Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

aduskatt
26. feb 2013

baby, mne po 5 od otvorenia dnoch zacal plesniviet 4kg smartflex pomaranč☹ zospodu a kusok na vrchu zoslizovatel a robi sa pleseň...tri kila do koša☹( spotreba je to 13.6.2013. Nemáte náhodou niektorá s tým problém?

lokalistin
26. feb 2013

@lamps dakujem za recept na pagace,som dneska skusila su dobrucke,nahodou na oskvarkove nemas recept?

jakelina
26. feb 2013

@aduskatt ty jo, mně nikdy nic. 😝 😝 Však zkus reklamovat. Já teda za celou dobu co peču spotřebovala dva kýble Smartflexu ani ne celé. Používám ho na modelování a nebo když peču někomu, kdo nechce marcipán z mléka. Jinak mi v 80 % případů lidi řeknou, že hlavně ať jim na dort nedávám fondán. Zajímavé je, že MMF jim chutná. Je to i tím, že v Opavě je dětské centrum, kde dělají i dorty a většina lidí, co má odtamtud dort už ho podruhé nechce. Oni potahují WI a lidem to nechutná.
https://picasaweb.google.com/107434848119346227...
Tady je galerie jejich dortů. Já jsem od nich žádný nejedla, ale maminky co si pak vzaly ode mě, tvrdí, že to nebylo vůbec dobré. Ani potah ani krémy atd... A cenu mají stejnou jako já a to musí zaplatit zaměstnance a prostory. Nechápu. 😲

aduskatt
26. feb 2013

@jakelina ja mam so smartflexom prvykrat problem a robim s nim tak 80% tort........uz som pisala mail, ale ska co im mam plesnivy kybel na vlastne naklady poslAt spat?☹

jakelina
26. feb 2013

@aduskatt já bych vyfotila a poslala jim fotku i s tím štítkem nafotit, že je ještě v záruce.

mariann2
26. feb 2013

@florentina 🙂 ďakujem

aduskatt
26. feb 2013

@jakelina to asi nebude vidiet, lebo to zoslizovatele je takmer rovnakej farby ako hmota, su tam drobulinke bodecky zacinajucej plesne a smrad☹ a s mobilom neodfotim☹

jakelina
26. feb 2013

@mariann2 ty máš dort snad každý den, krása všechny. Zvládáš toho hodně. 😉

aduskatt
26. feb 2013

@jakelina napisala som im cislo objednavky, islo to od nich minuly tyzden, takze snad si uznaju, ze to nemohlo byt mimo zaruky.............stitok odfotit mozem, to problem nebude, uvidim, ako sa k tomu postavia

mariann2
26. feb 2013

@mrka2 ja som svoj nedoplatok 90€ platila minulý mesiac ☹

bambula1307
26. feb 2013

@mamina1978 Zdenka, moja sestra zase videla v DE dokument, ze vraj rastlinne margariny su velmi nezdrave, ze sa usadyuju v cievach a poskodzuju chlopne, ze radsej mame jest len zivocisne maslo..tak ja fakt neviem..jedni vravia tak druhi inak. 😖

mrka2
26. feb 2013

@mariann2 tak to potesi 😝 hlavne,ked sme cakali preplatky! 😀 🙄 😅

bambula1307
26. feb 2013

@aduskatt urcite treba reklamovat....ako radi Jakelina odfot...sak to nieje za babku kurnik sopa 😠 ..a urcite budu mat aj ine baby tento problem, bo to muselo byt kontaminovane...uz skor. ☹

aduskatt
26. feb 2013

@bambula1307 skusim odfotit, uvidim, ci nieco bude vidiet na tej fotke

aduskatt
26. feb 2013

tak odpoved je, ze nikto sa nestazoval, ja som zle skladovala asi, hned otazky, ci to nebolo v chladnicke a zrazena voda tam plesnivela a kyble sa vypredali uz v januari a nikto sa nestazoval...ako v januari, ked ja som objednavala v polke februara a min tyzden mi to este len prislo............
tak to ani fotit nejdem, lebo budem presviedcana, ze s tym neviem zaobchadzat, takze 15 EUR v ....

dm1
26. feb 2013

@aduskatt s plesnivym smartom som aj ja prisla do kontaktu dokonca trapas ked ho kamoska vyhrala na stretnuti cukrarskom v dubnici a isli sme rovno nieco z neho robit a smrad jak slak a aj taky mazlavy plesnivy bol a to bol v zaruke este dlho tak jej to bez problemov priamo tam vymenili.... odkial si kupovala?

nika1985
26. feb 2013

@elienka spodok bol tmavy korpus parizska slahacka s bananmi a vrch mramorak pribinak s cokokuskami a jahody

dm1
26. feb 2013

@pristela a budes robit len polku ci celu loptu?

dm1
26. feb 2013

@mrka2 no pekne 😝. nam to vychadza cca. dobre dokonca preplatok sme mali ale to len preto ze som si navysila mesacne platby nech ma potom nevystrie pri vyuctovani

aduskatt
26. feb 2013

@dm1 natortu.sk

mrka2
26. feb 2013

@dm1 ved aj my sme platili viac, preto som cakala preplatky a teraz taky sok 😲 co uz 🙄

aduskatt
26. feb 2013

@dm1 natahovat sa s nimi nebudem.........tak ci tak je to posledna objednavka hmoty cez nich

dm1
26. feb 2013

@mrka2 hmmm no potesi veru. A ste na byte ci dome? my na byte sme platili 45 e mesacne teraz to sami oni svojvolne zase znizili na povodnych 33 e kedze bol preplatok

dm1
26. feb 2013

@aduskatt ono stat sa to samozrejme moze z ktorehokolvek shopu to co som spominala bolo z t-fornaxu... ale zase zalezi ako sa k tomu obchod postavi a ci urobi vymenu bez problemu

mrka2
26. feb 2013

@dm1 v dome. no minuly rok sme mali tiez nedoplatky,ale nic hrozne,tak nam zvysili o 5 ecka na mesiac. teraz nam zvysili o 10 na mesiac. tak snad o rok budu uz preplatky 😝 😀

aduskatt
26. feb 2013

@dm1 sak jasne, ja ich ani neobvinujem, len teda hned sa snazit najst chybu vo mne...☹ smutne

aduskatt
26. feb 2013

@dm1 vyzera to takto, toto je spodna strana, teda ta, co bola neustale v kybliku, predpokladam, ze keby sa mi to sparilo, by to bolo cele mokre

zuul
26. feb 2013

tak dievcata @elienka @mariann2 @luciahromadkova @pristela a samozrejme ostatne.
zistoval mi muz ten mixer http://kuchynske-roboty.heureka.sk/eta-0028/
priamo v ete, povedala, ze teraz mali nejaku akciu, kde kuchari, cukrari varili, piekli a velmi si pochvalili tento mixer.
este maju par kusov na sklade, ak sa to minie, dalsie budu az v maji - teda aj ine inde na nete.
cena 335 eur. som mu vravela, ze ste nieco pisali, ze aj 260? ale ze tie su asi nejake poskrabane, bez zarucneho listu, s nejakou vadou.
takze ak si to budete kupovat, pytajte si original zabalene v krabici, so zarucnym listom.
tot vsio.

sisix
26. feb 2013

prosim, nejake pstupy ci dortiky se sovou???? Diky

mamina1978
26. feb 2013

@bambula1307 Ja teda nie som puntickar na E- cka , jeme zdrave aj nezdrave veci s detmi , no tieto 4 Ecka su naozaj jedy!!!!! Dokonca su poniektore v USA , ci Kanade uplne zakazane !!!!
My jeme vela ecok v potravinach, lebo keby sme ich chceli vsetky , alebo co i polovicu vylucit, tak nemusime jest nic a zomrieme od hladu 😉 😀 No musim povedat , ze mam dost depky, v mojej rodine je aj riziko rakoviny vysoke 😢
a prave som citala, na DE; SK a aj CZ o tom a aj o inych chorobach, ktore sposobuju tieto E a zhoduju sa na 99 % v popisoch.
Tak napriklad ................. na ceskych strankach je toto...................
http://www.emulgatory.cz/seznam-ecek?prisada=E250
http://www.emulgatory.cz/seznam-ecek?prisada=E102
http://www.emulgatory.cz/seznam-ecek?prisada=E127
A pri tomto je to skoro vsade zakazane ecko a jediny produkt s tymto sa predava v Kauflande ( Leerdammer light)
http://www.emulgatory.cz/seznam-ecek?prisada=E180
My budeme aj nadalej kupovat a konzumovat ako doteraz 😉 🙂 no budem trosku sledovat aspon tieto 4 vynimocne ☹ a aspon sa pokusit ich, obmedzit..... ak nie aj vylucit. 😔
Ja som vam to sem hodila len ako postreh a varovanie, kazdy vsak musi urobit ,to co uzna za vhodne........ 😉