• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Marcipánové torty. Rady a postupy

@pipka ked robila ten kaktus tak tie hrany na nom z ktorych vybiehaju ostne tak tie cele stipkala nechtami, namiesto kliestikov, vraj to je jej najlepsi nastroj :stuck_out_tongue_closed_eyes: a na konci ked robila tie kolaciky s plnkou navrchu tak do tej plnky davala kusok kandovaneho pomaranca a strkala to tam tak ze do toho zaborila tie nechtiska, no ja by som to jest nechcela :stuck_out_tongue_closed_eyes:
4. mar 2013 o 21:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
jaaaaj a nechceš sa prísť ku mne vyblázniť? :grinning: podelím sa rada, ja najbližšie týždne neviem čo skôr, hoci kvietkových moc nebude :sweat_smile: :slight_smile: @lamps
4. mar 2013 o 21:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@kader ahoj,tak ako ti už napísali,ten krem čo si upresnila,nesmie ísť pod poťah,je tam veľa pudingu.........aspoň 500gr. masla keby si tam dala,tak snáď.........najlepšie len maslom s cukrom potrieť,prípadne zbytky korpusu primiešať :wink:
4. mar 2013 o 21:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@kader tak je to kremom tam by si musela dat az 2 masla cize 1:1 pomer mlieka a masla pod potah. Ono kludne do zbytku kremu zaslahaj este maslo ak ti zostane krem a obtri to pod potah alebo iba maslo s cukrom a pripadne odrezkami
4. mar 2013 o 21:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@kader do vnutra mozes dat krem aky chces, ale vrch treba viac masla. Na 0,5l a 2 pudingy ja davam 2 masla a 20gkg cukru. :wink:
4. mar 2013 o 21:39  •  3 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@lucula73
Takže dovnitř do dortu to dát můžu, ale pod potahovací hmotu buď přišlehat ještě máslo, nebo to potřít čím?
A ty broskve nevadí?
A jak hodně se má ta hmota rozválet?
Děkuju moc!
4. mar 2013 o 21:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@wera.g :grinning: :grinning: :grinning: ja by som aj, len si ďaleko :sweat_smile:
4. mar 2013 o 21:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Holky, jste zlatý!
4. mar 2013 o 21:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@1zaza joooj nadherene diela..ja tiez ukladam..akoze sa neda neulozit :wink:
4. mar 2013 o 21:41  •  3 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Takže pokud tam přidám to máslo a potřu to tím, tak mi to pouštět už nebude?
A já myslela, že je to tím mléčným marcipánem, nebo těma broskvema! :slight_smile:
4. mar 2013 o 21:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@kader broskyne urcite nie do toho cim budes obotierat..do vnutra mozes..na vrch nie. Ja si tiez robim mliecnu potahovku a rozvalujem na cca 2-3mm
4. mar 2013 o 21:43  •  3 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@kader môžeš potrieť maslom, do ktorého mašľaháš zvyšky korpusu a touto kašičkou potrieš celú tortu, dáš ju stuhnúť do chladničky a potom ju potiahneš, hmotu treba rozváľať asi na 4 mm
4. mar 2013 o 21:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@lamps pošlem ti teda zopár mojich objendávok a zavolám zákazníkom, že sa o málinko zmení miesto odberu? :grinning: :grinning:
4. mar 2013 o 21:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@bambula1307
No já mám tenhle recept a chuťově je Mňam.
0.5kg fondánu
0.5kg moučkového cukru
150g plnotučného sušeného mléka
125g omegy
popř. pár kapek vody

Je to OK ?
4. mar 2013 o 21:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@kader ano,dovnutra akýkolvek krem ,ale pod poťah nie................
a hrubka?neviem,ako máte radi,niekto guľa natenko,niekto hrubšie.........má to aj výhody aj nevýhody.......hrubší poťah lepšie zakryje nerovnosti a netrhá sa tak ako tenký poťah :wink:
4. mar 2013 o 21:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@wera.g no neviem, či by boli ochotní ísť od Malaciek až do PE :grinning:
4. mar 2013 o 21:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mamamajka citala som ze miesto čer.far.davaju do RED VEL cviklovu štavu
4. mar 2013 o 21:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
za tvojimi tortičkami? kamkoľvek :slight_smile:) ale fakt škoda, že si tak ďaleko, by som si u teba zajednala kurz na tie tvoje neskutočné postavičky, stále si ich obzerám :slight_smile:) mala by si z niečoho trvácneho aj tvoriť, ako umenie :wink: @lamps
4. mar 2013 o 21:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Prosím vás, ak zjemním parížsku krém (bez masla) s mascarpone čo sa k tomu hodí okrem ovocia? Aby to nebol len korpus a krém :confused:
4. mar 2013 o 21:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@kader myslim, ze recept je ok..ak ti chuti :grinning:
Ja mam trochu iny
ja davam
na 500g pr. cukru
250g plnotucneho sus mlieka
lyzicu glukopuru a tolko vody kolko potrebuje na zmiesenie...iny som neskusala... :sunglasses:
4. mar 2013 o 21:55  •  3 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@lawli Ďakujem ti tá stránka čo si dala je super ,celkom dobre veci tam majú. :wink: A ďakujem Vám všetkým čo ste mi pomohli. Tak uvidím čo si vyberiem,budem dumať celú noc :unamused:
4. mar 2013 o 21:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@wera.g :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: tak si urob výlet :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: a vieš, že si plánujem kúpiť nejakú modelovaciu hmotu, takú, čo schne na vzduchu, niečo ako modurit a chcem niečo vyskúšať, hlavne kvôli mojim babám, tie sú vždy nešťastné, keď sa im pokazí postavička z torty
4. mar 2013 o 22:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (3)
@tinamk jee, dakujem , si zlatáá :grinning: nie je len z hmoty vymodelovaný , on nebol velky , toto je tusin on : https://www.facebook.com/photo.php?fbid=3562766265631&set=a.1698905830285.2092415.1167082231&type=3&theater
4. mar 2013 o 22:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Všetkým ďakujem za palčeky :slight_smile:
@pipka @lussy23, @elamaslakova, @zuzana92101, @lamps, @jakelina, @dm1 dievčatá ste zlaté, ďakujém
4. mar 2013 o 22:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (3)
@lamps jaaaj rada by som rada, keby bolo viac času, hneˇd ťa otravujem, že kedy budeš mať na mˇna čas :grinning: Noo, tak to si hneˇd nejakú krásnu od teba objednám, už sa neviem dočkať :dizzy_face:
@pristela Pristelôčka že si na mˇna zabudla, žeee? :wink:)) a prosím prosím, nemáš nejaký fotopostup podľa ktorého si robila bicyklík tak aby stál? ˇDakujem :wink:
4. mar 2013 o 22:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@bambula1307 Děkuji, určitě vyzkouším taky!
4. mar 2013 o 22:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@wera.g ja viem, čas je uzkoporfilový tovar :frowning2:
4. mar 2013 o 22:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@wera.g nezabudlaaaa , zajtra sa obetujem , nejdem na výlet čo idú moji :frowning2: :frowning2: nemôžem- tu vidíte vyhody práce z domu :frowning2: dnes som musela spichnut Pipinu , este namalovat ju a zajtra strihnem teba :grinning: len este netusim ako :grinning: :grinning:
Bike som aj fotila ale kde to mam to netusim :confused: ono mne v pohode stal sám , idem mrk ci mam tie fotky :confused:
4. mar 2013 o 22:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@pristela nieeee to v žiadnom prípade, kvôli mne neruš svoj program, rodinka je na prvom mieste, ja fakt počkám, vážne :wink: ja len či si náááhodou nezabudla na mˇna, ale viem že máš toho veľa, každopádne mne to fakt neponáhľa natoľko aby si nešla kvôli mne na výlet, to neroob :wink: joj ak by si mala fotky, to by bolo super :slight_smile: lebo ten môj bol labilný a to len ležal a na stredu musím stojatý spraviť :-/
4. mar 2013 o 22:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lamps presne ako vravíš :frowning2:
4. mar 2013 o 22:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok