem tak muz musi zabavat deti vacsinou mozno aj tym to bude 😀 😀 😀
@dm1 no idem teraz piect tak budem si to zapisovat a ratat snad najdem blok z obchodu lebo ja ani netusim co kolko stoji ja to vzdy nahadzem do kosa a ficim to je moj problem ja nikdy nekukam na ceny ja ani netusim ze kolko stoji chcleba alebo mlieko ze hruza co ?????

elienka
26. feb 2013

@nika1985 a keď sa môžem spýtať, tá minnie torta boli aké kombinácie plny a korpusu?

dm1
26. feb 2013

@blcha no uvidis co ti vyjde. a nezabudaj zaratat veci ktore mas bezne doma - teda ak potrebujes olej, rum, kavu, dzem......

elienka
26. feb 2013

@blcha tak je to potom úplne jasné, čo mu na tom vadí, zrazu keď musí chvíľu varovať, tak hneď má vypočítané, ako si na tom stratová, môj je podobný prípad, aj keď teda ja nepečiem, ale každú chvílu čo on varuje si strašne potom prepočítava či je to efektívne alebo nie, ale že ja ju mám 24 hod na krku obesenú, to mu už nevadí

mizulienka
26. feb 2013

@nika222 k to je jednodnovy kurz zda sa mi to strasne vela, ja teraz idem a platim 27eur a na to uz baby vychodniarky vraveli, ze je drahe, ze u nich v pohode okolo tych 10eur stoji 😕

blcha
26. feb 2013

@dm1 bude to zaujimave asi to dam pocitat muzovi on je na cisla nech aspon vidi ako to je bude mi robit uctovnika 😉 a pocitat kolko stoji lyzica kakaa 😀 😀
@elienka no ta nepocita ze ju mam deti na strarost cely den ja ved na to som predsa doma nie aj tak podla muza nic nerobim cely den u nas sa totizto vsetko robi same ale musim povedat ze odkedy mame dve deti tak sa stara omoc viac no zo zaciatku bol prinuteny a teraz uz mu to neako zostalo co je dobre nieje to az taka hroza 😉

nika222
26. feb 2013

@mizulienka aj mne sa to zda strasne vela.. chcela som ist teraz do samorina ale mam tam 3 torty tak som nemohla. Snad bude niekedy este nejaky fajn termin 🙂

dm1
26. feb 2013

@mizulienka ono 10 eur je vacsinou poplatok za take bezne cukrarske stretko aj s obedom kde sa ti nevenuju individualne ale hromadne a je tam kopa ludi. Ved za klasicke stretka v TN co robi Kamka sa tolko plati...

mizulienka
26. feb 2013

@dm1 moze byt, ze to bolo iba obyc stretko, to som sinie ista...ale nie je 59 eur vela za jednodnovy kurz?

v tych ludaniciach ste kolko platili, ked sasmiem spytat?

dada2007
26. feb 2013

@mizulienka
Ludanice-
Stretko sa začne od 8.30 do 18.hod. V nedeľu od 8.30 do 14. hod.
Sobota: poplatok + obed 15€, večera 4 € spolu 19€
Nedeľa: raňajky + obed 9 €

katkak23
26. feb 2013

@blcha @dm1 dakujem ze ste sa ozvali...skor som sa chcela opytat aby torta bola tak priemerne velka normal svadobna ake priemry korpusov ste robili? a aku vystuz na taku tortu asi nestacia uz len slamky so spajdlami...ci ... lebo ja som robila len 2 ale len dvojposchopove...dakujeeem :o)

mamina1978
26. feb 2013

Dievcataaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa, dnes v noci som pozerala telku a u nas v DE varuju pred tymito E -ckami , ale ze tieto konkretne 4 su najagresivnejsie ☹ 😖 😠 😠 😠 😠 No ze ostatne tiez nie su zdrave, ale tieto 4 su vyslovene
,, jed pre ludsky organizmus´´ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

E - 250 , E - 102 , E - 127 , E - 180 !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ako priklad ....................E - 250 je prudko jedovata, smrt dojcat na zaklade udusenia, manipuluje hemoglobin v krvy....... E - 102 vyvolava alergie v ludskom tele....................., E - 127 alergie , poruchy stitnej zlazy a ADHS.................
E - 180 vyvolava pseudoalergie ........................ a este vyvolavaju tieto 4 E-cka mnoho inych chorob,. 😠 ☹ 😒 😒 😒 😒 😒
Viem, ze E-cok je vo väcsine potravin viac nez dost ,no ak mozte , tak sa aspon tymto styrom vyvarujte !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

dm1
26. feb 2013

@katkak23 no zalezi aku chces velku a aka je vyzdoba kolko potrebujes nechat na medziposchodiach miesta pre kvety a podobne. ja robievam casto 30, 22 a 16 cm. Co sa tyka vystuzenia tak stacia aj tie slamky kludne len samozrejme kazde poschodie zvlast na podlozke. Ja davma do spodu 3 vyztuze iba a do stredneho max. 2

