Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

woman04
1. mar 2013

@pristela dokonalosť,krása...dievča,keď talent rozdávali,ty si sa otočila 5x 😉

woman04
2. mar 2013

@pipka to je pekný maculo 🙂 ..a musela byť skvelá 😵

akzuzs
2. mar 2013

Dievčatá tak včera som dorobila tuto. Som zvedavá aká bude lebo malý oslávenec ju dnes na oslave bude chutnať. Teda ak ju vlastne ochutná keď on a jedlo, pokrm a všetko čo sa musí prežúvať nejde do kopy 😀

denuschka7
2. mar 2013

dakujem @florentina velmi pekne. A ked chcem farbit gelovkou nezmakne mi moc marcipan? aby mi potom netiekol...niekde som citala ze treba pridat este aj cukor do toho...?
A marcipan treba asi na hrubsie vyvalkat aby sa netrhal ze? a na com valkas...na praskovom cukre? aby sa mi to neprilepilo :(

sticker
2. mar 2013

@pristela A ako si sa tej futbalky bála 🙂 Krásna je, som zvedavá čo ujko povie 🙂

akzuzs
2. mar 2013

@denuschka7 no ja farbím tiež gelovkami a neboj ono to nebude lepiť teda ja používam hmotu smartlex a nelepí sa to ak je moc mäkká tak ju len chvíľlu nechám odležať ale nedopĺňam cukor. A ja vaľkám na tenko na potravinovej fólií aby som nemusela prášiť cukrom. A tiež to je pekne hladké z druhej strany. Ale keď budem veľká a budem poslúchať kúpim si silikónovú podložku na vaľkanie 😀
@pipka @lubi22 @vera.g @janula.h @pristela ... Inak dievčence vy tu máte takééééééééé krááááááááásne tie výtvory až no. Uf ja len začiatočník ale tak mooooc ma to baví že sa zasa teším na to keď budem zasa piecť na konci mesiaca.

sticker
2. mar 2013

@pipka Tá tvoja Snehulianka sa aspoň podobá v tvári...tamtá je nejako mierne zdeformovaná.... A tam ľudia dajú 75€ zato, ale inak frflú ak chcete za tortu napr. 35€ 🙄

dada2007
2. mar 2013

@lokalistin akože tiež som to nepochopila........že čo tým chcela povedať 🙄
.......ja som to musela prepnuť, lebo som sa len rozčulovala(prvý krát som to pozerala)............

akzuzs
2. mar 2013

No u nás v meste a okolí to funguje že za tortu sa platí od kila. 8-10 eur za kilo. Takže keď som si do nedávna objednávla tak hneď na začiatku som povedala že chcem taký motív a zhruba 4 kg. Takže keď upiekla tak som vedela že budem platiť 40 eur (+ - 5 uer) Aj u vás to tak funguje?

vecernicci
2. mar 2013

@wera.g nááádherná magnólie 😉
@pristela super fotbalka a nemáš balicí papír z lidlu? že mi je nějaký povědomý, mám ho taky 😉

anibas
2. mar 2013

@dada2007 v záujme zachovania duševného zdravia už slovenské torty nepozerám - snáď len keď budú známe dievčatá z Torty snov

vecernicci
2. mar 2013

@lamps ty jsi prostě machr na postavičky, jsou naprosto dokonalýýýýýýýýý 😵 😵

pristela
2. mar 2013

Holky moc vám všetkým dakujem za páčitka aj milé pismenka 😵 😵 😵 😵 😵 ste úžasné a tak isto dakujem za pomoc a rady 😵 😵 😵

@vecernicci vies , že ani neviem odkial ho mám ? 😀 mám ich tu kopec, som ako strelena, ked niekde vidim stojan s baliacim papierom vždy k nemu utekám, lebo však pod toru né ? 😀 😀 😀 😀 😀

eliska22
2. mar 2013

holky moje tu je ten strýco shreka 😀 😀 😀 som ani nemyslela, že má taký náročný ksicht na modelovanie 😝 a srdce - 1x som skúšala stencils 😝

nika1985
2. mar 2013

pridam rychlo moju nocnu vcera som ju nechcela fotit svetly a tmavy korpus, coko plnka mandarinky a broskyne. Flasa banan a coko. 5,7kg

wera.g
2. mar 2013

veľmi pekne ďakujem 😉 @vecernicci

vecernicci
2. mar 2013

@pristela já už taky ve všem vidím dorty 😵 😵 😵 by se mi kdeco hodilo 😝

ozujskova
2. mar 2013

Ahojte zieky neprispievam k vam ale stale vas sledujem a obdivujem no doslo aj na to ze potrebujem poradit aj ja...svokrusa ma 60tku nechcem urobitz marcipanovu tortu ale cokoladovu s jahodami taku s tymi coko mantinelmi a jahodkami a cucoriedkami na vrchu..poradte mi ako ana to z coho robit tie mantinely aby mi neobelela cokolada a aby to bolo chutne...mala by byt 3poschodova cize toho musim urobit vela takze trubicky asi nie lebo by ich trebalo hrozne vela 😖

denisak77
2. mar 2013

Prsím ,nemáte nejakú tortu s pivovou fľašou,nič som nenašla .Nemusí byť iba samotná fľaša,ale ja neviem ani čo mám vymyslieť,som momentálne bez fantázie.vopred ďakujem

florentina
2. mar 2013

@denuschka7 barvím normálně, žádné problémy s tím nemám ani když přidávám hodně barvy...takový problém mám spíš s smartflexem, ten když dlouho hnětu, tak strašně měkne až se mi lepí na ruce. S marcipánem se mi to nikdy nestalo, ale samozřejmě když by se ti cokoli nezdálo, cukr to vždy jistí. S tím vyvalováním...vyzkoušej uvidíš, já dřív válela taky více na hrubo, trhá se to pak méně to je fakt, ale už jsem se s tím naučila dělat a válím myslím docela na tenko, takže to jde určitě taky.... A jinak máš pravdu, vyvalovat to na něčem chce, lepí se. Já vyvaluji na cukru, rovnou na stole a váleček mám plastový, takže mám ten cukr pak jen z jedné strany a tou dávám na dort...

reruna
2. mar 2013

Moc všem děkuju za liky 🙂 Tak známý už si pro košík byl a líbil se mu, pořád jsem řešila kolik si mám říct, náklady jsem si spočítala asi na 700,-Kč a známému jsem řekla, že jsem na tom dělala 8 hodin, tak že za práci chci asi 500,-Kč a on mi dal 1400,-Kč. Vzhledem k tomu, že dort vážil něco přes 6,5 kg, tak to asi odpovídá a já jsem spokojená - někdo tu psal, že výsledná cena by měla být náklady plus stejná částka za práci, tak to by odpovídalo.
Tchánovci na tu oslavu jdou, tak jsem zvědavá, jaké budou ohlasy, jsem z toho hrozně nervozní. On prý si to nechá do toho odpoledne v autě - teď je tam pod nulou, tak snad to vydrží, jestli se oteplí, tak se mu to rozteče ještě v tom autě,ale tak říkala jsem mu, že to musí být v chladu.....

reruna
2. mar 2013

@ozujskova pokud budeš mít kvalitní čokoládu, tak ti nezbělá, nesmí se dostat do styku s vodou - mantinely si udělej na pečícím papíře a až to ztuhne, tak to přilep na dort a papír odloupni, dobré jsou na to i různé transfer folie na čokoládu se vzory

pipka
2. mar 2013

@akzuzs aj u nas je to tak...ze cca cena je od vahy, zakaznik si povie motiv a pribliznu vahu 😉
len neda sa uplne presne odhadnut dopredu vaha, tak niekedy sa stane, ze sa netrafime..ale u mna nastastie s tym nikdy nebol problem 😉 zatial...klop klop 😅 😉

reruna
2. mar 2013

@denuschka7 ten marcipán je moc dobrý chuťově, jinak je trochu drobivější a musí se hodně dobře propracovat, aby pěkně změkl a zvláčněl, barví se dobře, jen není bílý, pracuje se s ním dobře, popsala to už pěkně @florentina. nemusíš se toho bát

efci
2. mar 2013

@reruna a este k tomu parizskemu kremu z ladovych gastanov, ten smetafix tam mam prisypat az pri slahani ci uz prin vareni??? A ked to bude z dvoch slahaciek tak asi dva, aby to riadne drzalo. Ja som si minuly tyzden robila ten korpus len tak cvicne aj s tym kremom a smetafix som nedala a bolo to celko fajn, ale je pravda, ze ak bude ta plnka tuhsia, tak to bude pevnejsie.

reruna
2. mar 2013

@efci až při šlehání, já jsem ho jednou dělala a přišel mi ten krém řidší, než jsem zvyklá a špatně se to krájelo, na 2 šlehačky 2 bych dala

eliska22
2. mar 2013

tak shrek odišiel, bol po ňu chlap, nič nevravel a ja taká vystresovaná, že som mu zabudla povedať, že torta je vystužená 😕 no čo už 😝 tak som rada, že už je preč tá torta 😝

jakelina
2. mar 2013

@eliska22 postavička je parádní, nemusíš stresovat 😉

lamps
2. mar 2013

Dievčence boli si pre tortu s ryšavou vílou, takú krásnu reakciu na tortu som už dávno takto naživo nemala, pani bola taká vytešená 😅 😅 😅 😅 až jej očká od radosti žiarili 😅 😅 😅