Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

ankalv1
7. mar 2013

@lawli ďakujem a šablóny si ako robíš? a ako to domaľuješ,štetcom?

mvkoty
7. mar 2013

Ahoj maminky pekařky,
jdu pro radu. Budu prvně dělat marcipán a nevím kolik ho bude a na jak velký dort mi to bude stačit.
Tady je recept 30 dkg cukr moučka,10 dkg másla,11 dkg sunaru,1 bílek,1 mandlové aroma
mám udělaný klasický korpus kulatý cca 26cm průměr a pak mám ještě obdelníkový a ten je cca 21X30....tak bych potřebovala vědět kolikrát zvýšit tuto dávku v receptu

lawli
7. mar 2013

@ankalv1 predtým som kreslila z monitoru ako dm1 na priesvitnejší papier a teraz si ich vytlačím na kopírke....sk máš obrázok ,tak zo spodnej strany si ho prejdem po okrajoch mäkkou ceruzkou ,takou tupšou...potom si ho priložím na tneký kartón ,niečo trochu hrubšie ako výkres ,poslúži aj krabica z dezertu 😉 a zasa obkreslím obrysy...teda všetky časti ,kade budem rezať....takto pripravenú šablónku si rozrežem na potrebný počet kúskov a hotovo...navaĺkám hmotu na potrebnú hrúbku ,priložím šablónku a jemne prejdem valčekom...potom orežem skalpelom podĺa otlačenia...naryhujem a namaĺujem poprípade podolepujem časti z inej hmoty...

katiatko
7. mar 2013

@ankalv1 ja nemalujem, ani nedomaluvavam...poctivo to vykrajujem 😀 😀

zklimekova
7. mar 2013

@artepf krása

zklimekova
7. mar 2013

tak moja jedna chrípková...inak ľahučká, no dnes mi dala teda zabrať ...len som ju nechcela odvolať tak tesne pred odovzdaním .....

pristela
7. mar 2013

@katiatko jee ten McQueen je dobrýýýýý, s dovolením 😅 som si uložila a aj táto kvietková je nááádhernaa a uloženaa 😵
@zklimekova

dm1
7. mar 2013

ach kocky tak to stretko v povazskej sa rusi a uz som sa tesila ☹ . Zuzka to musela zrusit lebo 2 dni pred stretkom sa jej odhlasilo 15 bab co je skoro polovica.... chuda bola z toho znechutena a nestastna ze uz sa na to vykasle a take robit nebude.... @pristela Zanetka Zuzka ide teraz v aprily na druhy kurz k Julii a ze potom bude ucit asi uz len sukromne malicke skupiny

elienka
7. mar 2013

@lawli a ak sa môžem spýtať, akou čiernou domalovávaš? to je prášková farba z drogérky alebo nejaká prachová farba čierna? ak prachovka - tak ktorá presne? ďakujem

dm1
7. mar 2013

@pristela pocuj kocka potom budem mat na teba velku prosbu o kupu tej praskovej ciernej ked pojdem k tebe sak u nas ju nikde nemaju v drogerke 😝 . Inak bola som kuk v nasom super papiernictve a maju tam tie nerchau farby na textil za 2,8e. Uz sa chystam akurat nieco poskusat som si bola dokupit tu zltu 😉

pristela
7. mar 2013

@dm1 jeemine , a to prečo jej urobili 😕 😕 😕 😕 😕 no by ma položilo ☹ ☹ ☹ to sa museli isto dohodnut a ist k inym ci co ☹ inak na taký sukromny by som sla aj ja , vlastne ja bych sla aj na tento len ted nemozem vyskakovat s peniazmi ☹ ☹ musim nasporit na ten mixer / bo tu mam dva obycajne šmejdy do ruky a tie chodim striedavo vymienat/reklamovat/ do kaufu 😀 😀 😀/ a mam naplanovane aj "výjazdy" s holkami , zbesniem z tych penazí ☹ ☹ ☹ potrebujem nakupit tovar - rúno, vatelin, platno, látky, text. farby , o cukrarskych veciach ani nepisem , vsetko velke polozky a stale nic, hlavne že odvody mame 185€ mesačne , juj 😠 😠 😠

pristela
7. mar 2013

@dm1 oo, fakt ??? tak mi potom pred stretkom kupis? bo u nas ani v nitre nist 😠 😠 jaska ze ti kupim , len ja na to zabudnem , tak sa mi pak prosim pripomeen

tinamk
7. mar 2013

dievcata pridavam moju dnesnu.. zadanie som mala presne dane..idem vas konecne po tyzdni pocitat..

dm1
7. mar 2013

@pristela no vsetky sa jej vyhovorili na chripku ale stvalo ju to riadne ze prudko rozdychavala.... hlavne ze uz mala vsetko zajednane aj medovnikarka Maria Murarikova mala prist a vsetko musela rusit.... To by bolo super keby sme sli na male stretko spolu 😵 . A farbicky jasne ze pripomeniem tu maju kopu vselijakych veci tieto farby veeela, dokonca som kupila aj transferovu ceruzku na textil aj to mali a maju tu aj kopu veci na malovanie vsakovake farby, pastelky a take

pristela
7. mar 2013

@dm1 do prdelky , nebývaš ty v Blave ?? sa mi to nezda aj cukrtarensky dobry aj papierko 😨
No to isto 15 kuskov s chrípkou 🙄 🙄 🙄 🙄 to verim ze predychava ☹ ja bych mala depku jak hrom ☹

dm1
7. mar 2013

@pristela juj no veru za ten cukrarsky obchod som vdacna a aj papierko veru super. este keby tu tak bol supis obchod s latkami uz by to bolo uplne vymakane 😀

lawli
7. mar 2013
luciahromadkova
7. mar 2013

@lawli prosim ked pecies ten tvoj korpus kakaovy pridas len 1 PL vody a das kakao, alebo odoberas aj muku, a kolko davas toho kakaa, dakujem. robievam mramorak, ale tento tvoj sa mi viac pozdava, ma krajsi tvar a ten mramorak sa mi obcas mrvi.

lawli
7. mar 2013

@luciahromadkova múku neuberám ,vodu pridám ,ale to tak od oka ,možno aj trochu viac ako 1PL prilejem ,pečiem len v ráfkoch ,tak si sledujem aby som nemala riedke cesto a kakao sypem tiež od oka ,ale dosť ho dávam...teda aby mal korpus takú dobrú farbu...kakao zasadne Holandské...toto http://www.kavoviny.cz/Hlavni-sortiment/Holands...

kitta
7. mar 2013

baby vedeli by ste mi prosim poradit, kde by som mohla kupit postavicku krtka na tortu v ba? nejakeho co by sa fakt podobal na krtka z rozpravky.. alebo ak by niektora z vas vyrabala postavicky, tak rada objednam..ja si na neho netrufam..

bambicka
7. mar 2013

dievcata, ja sice nepeciem, ale casto sem nakuknem a obdivujem vase torty...klobuk dolu 😉

bambula1307
7. mar 2013

Dievcata tu su moje vytvory..narcisova ma 2,3kg pariska slahacka s malinami
No a dve lienkove ochechule kazda 2,5kg pre dvojicky. Pribinakove s malinami.
Najskor mala byt jedna velka na 22.2..potom mi teta volala, uz som skoro plnila, ze sa odlozila oslava na 8.2...a este nakoniec mi volali, ze nemoze byt jedna velka ale dve male..bo by sa babulky bili o tortu.
Boze este som cakala , ze mi zavolaju..a nieco zmenia..ale tak chvala bohu doposial sa neozvali..
Tak tak to vyzera, ked sa objednava bez dohovoru s nevestou. V mrazaku mam korpus z 10 vajec 😠

Nie su moc vydarene, ja som hlavne pozerala na to, aby som sa pri nich co najmenej narobila.. 😉

pipka
7. mar 2013

@kitta nie som si celkom ista, ale zda sa mi, ze na dlhych dieloch v cukrarskom obchode mali krtka 😉 v najhoršom ti ho spravim ja 😉

pristela
7. mar 2013

@pipka Pipuš a mne jedneho reálneho vojaka v plnej zbroji by si nemohla urobiť ? ked uz si taka milá tak aj ku mneeee prosííím. Len do pol pása, ja niesom náročna 😉 na buduci piatok 😉 kujeeeem 😵

macka406
7. mar 2013

dobry den.. poradite mi kde by som si mohla dat spravit svadobnu tortu v trnave ? mate naeke dobre skusenosti a tipy?

aduskatt
7. mar 2013

@pipka Moja a ked uz budes pri tom vojenskom zamerani robit Zanetke vojaka, tak ja by som si prosila tank🙂)
@pristela

sticker
8. mar 2013

@tinamk Tú tmavozelenú si perfektne namiešala 🙂

katiatko
8. mar 2013

@pristela 😉 dakujem, v pohode.... 😵

dadka212
8. mar 2013

ahojte moja včerajšia, už asi milionty krat cars 😝

janula.h
8. mar 2013

@dadka212 kks Ty si z tohto sveta?? Žena máš môj obdiv !! krásna