Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

blcha
6. mar 2013

@sticker ja do okruhlej 23cm priemer robim mramorat k 4vajec a je to akurat presne na srdce neviem mozno aa z troch bude stacit 😉

blcha
6. mar 2013

@blcha a prekrajujem dva krat 😉

sticker
6. mar 2013

@blcha Sa bojím, aby mi to nevyliezlo 😝 . A ešte sa opýtam, keď prekrajujete na dvakrát.... na spodný korpus dáte napr. džem, ovocie a krém, potom druhý korpus a na ten, iba krém a potom vrch? Alebo to ovocie dávate do obidvoch rezov....

sticker
6. mar 2013

Inak na tej fotke ani nevyzerá, že je to len také malé srdce..... Ono to má od spodného špicu po ten spoj oblúkový hore iba 16cm a na šírku to má 20...

blcha
6. mar 2013

@sticker ja davama do obidvoch aj krem aj ovocie 😉 moja posledna vyzera z vnutra takto 😀 😀

jakelina
6. mar 2013

@sticker a jaký máš recept??

jakelina
6. mar 2013

@sticker ovoce dávám do všech vrstev, tak udělej ze tří vajíček, když je malé.

blcha
6. mar 2013

@sticker ja mam len okruhle formy ale ked robim do 18cm tak z troch vajec mam toho vela vzdy to strasne vyrastie tak zrezava ten vrch 😉

pipka
6. mar 2013

@muffinka8 a kde si tak dobre nakupila? 😕
ja som akurat vcera nakupovala a teda vycalovala som za Milku 1,19 🙄 🙄 😠 ale uz som ju nutne potrebovala, a nemam nervy behat s dvomi detmi po meste 😝
nastastie len dva kusy 😝

ale maslo maju v tescu za 0,99...tak mam zasobu 🙂

muffinka8
6. mar 2013

@pipka v Hypernove som náhodou bola

sticker
6. mar 2013

@blcha Práve pijem poobednú kávu a slincem nad tým ovocím 😀

sticker
6. mar 2013

@jakelina Mramorový robím tuším ešte na prvej strane čo bol naň link (ja som ho mala nezávisle na tejto stránke, len som si potom všimla, že tam je) Je to z MMB recept - Moja prvá poťahovaná torta 🙂

katkas1
6. mar 2013

@eliska22 jaaaaaj ale ja nie som taka zrucna, bude to moje prve modelovanie 😉

mimcak
6. mar 2013

Tak pridávam moju pre môjho drobca k meninám.síce má až zajtra,ale dnes už trošku oslávime,lebo zajtra to viacerým z rodinky nevyhovuje.

mimcak
6. mar 2013

Juj a foto tortičky a môjho vytešeného oslávenca a už len počkať na hostí.

mimcak
6. mar 2013

Inak kedže bola iba pre nás tak som prvýkrát skúšala hmotu nefarbiť hneď,ale som ju maľovala.

aduskatt
6. mar 2013

@sticker do okruhlej 21ky robim zo 4och

nika1985
6. mar 2013

@sticker ja robim do 18 z 3vajicoch ked krasne vyrastie radsej zrezem ak by mi malo chybat takto ma aj mala nieco 🙂

blcha
6. mar 2013

@nika1985 presne tak aj ja 😀 😀 😀

nika1985
6. mar 2013

Baby tak mne sa dneska ako dari mm si zobral dovolenku montuje sprchac mala som tu mamu tak ze si upeciem korpusy navarim a este stihnem aj nieco pridrzat ak bude treba. 2x som skoro odpadla co mi bolo zle potom som rozdychala tak ze idem piect vyberam z chladnicky vajicka hned mi 10 padlo na zem pri deleni som 7 zle rozdelila nejake maju slabe zltka a to som kupovala v nedelu ja uz dneska nic nerobim mam zarobene 😒 kuchyna ako po vybuchu a to nehovorim o kupelni 😒

sticker
6. mar 2013

@nika1985 Hej, aj ja som sa rozhodla, že bude z troch 😀 Veď to bude na plechu keby dačo šlo von 😝

nika1985
6. mar 2013

taka mala otazocka ked si predstavite salko aka konzerva sa vam vybavi ta smotanova alebo ta modra z kravickou idem robit tortu ze konzerva salka pre milovnicku za tyzden zje 3plechovice len neviem aku spravit.DAKUJEM

nika1985
6. mar 2013

@sticker to ti nevytecie neboj teda mne sa este ani raz nestalo ak neviem kolko vajicok dat tak urobim odhadom a zapisem si ze nabuduce menej teda vacsinou dam viac 🙂 a vzdy mi to ide do vysky ani raz po bokoch drzim palce

sticker
6. mar 2013

@nika1985 Ďakujem 🙂 To chcem mamine k MDŽ skúsiť spraviť také malé srdiečko a keď sa podarí spravím aj pre seba, aby mali žabky radosť 🙂

dada2007
6. mar 2013

@pipka ja som si tiež vyše 20 masiel kupila....ale jedno ma vyšlo 0,79....lebo som mala 20% zlavu ...tak som vytešená 😀 že aspoň niečo som kupila za dobrú cenu 😅 😅 😅

luciahromadkova
6. mar 2013

@nika1985 no to poznam... vcera sa tesim ze aky fajn forpus pekne vypeceny sa zadaril, otocim sa a drobec mi z necho pekne krasne odlupil, ze mnam mama torta..., som nevedela ci sa mam smiat ci plakat 😀 , tak torta kufor bude hold mensi..., este dnes dopeciem 1 a budem orezavat 😉 , nastastie ma byt tak maximalne A4

luciahromadkova
6. mar 2013

@pipka janka coko milka kupuj v bille tam stoji 0,69, ale chapem, niekedy aj nemam na to nervy... a to este vsetko vlacim v kociku..., sa vsetci cuduju ze na co ho nosim, ked drobec chodi pesi..., no nech to nevlacim v ruke alebo na chrbte..., nemame auto, tak kocik odvezie 😀

nika1985
6. mar 2013

@luciahromadkova ja som ich dneska vsetky preistotu zatvorila do spalne len dufam,ze si vecer na nelahneme lebo ma porazi to znova piect 🙂 hlavne ze mu chutil mala tiez chodila pri trubu ze mnam kolac ako keby zivote nejedla

pipka
6. mar 2013

aj ja som to tak robievala...ze kocik zniesol 😀 ale uz sme bez kocika...a ked uz som isla autom do tesca, tak uz som aj tie dve milky vzala...lebo ked som si predstavila, ze doma tu pred domom zaparkujem a potom tu moju particku este trepat do billy...to mi za tych par centov nestoji 😅 😝 tie nervy usetrene su mi drahsie 😀 😀

do billy si vybehnem asi vecer, ked mm dojde z roboty, tu mam pred domom, maju otvorene do 21.00, tak to stiham, ved milku mi hadam nevypredaju 😅 😉

pipka
6. mar 2013

@luciahromadkova inak som si nakupila tie velke milky, ked mali v akcii, 300g za 1,99...leeenze nevydalo a ked prisla chut, tak dve padli za obet 😅 😅 😅 😀 mojim mlsnym chutkam 😝 😅