• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Marcipánové torty. Rady a postupy

21. septembra 2017 
@lawli snáď prežije, ja som teiž robila jednu čo cestovala vlakom do Prahy a prežila, plnku som mala čokoládovú bez ovocia aj fotky som videla potom, takže bol aj dôkaz :grinning:
4. mar 2013 o 13:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Ahojte kočeny, nemáte náhodou uložené nejaké 2-torty pre súrodencov? Ale dospelácke :grinning: Vopred Ď.
4. mar 2013 o 14:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@eliska22 ďakujem tak si ma trochu ukľudnila...aj ja v nej mám čokoplnku + džem...je to cez dve republiky ,tak som sa bála hlavne toho ,že je to ďaleko...a ešte aká milá pani ,že dám si ju pod nohy pod sedadlo pred seba a nebojte bude v pohode...neviem asi som na ňu blbo kukla a hneď na to sa pýtala ,alebo radšej do batožínového priestoru ??...no čo som jej na to mala povedať?! ...jedno lepšie ako druhé... :sweat_smile:
4. mar 2013 o 14:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (4)
@lawli ale poradiť si mi poradila, lebo som chcela hlavne vedieť, že ako môžem tú modrú zmeniť, a teda ak z nej bude fialová, tak je všetko ok :slight_smile:
4. mar 2013 o 14:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
4. mar 2013 o 14:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (4)
dievcata kto ste robili kufor s peniazmi?
mam robit nieco taketo, nasla som postup, kde je vrchna cast z platov zlepených a je to na podložke /karton/, a na spodnej casti je kus korpusu, aby to udrzalo a kufor bol akoze pootvorený..., ja nemusim mat velmi otvorený, torta bude ma mat rozmer A4, tak by som chcela radu na co si mam dat pozor- co sa týka potahu, potiahnem spodok, dnu kufor tenucko, kvoli peniazom- oblatka, aby sa nerozmocili, boky a zadnu cast a potom samostatne tu vrchnu cast, a tiez si pomozem slamkami na vystuhu, rucka na kufri chcem z potahovky- dam asi vytvrdnut a zapichnem spajdle, aby to drzalo,
dakujem za akukolvek radu
bankovky mam objednane, neviete kde zozeniem dukatiky, coko mince? lidl a billa nemaju
4. mar 2013 o 14:56  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (6)
@luciahromadkova kolko tych dukatikov chces?
4. mar 2013 o 14:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mizulienka Lucka ďakujem za pochvalu, ústa im robím obyčajnou guľatou formičkou na vykrajovanie pagáčikov a lineckého pečiva :wink: a keď ich chcem mať aj trochu otvorené, tak používam obyčajné špáratko a ním urobím otvor
4. mar 2013 o 14:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lawli skusala som tvoj piskotovy korpus cez vikend- pisala si dadke, pre mna velmi dobry, akurat som dala trosku viac oleja a vody /od oka/, a mala som asi este trocha viac oleja dat- ja totiz korpusy nepolievam, pouzivam mrazene ovocie a potom su stavnate...lenze teraz som dala len jahody normalne a k nemu kokosoveho pribinaka, tak tam by sa ziadalo poliat
ale korpus mal perfektný tvar, dokonca aj manzel povedal, ze vyzeral ako z programu cake boss :grinning: /úuf aka poklona :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: /
prosim do formy 20x 30 z kolkých vajec robis tento korpus, dakujem, chcem aby to bolo vyssie, len mam posuvatelný rafik a tam je výska len 6 cm tak asi upeciem 2 krat
4. mar 2013 o 15:03  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@aduskatt mas? mne staci mozno aj len balik, lebo mam este bankovky objednane, uz na ceste...
4. mar 2013 o 15:06  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@luciahromadkova mam aj ja , ak ti staci zopar, alebo viem zohnat....., idem pozriet do skrine, kolko mam ja:slight_smile:
4. mar 2013 o 15:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@luciahromadkovat mam 14 ks 1euroviek
4. mar 2013 o 15:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@aduskatt jej to by bolo super, mas cestu na postu, potrebujem do piatku, a posli do IP c. uctu poslem peniazky aj za postovne :wink:
4. mar 2013 o 15:10  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
holky prosim vas nemate niekto ulozeny ten postup na puncovu tortu co som pisala @vecernici ? ak ano pekne prosim do IP :confused:
4. mar 2013 o 15:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@alexandrakocikova půl hodiny jsem hledala, kde jsem tu kostku viděla, tak jsem si alespoň na chvilku sedla. :grinning: :grinning: Snad pomůže. http://www.kosternovi.cz/dorty/dorty.asp?klic=92
4. mar 2013 o 15:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@luciahromadkova som rada že vám chutil...my iný doma ani nekomzumujeme ,je jedno či robím punčák ,či tortu ,robím ho aj ako rýchlovku na to marhule a želatínu ,alebo si len tak nejaký koláčik vymyslím ,vždy robím tento piškót. Tiež ho nikdy nepolievam ,a prišla som na to že keď si ustrehnem kedy vychladne a dám ho do sáčku ,tak je lepší ,taký mokrejší sa mi zdá...prosto nie je suchý. Po upečení ,hneď vyberám z ráfku, stále si ho prevrátim naopak ,ale len tak cca na 2-3 minútky (nech sa zrovná vrch), no hneď po prevrátení ho prehodím teknou utierkou...potom ho otočím ,zase prikryjem ,ale aj dvomi utierkami....nechám ho vychladnúť úplne a odložím do sáčku...čo sa týka formy 20x30 no nemám taký rozmer ráfku...mám 25x34 a tam dávam 16 vajec...do ráfku 24x24 dávam 10 vajíčok a do ovalu 25x34 dávam 14 vajíčok...tak asi tých 14 by som dala aj do 20x30cm ráfku...no ja mám všetky ráfky 8cm vysoké...
