Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

aduskatt
13. mar 2013

@mizulienka slak ma triafa, maju zdrzanie...hlavne, ze zajtra dalsi tovar dojde🙂) uz budu aj farby nejake, spreje, extragelovky, atd....tak zatial predavam cez maily, xixi

mizulienka
13. mar 2013

@aduskatt ja sa najviac tesim na papiere 😉 a celofan 😉 lebo mam stale problem nejaky pekny jednofarebny taky foliovany zohnat, budes mat aj take?

pralinka25
13. mar 2013

@aduskatt adi a so smartom to vyzera ako?

aduskatt
13. mar 2013

@pralinka25 je objednany.snazim sa zistit, kedy mi ho dovezu........zistujem to odvcera☹(( skvela komunikacia na vysokej urovni🙂)

aduskatt
13. mar 2013

@mizulienka to uz mam doma🙂))) aj harkovy celofan aj papier...tie papiere su dokonca dvojfarebne..jedna strana strieborna a druha zlata, cervena, modra alebo zelena.....🙂)

aduskatt
13. mar 2013

@mizulienka teda nie je to papier, ale take pevnejsie, co uz netreba ani obalovat ak nechces🙂)

mizulienka
13. mar 2013

@aduskatt ano presne take myslim, super tesim sa 😉

pralinka25
13. mar 2013

@aduskatt hej pocuvam furt ze so smartflexakmi je problem. ked som kupovala v blavackych shopoch tak jednu dobu bol problem zohnat a tiez vsetci hovorili ze je s dodavkami niekedy problem. 🙄 😝

aduskatt
13. mar 2013

@pralinka25 no mne majitelka na otazku co a ako da telefon na obchodneho zastupcu, ze dohodnite sa s nim....minuly tyzden som pisala, kedy bude dodavka, nikto mi neodpovedal, tak som o tri dni pisala znova rovno s objednavkou, tu mi nepotrvrdili, tak znova som pisala a ze no eviduje a obchodny zastupca mi da vediet kedy a poslaedna veta ma dorazila, ze skoda, ze som nepisala skor, minuly tyzden bol rozovoz.........no keby stala vedla mna, hadam aj po papuli by sa jej uslo🙂))

pralinka25
13. mar 2013

@aduskatt kokso uuuzas pristup 😠 nechapem takychto dodavatelov ved by sa mali obracat nech je obrat. tak pevne nervy ti pri nich prajem.

dm1
13. mar 2013

@aduskatt prosim ta podarilo sa nieco s tou lacnejsou magic decor krajkou co som ti tu davala link z tej alibaby? ze ci sa mozem na nu tesit ci nie 😀

dm1
13. mar 2013

@aduskatt inak t-fornax nahodil oznam ze od buduceho tyzdna zdviha cenu geloviek lebo ich dviha dodavatel. tak ak sa ti da este sa rychlo zasob teda ak je to pravda 😝

aduskatt
13. mar 2013

@dm1 zajtra nejake gelovky uz pridu a budem este doobjednavat🙂) dik za info........
na tie krajky som pozerala, pacia sa mi, nieco poriesim, ale nie uplne hned, mozno az tak o dva mesiace

dm1
13. mar 2013

@emilkaaa musis to viazat postupne najskor jeden lupen o stredovy piestik a zase dalsi a postupne prikladat mne to tiez nejde cele naraz vdzy po lupenoch a potom to upravujem

zuzka7512
13. mar 2013

@heni79 ja ich kupujem aj v drogérii...

zuzka7512
13. mar 2013

@vecernicci tie vajíčka sú prenádherné... 😉

muffinka8
13. mar 2013

@luciahromadkova súhlasím čo sa týka tých podložiek. Niekedy pekný farebný papier spraví viac ako biela podložka s čipkou 😕 Teraz keď som robila poschodovú zeleno modrú tak som naschvál dala žltý, aby to pekne doladilo a potom keď som robila žltú tortu tak som dala zelený papier. Podľa mňa ani pod svadobku by nevadil obaľovaný kartón alebo doska, ale musí to byť pekne s citom zladené aby nerušilo celkový dojem z torty, žiadne vzory, kvety a pod.

dajna11
13. mar 2013

tu je naše tornádo,teda len tak by the way 😀 😀 😀 ...aby bola v klude musela sedieť za mrežami 😀 😀

katiatko
13. mar 2013

@nika1985 je to z tejto sady pismeniek..... 😵

ajka82
13. mar 2013

@dm1 dani prosim ta, aky je pomer sugarveil prasku a vody na krajku, vedela by si mi presne povedat? bo ja som to niekde mala najdene a teraz ani za toho pana... a neviem ci sii dobre pamatam 85g na 100ml 😕 😅 idem este skusat a uvidim, ci pojdem potom do kupy krajky... mam zatial pozicanu taku ako mas ty 😉

katiatko
13. mar 2013

@denuschka7 ja mam takyto recept:
RED VELVET z USA
trouba na 180
250g hl mouky+pul lzicky soli+2 lzice kakaa zamichat
dalsi miska=240ml kefiru+2 lzicky cerveneho barviva+213gmasla+300g cukru=slehat =pena+1 lzice vanilkoveho extraktu+2vajicka (vejce napred 1 vmichat a pak druhe)
pak das smes s moukou postupne do kefiru
az mas smes spojenou das si 1pl des.octu a pridas 1pl sody a hned vmichat do testa. A das pect na 25-30minut.
NAPLN: 227g philadelphia + 227g mascarpone + 115gmockoveho cukru =rozmichat a pak pridat 450ml slehacky s co nejvyssim podilem tuku

vanilkovy extrakt som nedavala iba nailkovy cukor, ale ten s vacsim podielom vanilky a namiesto mascarpone a philadelpie som dala nasu MANU prirodnu, no a ja som to pouzivala do torty, aj krem aj korpus, takze kremu som urobila polovicnu davku...(1 celu MANU a 1,5 slahacky - Rajo, pouzila som tie 250ml) bol vyborny, aj konzistencia.....

broucek2
13. mar 2013

holky, mám prosbu, nemáte pro inspiraci nějaký pěkný dort s kočičkou, ale ne Hello Kitty. Naše malá chce do školky dort s kočičkou a nic extra pěkného jsem nenašla

katiatko
13. mar 2013

@broucek2 no, ja mam len kittynky 😵 😵 ale kludne by sa to dalo urobit aj na macicku 🙂

broucek2
13. mar 2013

@katiatko chce nějaký kulatý s postavičkou kočičky. Něco takovéhoto

evvina
13. mar 2013
ajka82
13. mar 2013
ajka82
13. mar 2013

@broucek2 ta so zajom mi dnes padla do oka, mozes vymenit zvery 😉

dm1
13. mar 2013

@ajka82 ja davam v gramoch ale oboje a na 100g prasku 60g vody podla tohto postupu http://eshop.timidekor.cz/sugarveil-jedla-krajk... . zarabam samozrejme menej si to preratavam na mensie mnozstvo potom

jenie123
13. mar 2013

@pipka dakujem moc.. Si zlata.. Mozem ta este poprosit, z akej davky si robila tu dobosku na iphone?

vecernicci
13. mar 2013

@dajna11 to já znám, dneska jsem se snažila vyfotit tu naši dračici, jak jí už stojí jedno ouško a nemám šanci ( mříže nemáme 😝 )
a co že je to za rasu? je krásnááááá 😉