• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Marcipánové torty. Rady a postupy

@celine pod coko je to ulne jedno kludne mozes aj tym co je v torte
7. mar 2013 o 14:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lamps neee :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: ty si tu nedavno spominala ze asi budes robit postavicky z nejedlej hmoty ako sošky malym doma bo ze su nestastne ked odchadzaju s tortami a ze si kupis asi tu rychlo schnucu hmotu /hlinu/ :grinning: :grinning: :grinning: tak z nej som modelovala ted- teda pre 3dnami
7. mar 2013 o 14:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@dm1 dakujem. ale ten krem nebude uplne tuhy ako maslo pod fondan, nevadi? nezacne mi to potom cele stekat aj s cokoladou dole?Mam tam sice 2 stuzovace, ale bojim sa toho...
7. mar 2013 o 14:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@pristela aha už chápem, no chystám sa na to. Tebe to išlo ako? a čím si farbila hmotu? Alebo si maľovala už hotovú postavičku? A ideš ju dať na tortu?
7. mar 2013 o 14:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Dakujem vsetkym za poskytnute rady, tu je vysledok :slight_smile:
7. mar 2013 o 14:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (33)
@lamps teda ze ako zivy ale ty to urcite spravis krasne drzim palce
7. mar 2013 o 14:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@nika1985 no to sa uvidí, ako do dopadne, ale celkom sa na to teším. Koňa by som si netrúfla, ale toto sa mi snáď podarí :grinning:
7. mar 2013 o 14:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@pristela tebe to na praci vobec nevidno mm sa mi smeje ze keby mam ist operovat oci tak vsetci su slepy co sa mi tak ruky trasu :unamused: tak ale co ja mozem za to daj si pauzu napapaj sa a prestanu sa triast vela zdaru urcite bude krasny
7. mar 2013 o 14:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
dievčatá prosím vás ako poťahujete tortičky ked chcete potlačený poťah okrasným valčekom...ved potom sa to už nedá hladiť :unamused: dik za radu :slight_smile:
7. mar 2013 o 14:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lamps jasne ze podari u Teba niet pochyb mas taku krasnu pracicku radost pozerat
7. mar 2013 o 14:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@nika1985 :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: ďakujem
7. mar 2013 o 14:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@pipka ešte otázočku mám :sweat_smile: keď budem robiť tie šľahačky s milkou, môžem tam dať potom nakoniec mascarpone?
7. mar 2013 o 14:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lamps nee, to je objednavka , pani videla postavicky na mojich tortach :grinning: a "vdaka " nim si objednala nejedlu postavicku na motorku podla fotky jej frajera :grinning: co mi poslala , no na bars co sa dam nahovoriť :stuck_out_tongue_closed_eyes: hmotu som nefarbila, neviem co by to urobilo so zlozenim a naslednym schnutím :confused: ja som z nej uz robila takeho andela /mam na fb v albume/ ale toto bolo uuplne ine, tu to musi byt hladké. Teraz to malujem po vrchu akrylovými farbami .

@nika1985 holky zo stretka Beluša by ti mohli rozprávať o mojich trasúsich rukách :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
7. mar 2013 o 14:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (3)
@muffinka8 urcite. ja roztapam v slahacke biele coko, necham odstat v chlade, vyslaham a potom primiesam mascarpone.je to mnam
7. mar 2013 o 14:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
baby kebyte pridam do parizskej slahacky kokos bude to dobreee :confused:
7. mar 2013 o 14:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@pristela no veď aj ja som sa dala tak nahovoriť na toho kapra, len ten bude určený na tortu, chcem ho urobiť z burizónky a potom potiahnúť hmotou a dofarbiť farbami.
Ja pozerám po tejto hmote na tie nejedlé postavičky, dá sa farbiť olejovými aj temperovými farbami http://www.umelecke-potreby.sk/product/modurit-original-biely-250g-1980/
7. mar 2013 o 14:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@celine mne este nikdy nerobim ziadny krem sarapatu pod coko a to som pod nou uz mala kadeco aj krem s mascarpone. ved to dat pred poliatim riadne zachladit, potom vytiahni, dorovnaj nezrovnalosti a potom polej
7. mar 2013 o 14:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
baby tento tyzdzden bol v lidli americky a svokre hovorim ze nech mi kupi biele cukriky a ona mi dnes dovalila 10balikov yk kokos sak to ma tri kila len cukrikov snad to stihnem aj minut kym to je v zaruke kedze ja az tak vela nepeciem :wink:
7. mar 2013 o 15:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dm1 ok, tak sa uz nebojim :slight_smile: a ked to budem liat, aka ma byt teplota torty? Mam to nejaku dobu predtym vytiahnut z chladnicky? Niekde som citala, ze torta nema byt prilis studena, lebo coko chladnene za pochodu a neda sa s nou uz pracovat, myslim rozotierat.
7. mar 2013 o 15:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@muffinka8 ano ano, urcite mozes, aj ja davam...ale az po vyslahani :wink:
7. mar 2013 o 15:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte prosím vás potrebovala by som radu ako spraviť takúto minnie na tortu? ďakujem pekne :slight_smile:
7. mar 2013 o 15:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (13)
@celine jj presne tak nema to byt mooooc tuhe inak bude aj coko rychlo tuhnut. ja to robim vzdy tak ked vytiahnem z ladnicky zachladene este dorovnam kremom co som nemala v chladnicke a hned polejem tak to nie je na tom studenom
7. mar 2013 o 15:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@ankalv1 vytlacis si obrazok z netu - sablonu a potom kazdu tu jednu cast podla farby si vystrihnes a vyrezes podla tej sablony z hmoty a skladas z toho 2D obrazok
7. mar 2013 o 15:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@dm1 fíha, to ma nenapadlo ďakujem. vyskúšam to dnes som ju chcela vymodelovať a teda skončilo to katastrofálne... som ľavá :-/
7. mar 2013 o 15:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte moj dnešný papagaj alexander malý :stuck_out_tongue_closed_eyes:
7. mar 2013 o 15:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (49)
@ankalv1 ja si vzdy vyrezem najskor podla sablony celeho obrazka z hmoty na tenucko bielej cely obrazok a potom lepim postupne na to tie farebne kusky
7. mar 2013 o 15:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@dm1 Dani rozmýšlam nad tou krajkou ale nikde nemajú sugarveil prášok, nevieš kde ho mávajú? iba ten magicdecor ale to je drahé a ja zas tak často nerobím elegantné torty :stuck_out_tongue_closed_eyes:
7. mar 2013 o 15:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ďakujem za pačítka....
7. mar 2013 o 16:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lamps modurit ale tvrdne v rúre , na to by som ja pri postavickach nemala nervy odhadnut kedy je "upečený" spravne aby bol aj dnu ak je tucnejsia- chapes nie ? :grinning: a neviem ci po upeceni teda vyschnuti v rure nieje aj lesklý- už nepamatam :confused: ale na šperky atd je super :grinning:
7. mar 2013 o 16:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@pristela no však do něj píchneš jak do kuřete ne??Nelepí je upečený :grinning: :grinning: :grinning:
7. mar 2013 o 16:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok