Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

jakelina
11. mar 2013

@vecernicci to je super, moc ti to přeju a raduju se s tebou 😉

79zuzana
11. mar 2013

@denuschka7 tak tu je moj pokus o red velvet cake. Teda asi som mohla dat viac farby lebo bol viac hnedy ako cerveny ale v podstate je to cokoladova torta podla originalu. Ale chuti tak fantasticky 😉 cesto je dost malo sladke ale vyvazi sa to tou sladkou plnkou 😀 Pouzila som len jednu davku cesta ale bolo to malo, cesto bolo len 4 cm vysoke tak nabuduce dam dve davky. Teda pouzila som aj vacsiu formu nez som mala. Blbo mi foti tablet, cesto bolo take cerveno hnede 😉

lawli
11. mar 2013

@mimcak hehe ,moja minuly týždeň cestovala o 100km viac ,zo Svidníka do Prahy a busom 😅 😀 ....neboj ,sprav tortu akú che a ostatné je na nej 😉

mimcak
11. mar 2013

@lawli 😀 jaj keby to bolo pre cudzieho tak mi to je fuk,ale pre obvodnú čo k nej chodím s deckami . A aký krém si použila .Ktorý vydrží najdlchšie?

lawli
11. mar 2013

@mimcak ja som robila ,pre takmer stálu zákazničku ,teda 3x som jej už piekla (mimochodom je učiteĺka) a dostala sa ku mne cez moju susedu a tej som piekla ani neviem koľkox ,ale veeeeľa....najprv pani chcela pribinák...to som ešte nevedela kde torta ide...tak sme sa na všetkom dohodli....a pri dverách to zmenila na čokoládovú plnku...vraj to je dosť detské a jej veľmi chutí čoko aj všetci chválili ,tak nech chutí všetým...pribinák ešte nejedli...to že pôjde torta busom do Prahy som sa dozvedela ,keď si došla po hotovú 😀

reruna
11. mar 2013

@alexandrakocikova a to ti nedala aspoň představu, jak velkou chce? to je fakt nejlepší, když někdo řekne, že je mu to jedno a pak má nějakou představu a myslí si, že mu vidíš do hlavy a tu představu splníš, to naštve - ale opravdu byla ta kostka perfektní, to pak mrzí, že tolik práce a zákazník pak není spokojený ☹
@janula.h já myslím, že je to krém

mamina1978
11. mar 2013

@vecernicci jeeeej az teraz som si vsimla, ze tam mam preklep..... 😅 ta rasa sa vola ,,Kangal ´´ 😉 a to s tou velkostou mas pravdu, no je to mierumilovny psik aj ked obrovskyyyy a mame ho v arealy firmy hlavne na strazenie, takze musi byt veeeeliky. Teraz ma 11 tyzdnou a 17 kg 🙂 Ale je to rasa, ktora vlastne len tou velkostou nahana strach a hrubym hlasom. Nie je to bojovy pes.A je pri malych detoch vhodnejsi ako napr. vlciak. A deti mame skoro kazdy den so sebou v robote . Takze sme sa snazili vybrat nieco vyhovujuce 😉 🙂 My mame aj 16 rocneho zlateho retrievra, tiez to je fenka no uz je starucka na strazenie 😒

lussy23
11. mar 2013

@jakelina krásna tortička. To je krásne meno! Ako ste také vybrali? @tweetinka.co peknučká @monikapo krásna @blcha krásnučké @mamina1978 krásnučká @zsuzsu viem, to bolo zo srandy🙂
@mysiatkoo nádherné. to robíte podla nejakých postupov alebo z hlavy?

lussy23
11. mar 2013

@zuzka7512 krásna

ajka82
11. mar 2013

@pipka kujeeem 😵 vidis, rosnicka ma vobec nenapadla 😉

lussy23
11. mar 2013

@jakelina to kto robil to bábo je nádherné 😲

luciahromadkova
11. mar 2013

@lawli tak tvoja kakova verzia vyskusana..., vyborna 😵 dakujem

jakelina
11. mar 2013

@lussy23 to dělala Tonka57. Ona sem nechodí

jakelina
11. mar 2013

@lussy23 jméno se nám líbilo, ani už nevím jak jsme na něj přišli 😀 😀 😀 Teď už se dává dost, už sama znám asi čtyři Eliášky 😉

luciahromadkova
11. mar 2013

dnesna pre policajtov na zelanie
spodok coko mascarpone krem s lesným ovocim piskotovy korpus
vrch kakaovy korpus jogurtový krem lesne ovocie

reruna
11. mar 2013

Tak jsem se dívala na ty dorty od Markéty na Prima love, docela dobré, líbilo se mi, jak to bylo zrychlené - to bych taky potřebovala, aby mi to šlo tak rychle 😀 a teda vůbec se s tím nemusela tak hrát, ti hokejisti se na to ani pořádně nepodívali a hlavně je zajímalo to honem honem rozkrát a sežrat 😀 pak tam byly ještě ty americký, ale to už je taková velkovýroba a ty jejich suché korpusy a tenounká vrstva krému, nic moc

wera.g
11. mar 2013

@lamps
@aduskatt jeeeeeeej babulienky mooooc vám ˇdakujem 😉))

denuschka7
11. mar 2013

@79zuzana mnaaaam ako dobre vyzeraaaaa ...hned by som si dala 🙂 a kolko si tam dala kakaa? keby sa dalo menej? pripadne kolko farby si dala? niekde som citala ze staci pol lyzicky...a ten krem je mascarpone? ak by si mala cas prosim napis mi recepty aj na krem aj na red velvet 🙂 dakujeeeem

dm1
11. mar 2013

@mimcak @denuschka7 dakujem 😉

lawli
11. mar 2013

@luciahromadkova super teším sa...som písala ,že naňho nedám dopustiť ....neďakuj moja 😉

bambula1307
11. mar 2013

@jakelina JUUJ blahozelame Eliaskovi k narodeninkam, no a suhlasim krasna torticka 😉 ulozila som si 😉 😉 😉 😀 ..este raz vsetko najlepsie.
pekne zabery zo stretka 😉

bambula1307
11. mar 2013

@daducha jaj sikulka velika..ukladam a poklonu skladam 😀 😀 😀 😀

janula.h
11. mar 2013

@jakelina tak nám už vyrástli a materská skončila 😀

lucula73
11. mar 2013

@mimcak ja som vlani robila tortu,hasičské auto,čo šla síce iba 200km,ale bol august a vymysleli sme to tak,že autochladničku sme dali na ležato,poukladali asi 4 tie ľady čo sa tam dávajú,na to takú protišmykovú podložku,aj pod ľad,to je tenučké a nešmýkalo sa to....a na tú podložku tortu a hotovo.pekne sme to zavreli a úplne v pohode prežila cestu......oni cestovali ale cez deň,tak sme sa báli,aby sa to nepokazilo.....ale záleží aká vysoká je aj torta,aby sa to tam vošlo, 😉

vlada111
11. mar 2013

@daducha geniálne torty

vlada111
11. mar 2013

@jakelina malý je ako keby som videla teba 🙂

lilliaan
12. mar 2013

@dadka212 Tak posielam fotku mojej torticky k synovym 2. narodeninam. Spodok: cokoladovy korpus podla tvojho receptu (vynikajuci, dakujem 🙂 + pravy marhulovy dzem + tvarohova/mascarpone plnka (z FArmers Cheese, nakoniec sa mi tvaroh nepodarilo zohnat, ale vsetkym chutila). Vlacik: vanilkovy korpus + dzem z lesnych plodov + tvarohova/mascarpone plnka. Dakujem Dadka 🙂
PS: tie malinke zvieratka su kupene :P

Toto je moja uplne prva torta, nikdy som nic nepiekla a aj ked nevyzera tak ako tu tieto vase, predsa sa vsetkym pacila a aj chutila.
PS: ako spojim 2 diely marcipanu (rolled fondant u nas), aby ten spoj nebolo vidno? skusala som to prstami a nejde to, len mi to potom praskalo 😖

mia114
12. mar 2013

@katkak23 dakujem, ano tie ocka som malovala,skusam ich malovat. ale este mi to nejde, ked ich malujem tak ich stokrat cistim a znva malujem 😅

mia114
12. mar 2013

dakujem baby za lajky a krasne komentare k postavicke 😵 fakt ste ma potesili 😵

denuschka7
12. mar 2013

@adrika202 ja iba odtial objednavam a som spokojna 😉