blcha
26. feb 2013

@katkak23 ja som robila tak ze spodok 27cm stred23 vrch18 lebo len take mam formi bolo to celkom v pohode aj ked rozostupy by mali byt troska vacsie vystuzovala som len slamkami a spajdlami a drzalo to super a mala som tam pribinacika a rafaelo krem co su tazsie pnky a kooopec ovocia a nebol problem 😉

katkak23
26. feb 2013

@blcha @dm1 jejjo dakujem baby aj ja budem mat pribinaka a parizak no a aj ste torticky vazili ze koko cca kg mali
Dakujeeem

dm1
26. feb 2013

@katkak23 cca. 10kg podla ozdob a plniek

vecernicci
26. feb 2013

@florentina jenže ten dvoupatrový byl malý a vážil jen 3,4 kila 😉 prostě 250 x váha dortu

blcha
26. feb 2013

@katkak23 ta moja vazila 6,3kg tu je aj foto vidis ze rozostupi boli take mensie no a nieje to nic moc to bola prva toricka co isla na verejnost aj ked bola pre brata https://www.modrykonik.sk/fotoblog/blcha/album/...

florentina
26. feb 2013

@artepf no jasně chápu, vždyť jsem psala, že svůj pohled nikomu nevnucuji 😉, teda asi ne přesně těmito slovy, ale doufám, že to z toho tak vyplynulo. A ještě jeden můj názor, myslím, že je fain, když má více lidí více názorů a dokáží si je vyměnit. Já osobně si z toho vždy něco vezmu o něco se obohatím, něco si ujasním...jsem ráda, že jsem o vaše zkušenosti obohacena. A jen jedno malé upřesnění, protože tento protiargument tu zazněl víckrát, já si nestanovuji hodinovou odměnu za práci, protože souhlasím, že pak by byl dort pro svou vysokou cenu neprodejný. Pouze jsem si stanovila nějakou částku, která je pro mě přijatelná jako minimální odměna za práci na dortu. Ale myslím alespoň v jednom se shodneme, je to pro nás velká vášeň - hobby a o tom je toto téma. Ceny jsou jen okrajovým problémem a už tu o tom bylo popsáno více než dost. Já jen měla potřebu uvést i jiné argumenty a názory než tu padají, vím, že jsem tu s nimi v menšině a i přesto doufám, že mě tu mezi sebou rády i nadále uvidíte 😉

florentina
26. feb 2013

@mariann2 já ty tvoje srdíčka prostě miluji...nádhera!

sticker
26. feb 2013

@blcha Krásna svadobná 😵 Na tom strednom si tie bodky "vyďobkávala" nejako alebo ako si to robila? 😅

jancip
26. feb 2013

Holky, jdu vám ukázat naši první dortovou prvotinou. Byla to rodinná záležitost. Muž pekl, švagrová potáhla (má s tím zkušenost) a já jako úplný amatér zdobila a dělala zvířátka🙂 Vím, že tu máte mnohem hezčí dorty, ale i tak jsem z ní měla velkou radost🙂

gabina275s
26. feb 2013

@babatko37 ja ju používam robím so 6 vajec a je dosť vysoká a ked robím mek Qvina tak iba zo4 vajec a menej plnky a boky zrežem a nemám odpad

florentina
26. feb 2013

@blcha úplně ti rozumím...je to hrozně těžké, když najdeš co tě naplňuje a nedostaneš tu podporu co čekáš. U nás to ze začátku bylo taky. Manželovi vadilo hlavně to, že místo toho abych si odpočinula, tak se zase někde po nocích dřu, navíc bordel v kuchyni při výrobě dortu...ze začátku lítal cukr všude😅, ale už je to lepší. K cenám už jsem tu napsala víc než dost, tak jen že pokud je ten jeho přístup opravdu o tom, nezbude ti než si to spočítat, abys ty věděla a jemu mohla argumentovat. U nás argumenty nechyběly a stejně to nejdřív nestačilo. Nechtěla jsem ale rozhodovat mezi rodinou a dorty, to by jednoznačně vítězila rodina, ale když jsem konečně našla něco co mě baví, nechtěla jsem si to nechat vzít. Tak jsem si s manželem sedla a řekla mu co mi to dává a zeptala se co jemu vadí. A jeho přístup se docela změnil...tuhle mi říkal, že už se i těší, jaký ten dort nakonec vždy bude. Tak držím palce, ať to u vás také proběhne tak. Ale ještě musím podotknout, že manžel mě od začátku podporoval věcně... udělal podložky, točnu, když bylo potřeba nakoupil, pohlídal a ten 22kg dort i dovezl, to bych nedala...jako nikdy mi nic nevyčítal, ale cítila jsem, že z toho není nadšen, ale pomalu se to mění k lepšímu.

pristela
26. feb 2013

holky prosim vas ktora ste robili futbalku , mam 12cm misky z ikea ked ju urobim v nich / karamel maslova plnka/ kolko bude vazit ? nebude mat 1kg, že ? alebo ?

florentina
26. feb 2013

@jancip mě hlavně přijde úžasná ta vaše spolupráce napříč rodinou...paráda 😉

mrka2
26. feb 2013

Baby, nam dnes prisli nedoplatky za elektrinu 130 ecka 😖 😖 😖 😖

jakelina
26. feb 2013

@pristela já mám stejnou misku a vážila 2 kg.