Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

dadka212
5. mar 2013

moje pondelkové, na tú s orchideami som zabudla, tak som rýchlo v pondelok ráno robila kvety aby si ju zobrali na obed 😝 fuška som trpla, či sa uschnú ale držali tak to bolo ok 😅 a vraj krajšiu a lepšiu tortu nikdy nejedli, bola pribináčiková s jahodami čerstvými tak mi padol balvan 😅

zuzana92101
5. mar 2013

@dadka212 ty si ina stihacka (v dobrom 😉 )...ze rano robene kvety a na obed uz na torte... 😉 😉 😉 😉 a este aka krasna!

dadka212
5. mar 2013

@zuzana92101 kujem 😀 no ale trpla som, či to tie drôtiky udržia, ale na moje počudovanie to bolo celkom tvrdé za 3 hodky 😨

dagmarmustafa
5. mar 2013
zuzana92101
5. mar 2013

@dadka212 super, ja by som mala v gatiach naka....lebo mne riadne nevytvrdli ani do rana 😀 . Rano som chytila, ze spojim lupienky a drotik mi zacal robit vsade dierky... No ale ja toho nemam vela nadrotikovane, este musim dojst na to, kde je ten hacik. 🙂 Kupila som si aj tu podlozku na kvetinky, tak uvidzime 😀 ci to bude lepsie alebo budem zase plakat do vankusa 😀 😝

zuzana92101
5. mar 2013

@dagmarmustafa tie sovy su uuuuzasnee, aj ja chcem sovovu!!!!

jakelina
5. mar 2013

@dagmarmustafa všechny krásné, takové neotřelé a originální 😉

dagmarmustafa
5. mar 2013

@jakelina Dakujem.Pochvala od odbornicky vzdy potesi🙂
@zuzana92101 Dakujem!

sweetsuzi
5. mar 2013

Ahojte dievcata, prosim poradte - malemu robim na narodeniny tortu Sponge boba a chcela by som cokoladovu plnku a visne, alebo maliny. Rada by som miesto klasickej maslovej radsej tvarohovu alebo pribinacikovu - myslite ze to bude dobre? A mozem urobit klasicky pribinacik krem s kakaovym Creme ole alebo pridat este kakao, ci cokoladu? Vdaka za rady. 🙂

vlada111
5. mar 2013

@mysiatkoo daj ho kludne, je krásny. Len by som mu urobila biele bodky do očiek, nech pozerá na svet 😉

zandanem
5. mar 2013

@pristela tak to je super 🙂 šikovná..

jakelina
5. mar 2013

@dagmarmustafa nedělej si ze mě srandu, já a odborník?? Já tak leda poradím co a jak, ale odbornice jsou tu úplně jiné a nebudu jmenovat. Však ony ví o kom mluvím 😀 😀 😀

vlada111
5. mar 2013

@1zaza krásne tortičky, tank do detailov 😉

lilliaan
5. mar 2013

Prosim, poradte mi, ja som zaciatocnicka a postupne robim synovi tortu k 2. narodeninam. Dnes som vymodelovala šaša, ktory bude sediet na torte 😝 A teraz ked to schne, velmi mi to praska :( Robila som to z rolled fondant znacky Satin Ice, tak ze som do hmoty pridala trosku spevnovaca Tylose (z ktoreho sa da urobit aj lepidlo na polevu) a uz pri farbeni bielej polevy (neviem ako prelozit spravne fondant) farebnymi farbami som mala problem, velmi sa mi to lepilo a ked som to poprasila (aj ruky) praskovym cukrom, ten cukor bol vsade, v mojej poleve a nechavalo mi to biele stopy na poleve :( A ked som uz z toho spravila tvar, ako som zhruba chcela a vyschynalo to, praska mi to a moj šašo sa teraz naklada do jednej strany...
Vy ste tu sikovne cukrarky, prosim poradte mi co robim zle :( Jednotlive casti som este lepila Tylose lepidlom.
☹ ☹ ☹

vlada111
5. mar 2013

@dadka212 ja by som ani tie písmenká nestihla a nieto ešte kvety 😀

lilliaan
5. mar 2013

@mimcak Ahoj, ja nie som teda ziadny odbornik ani nahodou, ale videla som tvoju otazku ako urobit bruska stonozke. A podla "mudrej" pekarskej knihy co mam, tam pani piekla Oswalda tortu, tiez gulatu a urobila to tak, ze upiekla 2 samostatne korpusy - polkruhy v okruhlych sklenenych oven-proof miskach, potom ich len spojila, pokryla maslovym kremom a s marcipanom to pokryvala naraz.

