Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mizulienka
27. feb 2013

@miciatko aky clanok je na TOMe?

miciatko
27. feb 2013

@mizulienka zatial ziadny,ale som pisala @aduskatt ze ja bych po takom jednani ohladom pokazenej potahovky napisala urcite aj info pre ostatne kocky kde netreba objednavat. ..

miciatko
27. feb 2013

@aduskatt nikdy nieje neskoro, ja na tvojom mieste by som napisala .., ved stat sa moze ,ale je dolezite aby pristup v obchode bol adekvatny ..

sticker
27. feb 2013

@vlada111 Neskutočne krásna torta!!!! A tie farby!!!!! Naozaj klobúk dolu ako dokážeš pekne zarobiť farby 😵

sisix
27. feb 2013

jen pro nas maly dortik.

sisix
27. feb 2013

tak si ucim kytky .............. mam co delat 😀

maya30
27. feb 2013

@vlada111 ta fialova je nadherna 😵 prezradis aku farbu si pouzila ? Mne sa taky odtien este nikdy nepodarilo namiesat...

aduskatt
27. feb 2013

@miciatko uvidim, aka bude zajtra faktura, lebo je fakt, ze ani ze sorry alebo nieco nezaznelo

pralinka25
27. feb 2013

@mamina1978 dakujem za odpoved. chystam sa to vyskusat

maya30
27. feb 2013

Baby da sa spravit muzske torzo do 3,5 kg ? AK ano tak ake asi velke ? Sa mi to nejak nezda, ma to byt marlenka a polka hrude ma byt oblecena, chcela by som sa najskor s vami poradit kym to slubim 😕

vecernicci
27. feb 2013

@mariann2 já jsem s ním naprosto spokojená, má fakt sílu a je celkem tichý 😉 a má v ceně hooodně příslušenství

sticker
27. feb 2013

@aduskatt Ty budeš predávať hotové výrobky, alebo tiež napr. hmoty a cukrárske pomôcky? Ak sa teda smiem opýtať 😅 🙂

vecernicci
27. feb 2013

@mariann2 u nás taky stojí nerez 1500 korun, ale plastová stojí jen 400, to se dá a hlavně se mi na ní nelepí marcoš jako na nerezovou 🙂 je lepší mít dvě

sticker
27. feb 2013

Inak bola som dnes v meste pozrieť v cukrárskom obchode a sada vykrajovačiek nejaký kvet 4ks cca 16€ 🙄 No zlatý číňan, fakt 😒 ☹

pipka
27. feb 2013

ahojte sladulienky moje..nestiham nic, ani zit 😅
ledva som vas vcera docitala...a uz ani neviem, kde som vcera prestala a dnes mozem citat zase 😝
maly je zase chory..mna uz poraza, boli sme 4 dni na chalupe, no naadherne bolo...a dosli sme domov a zas ten dusivy kasel 🙄 🙄 🙄 uz ani nepamatam, kedy to dieta nebralo ziadne lieky ☹ 🙄

kraasne ste popiekli, chvalim vsetky torticky 😵 😵 😵 😵 😵 😵
ja mam tento tyzden mega vela zase, tak popri davkovani liekov a opatere o deti peciem az sa mi z kecky pari 😝 😅

aduskatt
27. feb 2013

@sticker hmoty, farby, podlozky, stuhy, koralky na silikone, floristicke potreby, vykrajovacky, ozdobny papier, celofan, košíčky na muffiny, atd atd🙂

vecernicci
27. feb 2013

@mizulienka manža je elektrikář a říkal, že nezáleží jen na příkonu, prý těch 700 bohatě stačí, pak už není takový rozdíl, akorát to žere víc elektriky 😉 takhle mi to vysvětlil a řekl, ať si koupím ten co si koupila i @mariann2 😉

florentina
27. feb 2013

@mariann2 juj, já na něj mám také zálusk...@vecernicci si ho chválí na mléčňák, to se mi také líbí...i cena, výkon a tak...jen řeším, zda je dostatečně velká ta mísa a zda se v tom dá dělat malé i velké množství...tedy jestli srozumitelně píšu, já ani nevím, jak velkou bych tu mísu potřebovala, zatím mám jen ruční šlehač a tím dělám vše...těsta i krémy...ale je to dost nezábavné, že 😝 ...ale ráda bych něco, v čem udělám těsto i krém do formy 18 i 31cm...tedy jestli něco takového existuje, páč se bojím, že když bude mísa velká, aby se tam dalo udělat hodně, tak při malém množství nebudou metly až na dno a neudělá se to vůbec...holky máte to nějak otestované? děkuji....

pipka
27. feb 2013

moja dnesna ..inak "čisto dievčenská" 😅 😅 😅 😀 pre kamoškinu dcerku 😝 😀
rovnych 6 kil, hore mascarpone a maliny, cokokorpus a dole cokopribinak a jahody a biely korpus 😉

aduskatt
27. feb 2013

@sticker to je dost.mne zajtra akurat dojdu nejake vypichovače, tak uvidim, aká cena vyjde mne, ale isto to nebude 16 EUR🙂)

pralinka25
27. feb 2013

@aduskatt a cislo ti uz dali?

sticker
27. feb 2013

@aduskatt Budeš mať alebo už máš aj webovku? No on mi povedal - viete, aj ja si musím niečo nahodiť.... Akože chápem, ale tak toto je fakt veľa ....

florentina
27. feb 2013

@vecernicci Markétko ten příspěvek o kousek výše pro Mariannku byl i pro tebe, ale nějak se mi ten nick neoznačil...děkuji za případnou odpověď...

pipka
27. feb 2013

a mam otazku...teda tazko povedat ci otazku 😝
na piatok robim poschodku na zlatu svadbu...este do vcera to bola bielo.zlata kombinacia...cize mam na to vsetko nakupene, vymodelovane kvietky biele a jemne bezovozltkave, a dnes mi volaju, ci sa neda pridat este nejaka farba, lebo ze zistili, ze bude na oslave este jedna torta...a tiez bielo zlata 😒
no vcul babo rad 😕 😕 😕 😕 😕 😕 😕 😕

aku farbu mozem dokombinovat k bielo-zlatej , aby sa to moc nebilo a bolo to elegantne 😒 oni ze aspon zelene listky..ale ja neviem...mne to tam proste nejde 😖

aduskatt
27. feb 2013

@sticker robi sa na nej🙂 pomaly uz nahadzujem veci🙂
@pralinka25 karticku neposlali, ale cislo som uz zistila, takze mozem konecne zacat objednávat aj potahovky

vlada111
27. feb 2013

@maya30
@sticker kočky treba sa s tým trošku pohrať. Mne sa klasická Wilton violet nepáči, je pohrebná. Primiešavám do nej Witton rose 😉

aduskatt
27. feb 2013

@pipka trosicku cervenej🙂 ta mi k zlatej pasuje

florentina
27. feb 2013

@pipka ten dortík je skvělý, s dovolením, ukládám do inspiraček....a k té barevné kombinaci...mě by se k tomu hodila hnědá....a umím si ji představit i na svatebním dortu, ale je to takové extravagantnější, ale k té zlaté je super....

sticker
27. feb 2013

@vlada111 No a toto je môj problém.... Ja sa veľmi bojím farieb.... Nejako si neviem predstaviť ako si delím tú hmotu a každú "kôpku" zvlášť farbím.... No bojko 😀 😀

pralinka25
27. feb 2013

@aduskatt to by bolo super ale asi by ti to nedodali do buduceho tyzdna co? by som v stredu potrebovala smart vanilkovy 4 mozno aj 7 kg by som hned od teby brala 🙂