Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

wera.g
10. mar 2013

@denuschka7 aj seba som riadne 😀 😀 😀 ale fakt že tuším to kakao, len nesmie byť holandské (či musí?) zreaguje s nejakou prísadou tam, že do origoš receptu farbivo nejde 😀 hmmmm prepááááč 😀 😀

denuschka7
10. mar 2013

@wera.g no ja som zase citala ze holandske moze byt 😀 no nic...asi budeme obidve mudrejsie ak nam to pomoze vyriesit aj niekto iny 😀 kazdopadne dakujem 😀

wera.g
10. mar 2013

@denuschka7 to teda vôbec nie je za čo, veˇd som ťa viac poplietla, než poradila 😀 teda radou sa to ani nazvať nedá 😀 😀

mizulienka
10. mar 2013

ahojte, nadherne torty ste popridavali, tu sa to cez vikend hemzi umeleckymi dielami 😉
pridavam aj ja moje celotyzdnove torty, pre mna uz jedny z poslednych, peciem uz iba do konca marca a nastupujem do prace ☹

mimcak
10. mar 2013

@denuschka7 ked som prvykrát robila red velvet dávala som obyčajné kakao a bol krásne červený korpus. Na druhykrát ked som robila som použola holandské kakao tolko ako píšu v recepte a nemala som vôbec červený. Na tretikrát ked som ho robila som dala už toho holands.kakaa už menej ako píšu v recepte nebol celkom červený,ale nejaké názanaky mal. Tak som si povedala,že ak ho budem náhodou robiť znovu dám len obyčajné kakao,alebo vôbec nedám. 😖

zsuzsu
10. mar 2013

@mizulienka tie auta robis s puncoviny alebo su cele z hmoty?

mizulienka
10. mar 2013

@zsuzsu z hmoty zvyknem robit

mimcak
10. mar 2013

@mizulienka nádherne tortičky,aj tá knižka sa ti podarila,čo si sa tu naňu pýtala.super. Úžasná farba na tych dvoch detských prosím Ťa ako si ju namiešala. 😵

zsuzsu
10. mar 2013

Tak ta moja uz babatkom sice nevidno vsetko ale je to lepsie foto nez co som davala ja 🙂

mizulienka
10. mar 2013

@mimcak dakujem 😉
ta farba je lemon bitter od sugarflair.

79zuzana
10. mar 2013

@wera.g
@denuschka7 este som nerobila red velvet, idem si ho skusit zajtra 😉 citala som viacero recenzii na anglickej stranke presne o tej farbe. Kakao sa dava, o znacke nepisu, ale vraj sa ma pouzivat len dr.oetker tekuta farba (pol flasticky na jednu davku) alebo Sugarflaif. Vraj len tieto znacky sa nemenia pri vysokej teplote. Neviem co je na tom pravdy. Mam doma len wilton, tak skusim asi len to.

mimcak
10. mar 2013

@rapunzel1 No tak toto ti naozaj nezávidím,natrafiť na takého debila by som určite nechcela. Ani nemám slov,len to musíš nejako hodiť za hlavu ,ved tortičky robíš krásne a určite aj chutné. Nenechaj sa ním znechutiť. Už sa teším na tvoje ďalšie tortičky.

alenv
10. mar 2013

můj první svatební🙂 měl uspěch jsem moc ráda

mimcak
10. mar 2013

@mizulienka a už si nemiešala so žiadnou inou? Je naozaj krásna. Mám robiť jednu farebnú a táto mi tak padla do oka naozaj krásne

mizulienka
10. mar 2013

@alenv je prenadherny
@mimcak nie uz soms nicim nemiesala, len ta lemon bitter cisto 😉 aj mne sa tato paci.

mimcak
10. mar 2013

ok idem si to hned zapísať. 😀 Ďakujem

denuschka7
10. mar 2013

@79zuzana Zuzka tak by si mi prosim mohla dat vediet ako sa podaril? a ake ides davat kakao? 🙂 tak vela stastia nech sa podari 🙂

zsuzsu
10. mar 2013

Ked budete mat cas, tak mi dajte jeden hlas. Dakujem . sice som sa tam prihlasila neskoror ale nevadi :D prvy ma 460 hlasov tak davajteeeeeeeeeee dakujem 🙂 (ja viem su tam 100 krat krajsie torty :D)
https://www.facebook.com/MyCakeDecorating/app_1...

denuschka7
10. mar 2013

@mimcak no ja som tiez rozmyslala ze ho vobec nedam alebo len stipku toho holandskeho .... a to obycajne je ake? zeby som prvykrat pouzila to najlacnejsie co je v obchode? 😀

79zuzana
10. mar 2013

@denuschka7 no jasne, dam aj pripadnu fotku aj keby ze sa nevydari 😉 kakao mam doma iba cadburry, ine tu tusim ani nedostat

dajna11
10. mar 2013

ach kočky nerobili ste niekto tortu s logom inter milano?????nemáte foto??

dajna11
10. mar 2013

@vecernicci tortičky krásne ale ten havko je neskutočnýýýýýýýýýýýý,krásne šteniatko 😀

denuschka7
10. mar 2013

@79zuzana jeej to by bolo super 🙂 tak to kakao nepoznam.. no ved uvidime....ja chcem robit ten red velvet iba kvoli tej cervenej farbe :D ak by to nemalo zase vyjst radsej zafarbim piskotovy korpus a hotovo 😀

mimcak
10. mar 2013

@denuschka7 presne to obyčajné lacné. 😀

79zuzana
10. mar 2013

@denuschka7 mna tiez laka ta cervena farba vlastne 😀 Ale tak aspon vyskusam nieco nove. Ak to nevyjde, tak to nebude prvy ani posledny korpus co som vyskusala a bolo to o nicom 😀

janula.h
10. mar 2013

žienky chcela som sa spýtať ako na tie čoko boky? mám čoko roztopiť a pokresliť papier na pečenie? a nechať stuhnúť?

denuschka7
10. mar 2013

@79zuzana drzim palce, musi to vyjst 😀 a aku plnku k tomu ides robit? 🙂 ja chcem robit mascarpone len tiez este neviem aky recept...este sa rozhodujem 😀

lamps
10. mar 2013

@janula.h áno, roztopenou čoko "popíšeš" papier ako chceš, necháš to stuhnúť a potom priložíš na boky torty, jemne pritlačíš a opatrne dáš dolu ten papier na pečenie 😅

79zuzana
10. mar 2013

@denuschka7 v recepte je plnka len maslo, cukor a mascarpone, tak dam len to. Cesto vraj nie je velmi sladke, tak by sa mala chut s tou plnkou vyvazit. Normalne sa na to uz tesim. Keby ze mi mala nespi, tak sadam do auta nakupit vsetko co treba a peciem uz hned teraz 😀

tinamk
10. mar 2013

@alenv prekraaaasna je.. tie kvetinky si robila podla nejakeho postupu? lebo tento tyz. by som mala mat nejaku kvetinkovu a popravde kvetysom este nerobila len take malinke ruzicky..tak som zvedava ako to u mna prebehne 🙂