vlada111
5. mar 2013

@sweetsuzi ja som dala crem ole kakao a ešte som pridala kakao. ale robila som aj s vanilkovým a potom kakao a to mi asi chutilo viacej

mimcak
5. mar 2013

@lilliaan ano,ale ja budem robiť iba menšiu stonožku na vrchu okrúhlej torty.

pipka
5. mar 2013

@mimcak presne, podla toho ako velka stonozka..ak male gulky, tak priamo z hmoty 😉 ak vacsie, tak obalovat puncovinu 😉

lamps
5. mar 2013

@mizulienka ja som pozerala videá v nich niektoré robia ústa guľatou kosticou a niektoré špáratkom, mne vyhovuje špáratko 😀 a na stenšovanie kvietkov neviem používať guľatú kosticu, tiež používam špáratko alebo špadndľu 😎

mimcak
5. mar 2013

@dadka212 pane asi ba ma švihlo o zem,taká rýchlovka no nezávidím ti.ja keby som taku rýchlovku robila tak ako na potvoru by sa mi všetko sra.o 😀 To sa už poznám.Ale tvoja suprová,aj ten mcquin

mysiatkoo
5. mar 2013

@vlada111 dakujem! 😉

blcha
5. mar 2013

baby ja mam robit na vikend tortu dcere bude mat 5 rokov a vobec neviem ze co ona chce zelenu na vrchu auto a to auto ma soferovat ryba ale to robit nebudem vobec nemam predstavu ako by som to spravila tak rozmyslam nad niecim inym a fakt neviem co vobec nemam ziadnu predstavu ☹ ☹ ☹ ☹

nika1985
5. mar 2013

@zuzana92101
@dadka212
@pristela
@jakelina aj ja hovorim instrukcie aj 2x opakujem 😉 a ked prsi este ich aj do auta z dazdnikom vyprevadzam a oni vsetci ale sak a co trocha vody 😠

blcha
5. mar 2013

a este mam problem prave sme jej zistili alergiu na kravske mlieko takze nemoze nic mliecko tvaroh smotana slahacka salko nic ja fakt neviem co mam do tej torty dat 😝 😝 😝

mysiatkoo
5. mar 2013

@dadka212 ty nie si clovek, ty si z inej planety - kuzelnickej 😀 😉

katkak23
5. mar 2013

@dadka212 krásne tortičky...ak sa môžem opýtať keď davas takto stuhu okolo torty nevlhne ti....lebo mne na satenku prešiel krem...vies zatial som so stuhov robila len 1 tortu 🙂
a ešte z čoho robíš tie podnosy pod tortičky - ďakujeeeem 🙂

katkak23
5. mar 2013

@dadka212 z čoho robíš kvietky z akej hmoty?

katkak23
5. mar 2013

@nika1985 no to ano ja mam tiež občas pocit že ja sa strašne trápim pre miniaturne detailiky a už keď vidim ako si v tej chodbe drapne ten podnos a opre o seba tak ma ide trafit...akoby si to ludia nevedeli ocenit hlavne ked ani netusie kolko hodin prace je za tym.... :(

elamaslakova
5. mar 2013

@lilliaan Ja robím postavičky aj kvety z Smarflex welvwt , lepím len vodou a hlavu s trupom spájam špáratkom, pridávam ti link na výrobu klauna http://forum.dortomanie.cz/viewtopic.php?f=161&... , skús nie je to nič ťažké , a skús vymeniť cukor práškový za solamil , ak ti ostane na postavičke aj trochu solamilu , nič sa nedeje , nechaj ju vyschnúť a potom si omoč štetec trošku do oleja jedlého a pretri celú figúrku ,bude krásna lesklá