Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lamps
27. feb 2013

@nika1985 to je super, že je všetko v poriadku 😅 😅 😅 a jasné roztrúbte to, veď to je krásna správa 😅 😅 😅 😅 😅 😅

lucula73
27. feb 2013

@dm1 jejda,sory,soryy.......mne tak rýchlo prerolovalo ten prvý obrázok,že som celú mačičku nevidela........
som si s dovolením uložila.....ďakujem za inšpiráciu 🙂 🙂

lokalistin
27. feb 2013

@dm1 no ved,aby som nemala malo 😀 trubka co ti budem hovorit. Nabuduce budem mudrejsia.Je to super len sa mi to neotlacilo vsade a niekde mi behla aj pod sablonu,ale bolo super,ze ta cera mi to vlastne drzala tu sablonu,dakujem za povzbudenie.

mimcak
27. feb 2013

písala som jej ,aby mi zistila názov taj hry,lebo,že ja neviem tak písala fanny cat .Našla som si už na nete tu hru a mačku,ale ja neviem ako ju urobím chce len hlavu 3D. Kittyna je lahká,ta je bez chlpou dve žlté bodky ,a jedna čierna na ksychtíku,ale toto. No čo s tým poradte ako nato ☹

dm1
27. feb 2013

@lokalistin musis to kontrolovat a niektore miesto prejst aj viacktrat ak nenatrelo. ja to vzdy robim po kuskoch a vidim ci je to ok. Ak nahodou zaslo pod sablonu tak sa da potom zobrat krasne spendlik, ihla a opatrne to zoskrabat dole. Ja som tak skrabala pri prvom ciernom stencile dole 😝

aduskatt
27. feb 2013

@pralinka25 mrazene, maju omnoho lepsiu chut aj konzistenciu ako zavarane 🙂

mimcak
27. feb 2013

A tu farbu potiahnuť žltou a potom tieňovať hnedou,alebo ako? fňuuuk ☹

dm1
27. feb 2013

@mimcak vobec netusim aku macicku mas robit tak neviem poradit 😝

lokalistin
27. feb 2013

@dm1 no pri prvom mi to neotlacilo vsade tak pri druhom som uz nakukala poriadne. Ked som videla,ze pri dalsom mi zabehlo pod sablonu,tak tiez uz som potom davala viacej pozor,ale ide to celkom dobre,ked clovek vychyta muchy 😀 Mozno desiatu uz budem mat dobru 😀

wera.g
27. feb 2013

@lamps ˇDakujem moc moc, a to potom vyberajú, či najprv krájajú? Aby na mˇna nenadávali, že ako blbo sa to krája... Ja totiž vôbec netuším, my sme síce ruže mali, ale len 3 menšie, lebo ja som si vymyslela minitortičky 😀

mimcak
27. feb 2013

@dm1 predpolhodkou som netušila ani ja 😒 čil som múdrejšia,Je to nejaká hra fanny cat a tam je taká ryšavá mačka

lamps
27. feb 2013

@wera.g normálne si ich vyberú a potom začnú krájať tortu, nadávať nesmú na teba, veď ty len plníš ich želania 😉

nika1985
27. feb 2013

@lamps tak tu farbu nemaju ani v TO ani na bojnej tak asi budem zas inprovizovat jaj preco vzdy ked ja nieco potrebujem nenaju dneska mi mm vyrabal valcek s drevovym ryhovanim z tej knihy co bola vcera je dneska debnicka s flasou z rolady ☹ este ze si to zajednala na tuto sobotu najvacsi gol bol ked som jej povedala ze kniha tak cca 6kg a ona to je moc a potom z nej vyslo ze ich tam bude 40ludi tak som jej vysvetlila ze to by mala mat tak cca 7kg ale tak nedala sa presvedcit ved im bude chybat nie mne hlavne nech je nizka a velka aby vela nakrajali 😠

mariann2
27. feb 2013

@pralinka25 ja dávam kombináciu zavárané mandarinky+ mrazené jahody, zavárané jahody mi nechutia

mimcak
27. feb 2013

no skusim vložiť teraz ked som to upravila či to pôjde

dm1
27. feb 2013

@mimcak no veru ani ujo google mi nic nenasiel macka presibana to musi byt sa mi schovava 😀

dm1
27. feb 2013

@mimcak hmmm ty brdo a to ma byt akoze 3D len hlava? nieco ako ked sa kittynky robia? neukecas ich na postavicku len?

lamps
27. feb 2013

@nika1985 ja mám tú farbu doma, chýba z nej veľmi málo, ak budeš mať cestu do PE kľudne ti ju posuniem

mimcak
27. feb 2013

@dm1 skúšala som,ale ešte to asi skúsim,lebo toho ja bojim,bojim

mimcak
27. feb 2013

@dm1 a ano 3D hlava

nika1985
27. feb 2013

@lamps dakujem nemam cestu potrebujem ju v piatok v noci milos zajtra berie auto ani som sa nestihla spytat kam to ide ,nevadi skusim zajtra cinknut na bojnu ci nema nejaku praskovu zlatu

daducha
27. feb 2013

babulky idem 1x robit 4. posch tortu a uzku a vysoku,kazdy korpus bude 3x plnka.Najhorsie na tom je, ze bude cista biela a iba stuhy a dve brosne .Ani jeden kvet - nevesta ma averziu 😀 ,ale zato velke cca 10 cm inicialy ich mien.A co sa chcem spytat, davali by ste vystuz cez celu tortu v strede, alebo iba klasika medzi poschodiami a este, nenatrafili ste niekde na nete kde tie pismenka zozeniem.Ja som snad prehladala vsetko co sa da a nic.Su ako keby ozdobne pisane pismo.Ked nezozeniem netusim co tam dam,lebo toto mi z hmoty stat nebude ☹ .
Uz teraz mam z toho riadny stres.lebo na tom kazdu nerovnost bude vidiet 😝

lamps
27. feb 2013

@nika1985 škoda, keby si včera vedela, že ju nezoženieš mohla som ti ju poslať poštou

daducha
27. feb 2013

@nika1985 srdecne gratulujem k tehulkovaniu,nech vsetko dooooobre dopadne 😵

nika1985
27. feb 2013

@daducha dakujem velmi pekne 😉

ajka82
27. feb 2013

ja som minule "pozerala" cosi na STV, chodili v rakusku po kaviarnach, restikach a apod a boli tam v cukrarni co robia vraj jedini sacherku pravu...samozrejme ze recept presny neprezradili... korpus bol robeny s rozpustenou cokoladou cokoladovy, neprerezavaliju.dzem natierali na vrch korpusu a cokoladova poleva bola ta coko so slahackou, a nieco v tom zmyle zahlasili, ze v polee je 40% coko(ci kaka) to som riadne nerozumela cez moje deti 😅 tot postreh ohladne pravej sacherky... mozno pomoze a date si nieco dokopy 😉

mimcak
27. feb 2013

@dm1 ked ja ani nviem čo je to za hra aj keby som urobila len postavičku,čo na zvyšok torty? Nejaké typy ,aby som ich ukecala?

daducha
27. feb 2013

@vlada111 neblazni,nie su az take uzasne ,az budem aspon na polovicnej ceste ako napr. Dasa Capkova tak asi aj spokojna budem 😀 .ale to stihnem az na dôchodku,18.8. nastupujem do prace tak torticky idu bokom 😒

lamps
27. feb 2013

@daducha ale nemaj stres, veď máš krásnu čistú robotu, výstuš cez celú tortu by som určite dala 😅

nika1985
27. feb 2013

@daducha neboj sa ty si sikulka mas krasnu robotu to spravis lavou zadnou ja by som asi vystuz dala pre pokojny spanok ja som taky bojko nevies ak s nou budu zaobchadzat aby tvoja prace nevysla na vnivoc