• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Marcipánové torty. Rady a postupy

20. októbra 2017 
@mizulienka drzim palce, nech sa VAM dari!!! :dizzy_face:
13. mar 2013 o 22:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte,koľko dní dopredu je najlepšie robiť postavičky na tortu?
13. mar 2013 o 23:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@pristela ved ty si nevazis samu seba pri takej cene...... (myslene v dobrom!)
13. mar 2013 o 23:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@mysiatkoo no to vieš to je taká "kamarátska" cena , že z lásky robené :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
14. mar 2013 o 00:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@dm1 ahojky...pozerala som tvoj starsi prispevok... ze sa ti podaril super korpus... ze na 150 tke je lepsie robit... a jak dlho? ja ked robim korpus vzdy mi vide hore, a potom sa splacne troska... alebo sa mi uz stalo ze uplne v nutri bol aj surovy..som zaciatocnik, tak by ma zaujimali nejake vychytavky jak najlepsie je urobit korpus..dakujem :slight_smile:
14. mar 2013 o 00:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@heni79 robí v Jafholzi?
14. mar 2013 o 00:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@katiatko dakujem, podobne :wink:

baby, mam v mraziaku par masiel, ktorym presla zaruka asi pred 2 mesiacmi, ale od zakupenia su v mraziaku, da sa to este pouzit?

@pristela a kolko si prosim ta ratala za elektriku, vodu a tieto veci?
14. mar 2013 o 06:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Dobrý den všem, šikulky potřebuji poradit, když poléváte celý dort čokoládou, co děláte před politím s vrchem korpusu? ... nechat úplně holý nebo lehunce máznout marmeládou? ... a co boky? ... jak docílit toho, aby byly pěkně hladké? ... né že by to byl můj první čokodort, ale já si u těchto dortů nikdy nejsem jistá, co z toho vyleze. Pořád mám pocit, že dělám něco špatně. Za ty roky co dělám dorty ještě pořád nemám polevu, u které si můžu být jistá, že se povede, že bude pěkně držet na bocích, že nebude příliš rychle schnout nebo že nebude příliš měkká ... no prostě už zase z toho dortu chytám nerva, a to budou dvě patra, takže mám dvojitýho nerva :angry:
14. mar 2013 o 07:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@mizulienka jasnacka ze ano, ked boli v mrazaku, vtedy nemusis pozerat na datum.teda ak si ich tam nemala dva roky pokupe :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
14. mar 2013 o 07:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@aduskatt super, dakujem :wink:
14. mar 2013 o 07:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@borja ja robievam tak den dopredu..max dva.. :slight_smile: ale baby robievaju aj tyzden dopredu..len ju treba dat do nejakej krabicky aby sa na nu neprasilo :wink:
14. mar 2013 o 08:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dedenini ked ti splaskol tak nebol dobre prepeceny skus tu nizsiu teplotu. Ono tazko povedat ze kolko kazda truba pecie inak ja som piekla tak cca. 60-80 min. ono aj zalezi aky objem cesta pecies a v akej forme
14. mar 2013 o 08:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@mysiatkoo @pristela to hovori aj moj muz ... ze si nevazime (tortarky a iné s ručnými prácami) svoju prácu a čas ktorý veciam a ich výrobe venujeme a potom to na tomto Slovensku tak vyzerá. Mimo SR si ručnú prácu vedia omnoho viac vážiť a hlavne sú OCHOTNÍ ZA ŇU ZAPLATIŤ !!! tu je to naozaj veľmi smutné a ešte aké dielka robíte veď to je umenie ;) najväčšia "sranda" je že keby teta suseda išla do hociktorej cukrárne kde dostane bez urážky väčšinou bleee tortu ktorá vyzerá prinajmenšom upatlane (česť výnimkám) a ani necekne k vyzáži ani cene ! hrôze tu naozaj....
14. mar 2013 o 08:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (5)
@dm1 dakujem..skusim teda nabuduce na mensej teplote... :slight_smile:
14. mar 2013 o 08:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@janula.h moje maju 18 cm a vaha vyjde okolo 3-3,2 kg :wink:
14. mar 2013 o 09:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
babulky, ja teraz kupujem ovocie v Metre,je nadherne velke,maliny ukazkove.Len teda cena je podstatne vyssia ako v Lidli
1 kg 5.20 Eur :stuck_out_tongue_closed_eyes: .Ale stale lepsie ako v inych obchodoch ..
14. mar 2013 o 09:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Holky ze Slovenska, seženu ten Povážský cukr v každém obchodě s potravinami nebo ho mají jenom někde???Děkuji
14. mar 2013 o 09:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@daducha jeziiis, sak ja mozem manzela do metra vyhanat pre ovocie :sweat_smile: dakujem za nakopnutie :wink:

aaa baby nevideli ste viekde nejaku pidi-mini abecedu taku 0,5cm? :sweat_smile: bo ja sa zcvoknem z takych malych pismen za chvilku :sweat_smile: som aj nove stetce kupila, je to lepsie ako pisat sparatkom, ale stale to neni ono :rolling_eyes:
14. mar 2013 o 09:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jakelina mal by byt v kazdom, ale teraz posledne dni som ho nevidela v tescu :confused: a neviem ako je na tom lidl, tam ja nechodim
14. mar 2013 o 09:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@ajka82 dnes mi pride abeceda, pozriem aku poslali, dam Ti vediet:slight_smile:
14. mar 2013 o 09:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jakelina povazsky vacsinou mavaju.teda okrem Lidla tusim
14. mar 2013 o 09:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@janula.h moj mal priemer 18cm, 6 platov, robeny ako poschodka-menzi strednymi podlozka kvoli cestovaniu a mal 4kg
14. mar 2013 o 09:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@aduskatt diiiky, len fakt by ma potesila taka pol centimetrova a vobec netusim, ci take robia :confused:
14. mar 2013 o 09:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@ajka82
@aduskatt děkuji, chci si koupit tak se ptám. Vždycky když jsem dělala MMF z něho, tak byl úplně jiný než z toho našeho šuntu. :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
14. mar 2013 o 09:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@ajka82 tak to netusim, ja mam malopismenkovu abecedu 1 cm a uz to je dost krpate........mensie si neviem predstavit, ale popozerat mozem, ci by som vedela niekde nieco pozhanat:slight_smile:
14. mar 2013 o 09:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte babulky tak je mi lepsie vcera ta teplota presla a nedalo mi to a urobila som novu topanku teda hned dve a zdaju sa mi krajsie takze pouzijem tieto radsej nieje to este uplne podla mojich predstav ale pouzit sa daju a nemusim robit nic viac mala som v plane aj malu kabelku ale takto dam topanocky a maslicky a hotovka
14. mar 2013 o 09:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (29)
@jakelina ja ho kupujem v kauflande a v cba.. vcera mi kamoska poslala fotku torty so smoulinkou a neuhadnes kto tu uzasnu tortu urobil.. :slight_smile:))) ty..:slight_smile: tak mam teraz strach, ci ju vobec dam.. :slight_smile:
14. mar 2013 o 09:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@jenie123 :grinning: :grinning: já jsem dělala jenom obrázek na placato, to je jednoduché. Jenom vykrajuješ podle barev, to ti půjde jak samo. :wink:
14. mar 2013 o 09:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@jakelina ja viem.. uz som podobne robila.. ale taku si ju mala krasnu, dufam ze sa mi tiez podari.. :slight_smile:
14. mar 2013 o 09:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@jenie123 určitě se ti podaří :wink:
14. mar 2013 o 10:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok