• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Marcipánové torty. Rady a postupy

19. januára 2017 
moje pondelkové, na tú s orchideami som zabudla, tak som rýchlo v pondelok ráno robila kvety aby si ju zobrali na obed :stuck_out_tongue_closed_eyes: fuška som trpla, či sa uschnú ale držali tak to bolo ok :sweat_smile: a vraj krajšiu a lepšiu tortu nikdy nejedli, bola pribináčiková s jahodami čerstvými tak mi padol balvan :sweat_smile:
5. mar 2013 o 10:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (54)
@dadka212 ty si ina stihacka (v dobrom :wink: )...ze rano robene kvety a na obed uz na torte... :wink: :wink: :wink: :wink: a este aka krasna!
5. mar 2013 o 11:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@zuzana92101 kujem :grinning: no ale trpla som, či to tie drôtiky udržia, ale na moje počudovanie to bolo celkom tvrdé za 3 hodky :fearful:
5. mar 2013 o 11:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
5. mar 2013 o 11:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (39)
@dadka212 super, ja by som mala v gatiach naka....lebo mne riadne nevytvrdli ani do rana :grinning: . Rano som chytila, ze spojim lupienky a drotik mi zacal robit vsade dierky... No ale ja toho nemam vela nadrotikovane, este musim dojst na to, kde je ten hacik. :slight_smile: Kupila som si aj tu podlozku na kvetinky, tak uvidzime :grinning: ci to bude lepsie alebo budem zase plakat do vankusa :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
5. mar 2013 o 11:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@dagmarmustafa tie sovy su uuuuzasnee, aj ja chcem sovovu!!!!
5. mar 2013 o 11:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@dagmarmustafa všechny krásné, takové neotřelé a originální :wink:
5. mar 2013 o 11:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jakelina Dakujem.Pochvala od odbornicky vzdy potesi:slight_smile:
@zuzana92101 Dakujem!
5. mar 2013 o 11:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte dievcata, prosim poradte - malemu robim na narodeniny tortu Sponge boba a chcela by som cokoladovu plnku a visne, alebo maliny. Rada by som miesto klasickej maslovej radsej tvarohovu alebo pribinacikovu - myslite ze to bude dobre? A mozem urobit klasicky pribinacik krem s kakaovym Creme ole alebo pridat este kakao, ci cokoladu? Vdaka za rady. :slight_smile:
5. mar 2013 o 12:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mysiatkoo daj ho kludne, je krásny. Len by som mu urobila biele bodky do očiek, nech pozerá na svet :wink:
5. mar 2013 o 12:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@pristela tak to je super :slight_smile: šikovná..
5. mar 2013 o 12:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@dagmarmustafa nedělej si ze mě srandu, já a odborník?? Já tak leda poradím co a jak, ale odbornice jsou tu úplně jiné a nebudu jmenovat. Však ony ví o kom mluvím :grinning: :grinning: :grinning:
5. mar 2013 o 12:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@1zaza krásne tortičky, tank do detailov :wink:
5. mar 2013 o 12:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Prosim, poradte mi, ja som zaciatocnicka a postupne robim synovi tortu k 2. narodeninam. Dnes som vymodelovala šaša, ktory bude sediet na torte :stuck_out_tongue_closed_eyes: A teraz ked to schne, velmi mi to praska :( Robila som to z rolled fondant znacky Satin Ice, tak ze som do hmoty pridala trosku spevnovaca Tylose (z ktoreho sa da urobit aj lepidlo na polevu) a uz pri farbeni bielej polevy (neviem ako prelozit spravne fondant) farebnymi farbami som mala problem, velmi sa mi to lepilo a ked som to poprasila (aj ruky) praskovym cukrom, ten cukor bol vsade, v mojej poleve a nechavalo mi to biele stopy na poleve :( A ked som uz z toho spravila tvar, ako som zhruba chcela a vyschynalo to, praska mi to a moj šašo sa teraz naklada do jednej strany...
Vy ste tu sikovne cukrarky, prosim poradte mi co robim zle :( Jednotlive casti som este lepila Tylose lepidlom.
