Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

dm1
7. mar 2013

@celine pod coko je to ulne jedno kludne mozes aj tym co je v torte

pristela
7. mar 2013

@lamps neee 😀 😀 😀 😀 😀 ty si tu nedavno spominala ze asi budes robit postavicky z nejedlej hmoty ako sošky malym doma bo ze su nestastne ked odchadzaju s tortami a ze si kupis asi tu rychlo schnucu hmotu /hlinu/ 😀 😀 😀 tak z nej som modelovala ted- teda pre 3dnami

celine
7. mar 2013

@dm1 dakujem. ale ten krem nebude uplne tuhy ako maslo pod fondan, nevadi? nezacne mi to potom cele stekat aj s cokoladou dole?Mam tam sice 2 stuzovace, ale bojim sa toho...

lamps
7. mar 2013

@pristela aha už chápem, no chystám sa na to. Tebe to išlo ako? a čím si farbila hmotu? Alebo si maľovala už hotovú postavičku? A ideš ju dať na tortu?

efci
7. mar 2013

Dakujem vsetkym za poskytnute rady, tu je vysledok 🙂

nika1985
7. mar 2013

@lamps teda ze ako zivy ale ty to urcite spravis krasne drzim palce

lamps
7. mar 2013

@nika1985 no to sa uvidí, ako do dopadne, ale celkom sa na to teším. Koňa by som si netrúfla, ale toto sa mi snáď podarí 😀

nika1985
7. mar 2013

@pristela tebe to na praci vobec nevidno mm sa mi smeje ze keby mam ist operovat oci tak vsetci su slepy co sa mi tak ruky trasu 😒 tak ale co ja mozem za to daj si pauzu napapaj sa a prestanu sa triast vela zdaru urcite bude krasny

katkak23
7. mar 2013

dievčatá prosím vás ako poťahujete tortičky ked chcete potlačený poťah okrasným valčekom...ved potom sa to už nedá hladiť 😒 dik za radu 🙂

nika1985
7. mar 2013

@lamps jasne ze podari u Teba niet pochyb mas taku krasnu pracicku radost pozerat

lamps
7. mar 2013

@nika1985 😅 😅 😅 😅 😅 ďakujem

muffinka8
7. mar 2013

@pipka ešte otázočku mám 😅 keď budem robiť tie šľahačky s milkou, môžem tam dať potom nakoniec mascarpone?

pristela
7. mar 2013

@lamps nee, to je objednavka , pani videla postavicky na mojich tortach 😀 a "vdaka " nim si objednala nejedlu postavicku na motorku podla fotky jej frajera 😀 co mi poslala , no na bars co sa dam nahovoriť 😝 hmotu som nefarbila, neviem co by to urobilo so zlozenim a naslednym schnutím 😕 ja som z nej uz robila takeho andela /mam na fb v albume/ ale toto bolo uuplne ine, tu to musi byt hladké. Teraz to malujem po vrchu akrylovými farbami .

@nika1985 holky zo stretka Beluša by ti mohli rozprávať o mojich trasúsich rukách 😀 😀 😀 😀 😀

celine
7. mar 2013

@muffinka8 urcite. ja roztapam v slahacke biele coko, necham odstat v chlade, vyslaham a potom primiesam mascarpone.je to mnam

blcha
7. mar 2013

baby kebyte pridam do parizskej slahacky kokos bude to dobreee 😕

lamps
7. mar 2013

@pristela no veď aj ja som sa dala tak nahovoriť na toho kapra, len ten bude určený na tortu, chcem ho urobiť z burizónky a potom potiahnúť hmotou a dofarbiť farbami.
Ja pozerám po tejto hmote na tie nejedlé postavičky, dá sa farbiť olejovými aj temperovými farbami http://www.umelecke-potreby.sk/product/modurit-...

dm1
7. mar 2013

@celine mne este nikdy nerobim ziadny krem sarapatu pod coko a to som pod nou uz mala kadeco aj krem s mascarpone. ved to dat pred poliatim riadne zachladit, potom vytiahni, dorovnaj nezrovnalosti a potom polej

blcha
7. mar 2013

baby tento tyzdzden bol v lidli americky a svokre hovorim ze nech mi kupi biele cukriky a ona mi dnes dovalila 10balikov yk kokos sak to ma tri kila len cukrikov snad to stihnem aj minut kym to je v zaruke kedze ja az tak vela nepeciem 😉

celine
7. mar 2013

@dm1 ok, tak sa uz nebojim 🙂 a ked to budem liat, aka ma byt teplota torty? Mam to nejaku dobu predtym vytiahnut z chladnicky? Niekde som citala, ze torta nema byt prilis studena, lebo coko chladnene za pochodu a neda sa s nou uz pracovat, myslim rozotierat.

pipka
7. mar 2013

@muffinka8 ano ano, urcite mozes, aj ja davam...ale az po vyslahani 😉

ankalv1
7. mar 2013

Ahojte prosím vás potrebovala by som radu ako spraviť takúto minnie na tortu? ďakujem pekne 🙂

dm1
7. mar 2013

@celine jj presne tak nema to byt mooooc tuhe inak bude aj coko rychlo tuhnut. ja to robim vzdy tak ked vytiahnem z ladnicky zachladene este dorovnam kremom co som nemala v chladnicke a hned polejem tak to nie je na tom studenom

dm1
7. mar 2013

@ankalv1 vytlacis si obrazok z netu - sablonu a potom kazdu tu jednu cast podla farby si vystrihnes a vyrezes podla tej sablony z hmoty a skladas z toho 2D obrazok

ankalv1
7. mar 2013

@dm1 fíha, to ma nenapadlo ďakujem. vyskúšam to dnes som ju chcela vymodelovať a teda skončilo to katastrofálne... som ľavá :-/

dadka212
7. mar 2013

ahojte moj dnešný papagaj alexander malý 😝

dm1
7. mar 2013

@ankalv1 ja si vzdy vyrezem najskor podla sablony celeho obrazka z hmoty na tenucko bielej cely obrazok a potom lepim postupne na to tie farebne kusky

dadka212
7. mar 2013

@dm1 Dani rozmýšlam nad tou krajkou ale nikde nemajú sugarveil prášok, nevieš kde ho mávajú? iba ten magicdecor ale to je drahé a ja zas tak často nerobím elegantné torty 😝

rachel36a
7. mar 2013

ďakujem za pačítka....

pristela
7. mar 2013

@lamps modurit ale tvrdne v rúre , na to by som ja pri postavickach nemala nervy odhadnut kedy je "upečený" spravne aby bol aj dnu ak je tucnejsia- chapes nie ? 😀 a neviem ci po upeceni teda vyschnuti v rure nieje aj lesklý- už nepamatam 😕 ale na šperky atd je super 😀

jakelina
7. mar 2013

@pristela no však do něj píchneš jak do kuřete ne??Nelepí je upečený 😀 😀 😀