4. mar 2013 o 15:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ked to zajtra rano poslem doporucene, vo stvrtok to mas doma:slight_smile:
4. mar 2013 o 15:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@luciahromadkova nie to co som písala ako ju skladam , ako zalievam, chladnicka atd , nechce sa mi to pisat znova :grinning: :grinning: kedze jedna zienka chce vediet ako ju robim :sweat_smile:
4. mar 2013 o 15:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@pristela pristela @vecernicci ach , ja cakala ze ti poradi niekto iny, bo sa mi nechcelo pisat
ja robievam korpus z tohto receptiku : http://tortyodmamy.sme.sk/?q=content/puncova-podla-chiiqie , ale naposledy som robila tu krivu puncovu normal z mramor korpusu /bledy+ruzovy/ a bolo to tiez super/potrebovala som pevnejsi korpus/ medzi davam ribezlovy dzem .
Torticku poskladas, zalejes zalievkou , nechas si jeden plat suchy, ten suchy das uplne na vrch uz poliateho dortiku/tento posledny uz nepolievas, nechas ho suchy!/, vrazis do chladnicky a pomaly !!!! postupne zatazujes/prvu hodinu polozis na to plech, druhu das na plech kilo cukru atd atd pokracujes/ nezatazuj naraz !!!! bo ti vsetko vytecie a splaskne ti korpus , ak robim 3D puncovu nezatazujem vobec. ak vyteka šťava- nestresuj a len zberaj kuchynskou papierovou utierkou , takto nechat naj cez noc, rano vytiahni a celu tortu preklop na konecnu ozdobnu podlozku , tym padom budes mat ten vrchny suchý korpus dole a pohlti ti prebytocnu zalievku ak by jej tam este bolo privela, pak obmaslujes/maslo+cukor+korpus/das zachladit a normal potahujes
ak dodrzis to otocenie so suchym korpusom nemusis sa bat vytekania zalievky aj ked jej tam das hodne/ono to zhltne vazne vela, ludia maju radi mokry puncak / , mne prva puncova vytiekla a splaskla , des a hroza, plakat sa mi chcelo odvtedy som ich robila uz viac a tento vymysel sa mi osvedcil na 100% ak som nieco vynechala pytaj
4. mar 2013 o 16:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (3)
@zsuzsu Dakujeeeeeeeeeeeeeem :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
4. mar 2013 o 16:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Vieťe mi poradiť či su dobré tieto písmená,máte ich niekto? http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=13722270
4. mar 2013 o 16:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mimcak ja ich mám a aj čísla ale nemajú pekný tvar, ani ich nepoužívam... aj u číňana som ich nedávno videla za 7 eur, alebo tak nejako... jednoduchá práca, klasické vykrajovačky, ale ako hovorím nepekný tvar písmen...
4. mar 2013 o 17:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@rachel36a hmm tak dobre sa mi zdalo,že majú čudný tvar niektoré písmenká.Tak ďakujem :wink:
4. mar 2013 o 17:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
babule poradte ...torta pre karatistu ....hm?
4. mar 2013 o 17:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mimcak nemáš za čo, ja som ich našťastie nekupovala ale dostala z jednej firmy ako darček, tak mi to nie je až tak ľúto ako keby som za ne vyhodila peniaze
4. mar 2013 o 17:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@mimcak ja ich mam tiez , dostala som od švagrinky pod stromček :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: používam rada bo je to rychla robotka , nedaju sa použiť vsade ale niekde su pekné- teda podla mna , mrk na foto dole, tam vsade ich mam na svojich tortičkach pouzite, len treba davat bacha N je tam naopak :grinning: :grinning: co som si ja ani nevsimla :grinning:

Ospravedlnujem sa za tapetyyyy :confused:
4. mar 2013 o 17:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (21)
Holky tak paní si pro dort přišla, tak jsem si oddychla. :grinning: :grinning: :grinning:
4. mar 2013 o 17:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (12)
@zuzana92101 rozhodne infantilna je :sunglasses: @katkak23 ano, noznickami na manikuru...fotopostup je tu : http://www.modrykonik.sk/forum/recepty/marcipanove-torty-2-fotopostupy-recepty/?page=4&post=last
@lokalistin dakujem za tip.... uz len dufat, ze sa mi podari namiesat rovnaky odtien, lebo som si farbila len maly kusok...
4. mar 2013 o 17:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@pristela
@mimcak aj ja ich mam, sice bez cisel, len pismenka a pouzivam ich rada:slight_smile: a N je tam dobreeeeeeeeee:slight_smile:)
4. mar 2013 o 17:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok