• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Marcipánové torty. Rady a postupy

@sloniiicek - Krásne miminka.
Ale samozrejme, že zase ste všetky dali krásne torty... Obdivujem vás a klobúk dole.
27. aug 2010 o 16:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@sisa.b ale neboj..stiham aj to a nie-toto nie su moje tuzby! Iba zelaie zakaznikov:slight_smile:) Mne staci aj jeden chlap-ten moj! :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
27. aug 2010 o 19:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@nice202 rukami ti to pôjde asi najlepšie :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
27. aug 2010 o 19:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@vinka to bola skor recnicka otazka :wink:
27. aug 2010 o 19:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@alionuska , teda tak to je tvrdarna :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
27. aug 2010 o 20:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte dievcata ako vzdy nadherne torticky...dnes som tu posledny krat o tortach uz nikdy nexcem nic citat a ani vidiet pretoze ta moja dnesna teda to mega auto dopadlo uplne katastrofalne..nielen ze som cez dve hodiny zapasila z hmotou ktora sa neskutocne lepila a nepomahalo vobec nic ale po urputnom boji sa mi ju podarilo dostat do pozadovanej konzistencie...a potiahla auto...nevyzeralo to zle lenze hmota sa zacala neskutocne trhat tak som platala co sa a kde dalo...z dielom som bola relativne spokojna a supla do chladnicky a isla spat s malym. poobede som sa pozrela do chladnicky..a slzy mi tiekli prudom...ta hmota sa totalne na tej torte roztopila a to sme mali chladnicku na plny vykon...vybrala som ju..ponapravala co slo..a zaala som lepit okna a oci a svetla nalepila som to horko tazko..supla rychlo do chladnicky a utekala za muzom nech to ide odfotit lebo to uz lepsie nebude a kym on prisiel z fotakom svetla popadali teda sklzli sa kapotu rozthlo okna spadli ku kolesam a vsetko bolo roztecene...tak som len plakala a plakala clovek sa s tym tolko natrapil a je z toho len hromada bordelu :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: zajtra na oslave to ani na stol nemozem dat len to rovno v kuchyni rozkrajam a bude....len ma to hrozne mrzi ze to takto dopadlo...z marcipanom uz nikdy nebduem robit a tuto temu definitivne opustam majte sa krasne a dufam ze vam sa toto nikdy nestane :rolling_eyes:
27. aug 2010 o 20:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tak toto je muj dnesni vytvor, mam takovou malou vecnou : kolik bych si mela za toto vzit, ma to asi 3.30kg
27. aug 2010 o 21:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@vinka torta je úžasná a pani nech si nabudúce kúpi umelú atrapu, keď sa jej nepáči cena. :angry: Koľko vážila? Podľa mňa je hodna aj viac ako 30 €
27. aug 2010 o 21:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lelou ja by som pýtala 10 € / kg ... neviem, koľko to vychádza na české koruny.
27. aug 2010 o 21:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@vejinka prosím ťa, nevzdávaj to ... mne sa presne toto stalo, keď som robila svoju prvú mrcipánovú tortu - bolo mi do plaču, lebo som sa vtedy riadne namakala - bol to traktor s vlečkou pre moje deti k narodeninám. Marcipán sa úplne roztiekol, bola z neho len mláka na tácke.
Ale nevzdala som to a síce až o rok som sa do toho znova pustila.

Akú poťahovku si mala? Nemala si ju vyvaľkanú natenučko?
27. aug 2010 o 21:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zlatat dakujem za povzbudive slova ale fakt to asi neviem...aj ked minuly rok sa mi celkom podarila no vyvalkana bola tak akurat neviem kde mohla byt chyba robila som tuto: http://www.mimibazar.cz/recept.php?id=15998 nabuduce urobim bez marcipanu a hotovo...tolko sa s tym clovek nadre a je z toho len bordel :rolling_eyes:
27. aug 2010 o 21:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
no ja mám tortu hotovú
27. aug 2010 o 21:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zlatat 3700 g ja beriem 8 eur za kilo. :wink:
27. aug 2010 o 21:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@vinka aj tak si jej ju dala lacno - ja by som si za takú krásnu tortu vypýtala aj 40€ - veď si sa na nej namakala
27. aug 2010 o 21:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@vejinka aky si mala krém?nemyslí si,že si sama ja som piekla sebe a tiež sa mi roztiekla.Som robila z pudingu a chyba bola,že nebol dosť hustý puding.Ale už sa mi to nestalo.Každý sa učí na vlastných chybách.Neboj dalšia už bude o mnoho lepšia :wink:
27. aug 2010 o 21:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@vejinka skús nabudúce použiť inú poťahovku - hoci aj hotovú - veď sa dajú kúpiť aj po 1 kg. Vyskúšaj White icing a uvidíš, že ti to s ním pôjde jedna báseň, nič sa ti nebude trhať, topiť, ...

Ozaj a pod poťahovku musíš dať krém na báze masla - ideálne je len maslo s cukrom, ale môže byť aj pudingový s tým, že na 0,5 l mlieka dáš aspoň 2 veľké maslá ( teda 500 g ), alebo aj falošný parížsky je vhodný pod poťahovku
27. aug 2010 o 21:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zlatat no si zapamätá,že má čušať kým nevydí výsledok.Dakujem,že si ju tak vysoko ohodnotila.Vieš ked niekto nepečie nemá ani páru o tom čo a ako sa robí. :frowning2: :frowning2: :frowning2:
ahojte baby chcem sa opytať tie čo ste už prestupovali z materskej na rodičovsku čo treba kde vybaviť a kde nahlasiť ? treba aj nejaky papier do roboty alebo ako či stačí ísť len na socialku?
baby ked ja som povedala muzovi ze ak ma to este raz napadne robit nech mi valcekom tresne o hlavu...ja radsej uz nebudem riskovat lebo ked ma dnes videl ako placem tak povedal ze mu nebude luto ani 50euro za tortu ..len aby som neplakala. :sweat_smile:
27. aug 2010 o 21:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@vinka presne mala som pudingovy krem no co uz cas nevratim :pensive:
27. aug 2010 o 21:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
sorry ten príspevok patril inde do inej temy :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
27. aug 2010 o 21:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@vinka presne ako vravíš, kto nikdy nepiekol, netuší koľko driny s tým je. A ešte keď je zlý deň a človeku sa nedarí ...
27. aug 2010 o 21:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
pozeram čo ste zase pekne popiekli a napísala som do zlej temy :grinning:

no šikovne ste niet pochyb
@vejinka tak tam bola chyba.To preto ti stieklo.No na budúce daj do mlierka čo máš pripravený s pudingom ešte lyžicu múky hladkej.A už ti to neroztečie neboj. :wink:
@vinka kiezby som to vedela vcera ...ach :pensive:
27. aug 2010 o 21:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Tak moja tortička hotová.A dala som detail prívesku.Bola požiadavka bicykel. :grinning: :grinning:
27. aug 2010 o 21:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@vejinka keby si mňa videla ako som plakala pri prvej torte na zákazku - teda to ani nebola taká ozajstná zákazka - objednala si u u mňa švagriná. Nedarilo sa mi, rúra mi zle piekla, korpusy mi nenarástli, minula som kooopec vajec, len aby bolo cesto trochu vyššie, poťahovka sa mi topila, lebo bola desná horúčava a vrchol všetkého bol, keď mi už upečený korpus celý zletel na zem a rozmrvil sa a z druhého mi potajomky ujedol syn.
Mala som chuť všetkým praštiť, ale som sa na to vyspala a teraz sa z toho rehocem.
27. aug 2010 o 21:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@vinka perfektneeee... :wink:
27. aug 2010 o 21:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@vejinka nič nespravíš ani ja som to v tedy nevedela.Už som tiež múdra teraz. :wink: Nevzdávaj to na budúce si to už budxeš pamätať a bude dobre :wink:
27. aug 2010 o 21:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zlatat waw no na tvojom mieste by som uz na torty ani nekukla..ale co by bola skoda lebo robis nadherne kusky..ja mam trosilinku mensiu trpezlivost a po dnesku som padla na hubu :stuck_out_tongue_closed_eyes:
27. aug 2010 o 21:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok