Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

dagmarmustafa
3. mar 2013

@mariann2 Nadherne!!!!

dada2007
3. mar 2013

@simasa @pristela @lokalistin @dm1 aj ja idem.....čiže nás je 5? či ešte niekto z nás?
.........a písala som si s usporiadatelkou.....cca 1OO nás tam bude!!!!!!!!!!!!!!!!! ......že tak ako každý rok

.....a kludne môžeme ísť potom všetky spolu niekam na večeru/drink.....alebo tak........ako chcete 🙂 aj tam v Ludaniciach sú hneď 3 reštiky(tuším z tadial dovážajú to jedlo......v jedálni školskej sa bude len konzumovať) tak si môžeme vybrať..................
......inak, do tej školy som chodila 8 rokov.......aj dedinu poznám ako vlastnú dlan 🙂

janula.h
3. mar 2013

mažoretková 😀 no neviem neviem či je to mažoretka 😀

pipka
3. mar 2013

@wera.g werus no netusim...mam spravene dve poschodia, ktore nepotiahnute vazia vyse 7 kil 😅 😅 😅 takze kam sa vysplha celkova vaha nechcem vidiet 😝 😀
nastastie im to je jedno 😉

tak vecer to snad budem mat, tak ked dokoncim, odvazim a hodim foto 😉

ja ked som to vcera plnila, tak len do jedneho pochodia som dala vyse jedneho balika ovocia..takze je riadne šťavnata, taku chceli...povedali mi, ze na cene nezalezi, len aby bola dobra a stavnata 😉 spolu na celu tortu isli skoro dva balicky malin a jeden balik lesnej zmesi z kaufu 😝 😉 takze stavnata bude fest 😎

pristela
3. mar 2013

@vi3ka no hej , ale kolko si tam tej farby davala, bo napisat davala som sto krat po malych kvapkach ako pisu oni v navode a davala som sto krat po lyzičkách je rozdiel 😀 ja som si nedavno farbila čiernu taky vacsi kus a minula som vela modrej , vela kakaa a vyse polovicu flaštičky čiernej obycajnej wilton 😝
čo som robil naposledy tu travu na futbalku obdlznik mal 3kg, tak tam slo opacnou stranou lyzicky/ta rucka za co drzis/ tak tym som nabrala "kopcom " 3x žltej a 2x uz nie kopcom zelenej , to más hodne farby , tak zalezi kolko si davala , červena sa da zafarbit aj s obycaj wilton ale minies fakt polovicu tuby ☹

pipka
3. mar 2013

@janula.h perfektnaaaaa mažoretka jani 😎 😎 😎 😀 normalne na zjedenie 😉
ukladam 😉

mimcak
3. mar 2013

@tamianati myslíš tie slivky na taj fľaši?

mimcak
3. mar 2013

@janula.h je úplne perfektná. A ta fialová farba je krásna ako si takú dosiahla?

mysiatkoo
3. mar 2013

@lucula73 krasna, velmi vkusna, s dovolenim ukladam ;)

nika1985
3. mar 2013

taku chut ste mi tu narobili s tymi pagacikmi musela som slubit mm ze urobim. Orkvarkove pagaciky recept od prababicky

eliska22
3. mar 2013

ďaľšie červené srdce 😉

eliska22
3. mar 2013

@lucula73 krásna ja mám robiť budúci týždeň niečo pre chlapa a tieto kvety by sa mi hodili, je to krásne, kde si kupovala tie vykrajovačky?

dm1
3. mar 2013

@pristela jj presne tak tiez casto davam farbu koncom lyzicky hlavne ciernu a cervenu 😝

dm1
3. mar 2013

@janula.h krasna fialova sa ti podarila 😵

dm1
3. mar 2013

@dada2007 a rapunzel nejde? super s veeecou suhlasim dobry napad dame si spichaaa vsetky aspon si ju nebudem varit sama ako keby som u Zanetky @pristela 😀 😀 😀

dada2007
3. mar 2013

@dm1 ja ti veru neviem...či ide..........a ty spíš u pristel? či ideš domov? či tam spíš? či ako?

pristela
3. mar 2013

@dm1 škoda ☹ ☹ ☹ by sme mali konečne doma navarené a najedli by sme sa konecne ☹ ☹
aale s tym spicha je to paraaada , tiez suhlasim a to sa mozu s nami stret aj tie co su od nas a nejdu na stretko , nie ? 😀
@dm1 Dani a opovaz nieco nosiť ku mne , jasne že jedlo mas u mna zadarmo z lasky, tu sa jedna osoba stratí akoby nič, u nas sa je nonstop 😝

@dada2007 jj , ide aj Lenka @rapunzel 😉

nika1985
3. mar 2013

@pristela @dada2007 @simasa @lokalistin @dm1 jaj baby ak by ste si isli potom niekam sadnut rada by som prisla ak sa teda mozem vtriet lebo na stretko si netrufem uz budem mat asi brucho a tolko ludi v jednej miestnosti nezvladnem co ma teda dost stve uz minuly rok som tam chcela ist a nebolo mi dopriate ale hadam za 3roky sa mi podari.

zuzana92101
3. mar 2013

@denuschka7 ja to tak robim, cenu mam stanovenu za kg a ci je uz lacnejsi krem alebo drahsi...tak to jednoducho je. Ani potahovka nie je lacna zalezitost, ved kg stoji 5.60 eur. Nemozem povedat zakaznikovi, ze kg torty stoji napr. 10e a ked si povie, ze chce orechovu plnku, tak mu poviem, no viete, ale orechy su drahe... Stanov si bud cenu od surovin, energii, prace, alebo potom pevnu cenu na kg. No ale to uz je na tebe, co ti viac vyhovuje. Ja som ti len napisala, ako to robim ja, ked si sa pytala, kolko pytat...
Mne sa este nestalo, zeby som prerobila na torte. A kremy robim vselijake, aj s lieskovcami, co nie je tiez lacna zalezitost, mascarpone ide do kazdej druhej torty... 😉

zuzana92101
3. mar 2013

@mizulienka ja by som tu knizku asi tiez robila z horalky, orezes si ju do akeho tvaru potrebujes, potom potries cokoladou, aby to bolo hladke, alebo kremom... No alebo z kusku korpusu to tiez mozes spravit, bez kremu. Len neviem, aka ma byt velka... 😝

...teraz som videla tu tortu, ako to ma byt. V tomto pripade by som to robila asi len z hmoty.

nika1985
3. mar 2013

baby vcera ako tu bola ta pani pre tortu flasa s debnickou pozera ze wau tak som sa hned potesila vyuctovala som ju polozila peniaze a otazka ze a za robotu? ja pozeram to je vsetko u tom to sa mi este nestalo taka bola mila 🙂

zuzana92101
3. mar 2013

@vi3ka ja pouzivam smartflex, aj wiltonky a zatial som nemala problem. Az na ciernu a cervenu, tam treba dat veeela farby, alebo ako uz baby spominali, pouzit extragelovky. Ked som minule farbila napr. s klasickou ciernou, minula som 1/2 farby, kym to bolo cierne cierne 😉.

wera.g
3. mar 2013

Ďakujem veľm pekne 🙂))) @vlada111

ollako
3. mar 2013

Včerajsia torta... nie som spokojna vobec na pohlad, neviem tie figurky modelovat, detske torty asi nebudu moja šálka kavy 😝 ale neter sa velmi poteeesila a aj mojim chlapcom sa pacila ,strasne naradosteni boli a vsetkym velmi chutila, tak asponže to 😉

mrekaj
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mrekaj
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mrekaj
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mariann2
3. mar 2013

@klarina_f a nemôže ani sóju ? lebo ja som naposledy robila pre chlapčeka s alergiou na kravské mlieko a sóju pudingový krém z pohánkového mlieka a hery...jeho mamka mi povedala, že toto môže

mrekaj
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mrekaj
Odpoveď bola odstránená
Zobraz