:frowning2: :frowning2: :frowning2:
5. mar 2013 o 13:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dadka212 ja by som ani tie písmenká nestihla a nieto ešte kvety :grinning:
5. mar 2013 o 13:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@mimcak Ahoj, ja nie som teda ziadny odbornik ani nahodou, ale videla som tvoju otazku ako urobit bruska stonozke. A podla "mudrej" pekarskej knihy co mam, tam pani piekla Oswalda tortu, tiez gulatu a urobila to tak, ze upiekla 2 samostatne korpusy - polkruhy v okruhlych sklenenych oven-proof miskach, potom ich len spojila, pokryla maslovym kremom a s marcipanom to pokryvala naraz.
5. mar 2013 o 13:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@sweetsuzi ja som dala crem ole kakao a ešte som pridala kakao. ale robila som aj s vanilkovým a potom kakao a to mi asi chutilo viacej
5. mar 2013 o 13:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@lilliaan ano,ale ja budem robiť iba menšiu stonožku na vrchu okrúhlej torty.
5. mar 2013 o 13:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mimcak presne, podla toho ako velka stonozka..ak male gulky, tak priamo z hmoty :wink: ak vacsie, tak obalovat puncovinu :wink:
5. mar 2013 o 13:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@mizulienka ja som pozerala videá v nich niektoré robia ústa guľatou kosticou a niektoré špáratkom, mne vyhovuje špáratko :grinning: a na stenšovanie kvietkov neviem používať guľatú kosticu, tiež používam špáratko alebo špadndľu :sunglasses:
5. mar 2013 o 13:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dadka212 pane asi ba ma švihlo o zem,taká rýchlovka no nezávidím ti.ja keby som taku rýchlovku robila tak ako na potvoru by sa mi všetko sra.o :grinning: To sa už poznám.Ale tvoja suprová,aj ten mcquin
5. mar 2013 o 13:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@vlada111 dakujem! :wink:
5. mar 2013 o 13:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
baby ja mam robit na vikend tortu dcere bude mat 5 rokov a vobec neviem ze co ona chce zelenu na vrchu auto a to auto ma soferovat ryba ale to robit nebudem vobec nemam predstavu ako by som to spravila tak rozmyslam nad niecim inym a fakt neviem co vobec nemam ziadnu predstavu :frowning2: :frowning2: :frowning2: :frowning2:
5. mar 2013 o 13:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zuzana92101
@dadka212
@pristela
@jakelina aj ja hovorim instrukcie aj 2x opakujem :wink: a ked prsi este ich aj do auta z dazdnikom vyprevadzam a oni vsetci ale sak a co trocha vody :angry:
5. mar 2013 o 13:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
a este mam problem prave sme jej zistili alergiu na kravske mlieko takze nemoze nic mliecko tvaroh smotana slahacka salko nic ja fakt neviem co mam do tej torty dat :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
5. mar 2013 o 13:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dadka212 ty nie si clovek, ty si z inej planety - kuzelnickej :grinning: :wink:
5. mar 2013 o 13:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@dadka212 krásne tortičky...ak sa môžem opýtať keď davas takto stuhu okolo torty nevlhne ti....lebo mne na satenku prešiel krem...vies zatial som so stuhov robila len 1 tortu :slight_smile:
a ešte z čoho robíš tie podnosy pod tortičky - ďakujeeeem :slight_smile:
5. mar 2013 o 13:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dadka212 z čoho robíš kvietky z akej hmoty?
5. mar 2013 o 14:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@nika1985 no to ano ja mam tiež občas pocit že ja sa strašne trápim pre miniaturne detailiky a už keď vidim ako si v tej chodbe drapne ten podnos a opre o seba tak ma ide trafit...akoby si to ludia nevedeli ocenit hlavne ked ani netusie kolko hodin prace je za tym.... :(
5. mar 2013 o 14:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lilliaan Ja robím postavičky aj kvety z Smarflex welvwt , lepím len vodou a hlavu s trupom spájam špáratkom, pridávam ti link na výrobu klauna http://forum.dortomanie.cz/viewtopic.php?f=161&t=26490 , skús nie je to nič ťažké , a skús vymeniť cukor práškový za solamil , ak ti ostane na postavičke aj trochu solamilu , nič sa nedeje , nechaj ju vyschnúť a potom si omoč štetec trošku do oleja jedlého a pretri celú figúrku ,bude krásna lesklá
5. mar 2013 o 14:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok