• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Marcipánové torty. Rady a postupy

@wera.g haa , je vás viac čo čakajú :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: to nie len kvôli tebe , neboj :grinning: :grinning: :grinning: ono nemozem ist bo to pojdu na obed a na dlho , prišla by som domov ako zbitý pes unavena a isto by som uz nevládala robiť , preto nemôžem ísť :stuck_out_tongue_closed_eyes: a mam aj tortičku zajtra piecť , tak neboj :grinning: :grinning: uz som nasla foto len ich musim dat dokopy a vytriedit
4. mar 2013 o 22:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@lussy23 dakujem... na otazku ale odpoved nemam...ved len v decembri som prisla na to,ze sa to da a bavi ma to, tak skusam...
4. mar 2013 o 22:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@pristela :grinning: :grinning: :grinning: fujha, už som sa zľakla, by som mala výčitky :sweat_smile: a čože za tortička ťa zajtra čaká? jeeeeej supééér, ty si zlatinko, moc mi s tým pomôžeš, moc moc ˇdakujem :slight_smile:
4. mar 2013 o 22:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@pristela, srdienko, som ti posielala tu adresu na vlnu (uz druhu, lebo ta jedna bola draha) , uz asi dobre pred dvoma mesiacmi..nedostala si moju spravu na FB? Ma to az teraz napadlo, ze si neodpovedala... :astonished:
4. mar 2013 o 22:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@pristela dakujeem urcite pomoze. moja velmi dobra kamaratka chce pre malu k narodeninam tak sa na to uz pripravujem.. a ten tvoj konisko:slight_smile: je uuplne super... snad sa aj mne tak podari.. si ho robila z mmf? mne sa v poslednej dobe nedari nejak ju zarobit.. neviem ci to bola zla varka cukrikov.. dnes som nakupila 13 balikov v lidli tak snad to bolo vsetko len tym..
4. mar 2013 o 22:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@njonja ejha asi nie , musim mrk , mozno si mi niekde zapadla :sweat_smile:

@wera.g no neviem ci ti to pomoze ani v akej velkosti to sem hodi :sweat_smile: výstuž -špajdle boli vlastne len v tych troch hlavnych "paličkách " :grinning: čo tvoria akoby trojuholnik na prvej fotke, prosto stred biku , a este v kolesach bol stočeny drôtik, ostatne pak drzalo ked to stvrdlo samé, len "volant " som dolamala pri skladani :rolling_eyes: tak ten pak bol drotik obaleny hmotou nakoniec :sweat_smile: tie veci na prvom obrazku boli robene den vopred aby boli riadne tvrde , pak poskladat a zas nechat den vytvrdnut , a pedále, sedanka, flaše a volant som modelovala už až na torte , diely som spajala hmota + voda a na dĺžku mal bike 14cm , tak neviem či pomože , myslela som ze to drzat nebude ale normal to bolo pevne a držalo :confused:
4. mar 2013 o 22:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (28)
@tinamk jo aj ja som mala zle várky cukrikov :stuck_out_tongue_closed_eyes: doteraz mam par balikov z nich doma a ked mam odvahu miesam ich po malom s lidlackymi nech to nevyhodim :frowning2: pri modelovani koňa želam pevne nervy, mna stal snad rok zivota :angry: a torta tusin do 3kg :grinning: modelovany bol z mmf :wink: veci kde ma byt viac hmoty iné ani nepouzivam po skusenosti zo smartflexom , on totiž dnu nevyschne, nestvrdne a potom tie postavicky stale pracuju, sadaju a pukaju :confounded: ked viem ze si chcu odlozit davam mmf a ked viem ze to hned zjedia a nestiha to popukať a sadnúť davam smart :grinning:
4. mar 2013 o 22:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (3)
@pristela ja uz som si aj objednala take male vedierko toho smartflexu mandloveho aby som po tych mojich nervackych skusenostiach mala pre istotu doma - inak je chutny. ale lacnejsie na torte podla mna vychadza ten mmf a tiez mi ho kazdy chvali ako im chutil.. sice sa tak neda nafarbit syto kolkokrat ako by som chcela a vela krat vyhodim co mi to vela farby pokazi.. no ale co uz.. :slight_smile:)) a dakujem za postup.. aj rady.. ty mi vzdy pomozes:slight_smile:)))
4. mar 2013 o 23:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@maya30 tak to som nevidela...ja uz som videla len koniec :sweat_smile: :stuck_out_tongue_closed_eyes: ked ich jedla
4. mar 2013 o 23:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
jeeeeeeej ty si zlatííííčko, ďakujem moc moc moc !! :slight_smile: idem ja hneď na to, v stredu na obed majú prísť po tortu - myslíš, že ak spravím z smf flower, stihne riadne vyschnúť? @pristela
4. mar 2013 o 23:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@wera.g jasne vyschne, neboj su to tenke veci :wink:

@tinamk ak chces syte tak skus pridavat tu bielu čoko , mne to hodne pomáhalo :wink:
5. mar 2013 o 00:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Babenky, ak by niektora chcela keramicke domace fondue pre 4 osoby, pisnite mi do IP. Cena bude cca 9 EUR
5. mar 2013 o 00:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@elamaslakova Ďakujem :slight_smile: Vykrajovátka mám, aj tie pomôcky, aby sa pekne vlnili... len drôtiky nemám :frowning2: A keďže nie som naozaj v pečení moc zdatná a pečiem len tak pre rodinku, chcem skúšať zatiaľ len tak...bez drôtikov.... :slight_smile:
5. mar 2013 o 06:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@wera.g Až mi srdce zaplesalo keď som videla tvoju tortičku :sweat_smile: Ja sa tak teším na jar a tá tvoja tortička mi ju pripomenula, nádhera :dizzy_face:
5. mar 2013 o 06:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@lamps Keby si bližšie tak Ti aj hneď pošlem objednávku na kvietkovú :sweat_smile: :grinning:
5. mar 2013 o 06:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Baby, potrebujem poradit, mam oval stredny, idem davat mascarpone plnku, myslite, ze bude mat po naplneni a potiahnuti okolo tych 4,5kg?
5. mar 2013 o 08:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@katkak23 to som bola na kvetinovom kurze v Bratislave.

@lamps dakujem :wink: no mne sa take krasne usta nikdy nepodarili, skusala som ich tak urobit ale nejak mi to nejde :frowning2:
5. mar 2013 o 08:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
jeeeeej ďakujem ti moc za krásne slová, tiež sa moc teším na jar, už nech je tu :slight_smile:) @sticker
5. mar 2013 o 08:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@1zaza krásne,a ten tank,moj mužík by jasal nad tými detailami aký je prepracovaný :grinning:
5. mar 2013 o 09:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
nmáte nejaké inšpir. so stonožkou na vrchu torty?
5. mar 2013 o 10:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@pristela prosím ťa ty si robila 3D mcquina a mal také pekné modré oči ,tie oči si mu malovala? Alebo lepila modra hmota a potom čiernu?
5. mar 2013 o 10:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@nika1985 ďakujeeeem za receptík
5. mar 2013 o 10:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@mizulienka Asi nie , bude mať asi menej 3,5 -4kg
5. mar 2013 o 10:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@njonja nádhera, ste mali krásnu párty s krásnou tortou
5. mar 2013 o 10:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mimcak nalepena modra poťahovka, domalovana čierna zrenička a cele pak este štetcom vytieňovane :wink:
5. mar 2013 o 10:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@mimcak ja mam len tieto
5. mar 2013 o 10:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (9)
@pipka Ďakujem mám robiť okrúhlu a na vrchu nejakú farebnú stonožku.
5. mar 2013 o 10:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@pristela no tak to nato som zvedavá ako to ja urobím :unamused:
5. mar 2013 o 10:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@pipka Ako by ste robili tie bruška stonožke? Ja som rozmýšľala narobiť gulky s punčoviny a obaliť hmotou,alebo iný typ?
5. mar 2013 o 10:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@mimcak mne sa zdá, že je to punčovina....ale ak by nemali byť moc velké tie guličky, tak by som urobila z hmoty...ja neznášam poťahovať minitorty
5. mar 2013 o 10:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok