Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

dm1
27. feb 2013

@sticker ale musis rozlisovat ze vacsinou v cukrarskych shopoch maju originaly a tie aj oni kupia drahsie ako tie co su napodobeniny a su v cinskych obchodoch... ak sa niekto prehnane nabaluje na cinskych to uz je o inom

muffinka8
27. feb 2013

@lifinka http://www.brydova.cz/recepty/moucniky/854-malo... táto sa podarila aj mne dokonca. Rovno na plechu ju natrieš a zvinieš 🙂

sticker
27. feb 2013

@dm1 Hej, hej...toto ja beriem. Ale napr. ja keď nie som taká zdatná v pečení a nebudem piecť vo veľkom, tak mi to príde ľúto vyhodiť taký peniaz zato 😒 Mne spraví službu aj vykrajovátko od šikmookých 🙂

reruna
27. feb 2013

@muffinka8 to vypadá výborně, fakt se ti to povedlo? to musím zkusit🙂

dm1
27. feb 2013

@sticker ved jasne aj mne ;). ja len aby nebolo zle vzdy na tych predajcov ze kupia za 1 e a predavaju za 17 😉 . Ja som mala smolu ze som uz mala vsetko skoro kupene origos az potom prisli cinske 😝

lawli
27. feb 2013

@pipka k bielej a zlatej ...hnedá ,alebo červená ,robila som obe kombinácie a mne sa viac páčila s červenou 🙂

lawli
27. feb 2013

@pipka ...a teraz mám otázku ja na teba...ak smiem...o týždeň mám robiť poschodovú tortičku a má mať cca 6kg...aké priemery poschodí mala tá tvoja "dievčenská" autičková...ďakujeeem 😵

aduskatt
27. feb 2013

@muffinka8 na puncak cely biely

dm1
27. feb 2013

@pipka ta je krasna uz ju mam dlho v inspirackach skoda ze ju nikto nechcel

benjik
27. feb 2013

@bambula1307 ke článku o fondánu jsem se ještě nepročetla

mamina1978
27. feb 2013

@pipka ta je perfektna 😵 😵 😵 😵 😵 😵 som si ulozila 😉 🙂 Ale teda , ze pre dievcatko, trosku divne ??? 🙂))) No je nadherna.....😉

muffinka8
27. feb 2013

@reruna Len to kakaové som spravila príliš husté tak sa mi to po zrolovaní odliepalo od rolády. Skús tak, že normálka spravíš cesto a z toho trochu odoberieš d dáš k tomu kakao. Ale ja tú roládu robím bez toho. Sa mi páči to cesto, že nechám vychladnúť na plechu a potom ide normálne zrolovať.

mamina1978
27. feb 2013

@vlada111 Wauuuuuuuuu .......Vladi......... ta je bombovaaaaaaaaa, nadhernaaaaaaaa 😵 😵 😵 😵 😵 😵

lawli
27. feb 2013

@lussy23 mačičku mám uloženú túto ,ak myslíme tu istú... 😕

dm1
27. feb 2013

@lussy23 akurat som si krasnu tvaricku macicky stiahla na FB

aduskatt
27. feb 2013

@dm1 to je prekrasne🙂

lifinka
27. feb 2013

@muffinka8 no úžasný nápad to je, někdy si to musím vyzkoušet! a to příjmení mi něco říká 😉 , myslím, že jsem v minulosti objednávala věci na ubr. techniku a rámečky a tak 😀 takže to jsi ty, jo? 😵

lifinka
27. feb 2013

@dm1 tu kočičku jsi dělalal ty? je úžasná

dm1
27. feb 2013

@lifinka neee cosi to by som nedala pisem ze som ju prave stiahla z netu ze niekedy vyskusam

maya30
27. feb 2013

moja dnešná velmi nenáročná 🙂 v piatok mam robit bmw x5 pre velmi narocnu pani, tak si setrim nervy 😝

lifinka
27. feb 2013

@dm1 aha🙂, já myslela, že to je už podle FB urobená tvojima ručkama 😀

abriela
27. feb 2013

Kočky ZAUJIMA MA vas NAZOR- idem robit marlenku (darcek) - POTAHOVALI by ste ju??? 😨 😕

pipka
27. feb 2013

@mamina1978 no lebo ze mala je nadsena fanynka tej rozpravky 😅 😀 😀 tak preto 😉

pipka
27. feb 2013

@lawli ivi, spodok bol 24 cm a vrch 16 cm 😉 ten spodok v klasika forme a vrch v rafiku na najmensi rozmer nastaveny 😉

dm1
27. feb 2013

@abriela no podla mna je to hriech ju potahovat 😀. ale kocky tak robia aj pristelka robila

abriela
27. feb 2013

@dm1 zdielam tvoj nazor (aj ked som mala pocit, ze ho mam len ja 😀 ) a tiez viem, ze pristela potahovala

lawli
27. feb 2013

@pipka ďakujeeem pekne ...tak som mala dobrý odhad...ja budem robiť v 22cm a 18cm ráfkoch...mám tam ešte okolo oboch poschodí plotík ,kvietočky ,lienočky ,včeličky ,srdiečka ,meno a na vrch macíka...tak aby som sa zmestila... 😀 😀 😀 😀

timotejkabrejkova
27. feb 2013

@pipka Nadheraaa

timotejkabrejkova
27. feb 2013

Žienočky moje krásne partner chce na meniny sacherovú tortu nieže som ju ešte nerobila ale ani nejedla 😀 má niekto recept??? Ďakujem vopred,

muffinka8
27. feb 2013

@lifinka ako myslis ze ten blog je moj? Ale kde 🙂 ja nemavam take kreativne napady, to som nahodou raz nasla.