Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

pipka
14. mar 2013

@lokalistin a ty tu preco nemas fotku moja? Haaaa? sak ako ja mam vediet ze si to ty 😝 😀 😀 😀 😀 😀

aduskatt
14. mar 2013

@ajka82 🙂) to neviem, ci niekto vymysli.snad potom jedine fixu jedlu a s tou cmarat🙂

pipka
14. mar 2013

@ajka82 Ali a taku klasicku sablonku z papiernictva, co sme na geometriu a rysovanie v skole pouzivali 😕 😉
to ti nepomoze? ze by si cez to jedlou fixkou pisala 😉
ja take mam aj tri rozne velkosti doma..este zo skoskych cias 🙂

lawli
14. mar 2013

@lokalistin no vidíš ,tak to už budeš mať teraz odmerané...ja som si do "debilníčka" napísala ,že do ktorého ráfku koľko vajíčok...lebo na začiatku som to len pamätala ,ale nie dlho 😀 😀 😀 no nečodo ,keď ich mám cca 25ks 😅 ...a vyzerá fakt super 😉 potom mi napíš ako sa ti s nim pracovalo ,ako sa ti rezal a hlavne ako chutí... 🙂

lokalistin
14. mar 2013

@pipka no mna zablokovali hned z prichodu,ja mam jednu schopnu a tam ma neni vidiet 😝 asi aby sa deti nezlakli 😀

brumka
14. mar 2013

ahojte, mam taku blbu otazku neviete poradit dobry parizsky krem do torty?dakujem

lokalistin
14. mar 2013

@lawli urcite dam vediet a dakujem za receptik

pipka
14. mar 2013

@lokalistin tak šup sa odfotit 😎 😉

lawli
14. mar 2013

@lokalistin neďakuj ...s radosťou sa podelím 🙂

petkaa28
14. mar 2013

Caute babule, poslusne hlasim akciu na maslo v bille - olma 250g za 0,59. Spotreba do 23.3.

lokalistin
14. mar 2013

Boze baby tu snezi jak salene,dufam,ze prestane,ja uz nemam na to nervy

A inac od pondelku nastupujem do roboty,marodka mi zajtra konci ☹ ,som si zvykla dostavat peniaze a sediet doma 😝 a viete co volali mi z mekaca, ze mam neplatny pas,tak som kukla a to fakt mne 3.3. vyprsala platnost,takze sa momentalne v nemecku nachadzam bez nejakeho dokladu,tak sa bojim ja von vyjst.Ale v nedelu dojde segra,tak musim prezit cestu do mnichova a donesie mi obciansky 😝 dufam,ze ma nezastavia jak na potvoru polisi

lokalistin
14. mar 2013

@pipka haha,ked najdem nieco schopne dam

pipka
14. mar 2013

@pristela nic mi ten chlap nehovori...co ta ziada o priatelstvo? 😕 😅

pipka
14. mar 2013

ja som bola doobeda v Lidli a mam Salkooooooooooooooooooooooooo 😎 😎 😎 😎

a samozrejme isla som pre salko..a nejak mi do vozika naskakali veci za 46€ 😝 😝 😝 bodaj to! 😠 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

aduskatt
14. mar 2013

@pipka inak, to ako napotvoru, mne ti tez nejak skacu veci same do kosika....sa bojim ist aj do tesca teraz🙂

pipka
14. mar 2013

@aduskatt no veru 😅 ...draho ma to salko vyslo 😝 😝 😝 😝 😝 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

aduskatt
14. mar 2013

@pipka ani nehovor🙂 som zvedava, ako sa vratim ja.keby som nemusela ist do banky, asi aj kaslem na cele tesco🙂 ale sak zasa hladom tiez nemozme umriet🙂

ajka82
14. mar 2013

@aduskatt fixku mam len ciernu a zlostim sa na nu a vazne sa mi X farieb nechce kupovat, na druhej strane niekedy moje pismo nezodpoveda predstave 😅
@pipka 😵 asi pohrabem v mojich staryh veciach cez sviatky, ked mudeme u nasich... ja kockata hlava bola, hadam este cosi najdem 🙂 ale to uz nebudem fixkou pisat 😝

ivkaivka
14. mar 2013

ahojte, chcem sa opýtať, ako robíte postavičkám vlasy, ja skúšam, robím si pásiky, vytáčam ich ... no nijako sa mi nedarí ... nie sú také pekné a postupne opadávajú, dá sa to urobiť nejako v celku a potom pozastrihávať, alebo je na to nejaký postup? vdaka za každé info

ajka82
14. mar 2013

@pristela dakujem 😵

smisek24
14. mar 2013

@dm1 díky za odpověd🙂 a asi hloupý dotaz, ale je na nějaká vychytávka nebo si mám nakoupit několik sad těch formiček

ajka82
14. mar 2013

@lokalistin K hak mam kovovy, a ja davam zltky s cukrom no robota, kym sa mi miesaju, vyslaham malym rucnym bielka, podosypam co treba(voda, muka, olej...za pochodu a bielky nemiesam vobec rucne, vylejem do misy a dam na uplne minimum, kym mi pomaly domiesa bielka, ja si nachystam/vymastim formu alebo rafik obalim papierom a uz len vylejem a dam piect 😉

dm1
14. mar 2013

@ajka82 a taka ta otlacacia co maju u cinana taka na keksiky take akoby razitka to by nepomohlo? ze aspon otlacit a otiahnut farbou

ajka82
14. mar 2013

@dm1 vies ze u nasich som to nikde nevidela? 😕 ale ak by bola taka a vazne je mala tak aj to by som brala, u vas maju take nieco?

lokalistin
14. mar 2013

@ajka82 dik ten kovovy mam aj ja,ja len ci nema niekto skusenost s tym silikonovym

bambula1307
14. mar 2013

@lokalistin ja peciem piskotove len z hladkej muky..je jemnejsie 😉

dm1
14. mar 2013

@smisek24 myslis tie pernikove vajicka ze? no ja som teraz dokupovala lebo ono je dobre ked to chladne na tej formicke lebo medovnikove cesto este stale pracuje. Ja som teraz dokupovala a mam tusim 14 tych poloviciek. ono da sa to aj skor dat z toho dole aj tak uz som robila ked som ponahlala. inak iba jemne potriem formicku cerou a je to.

scai
14. mar 2013

Ahoj holky. Chtěla bych udělat dceři na narozeniny dort potahovaný marcipánem. Jaký krém můžu udělat aby se pak marcipán nějak neroztékal a nechytal vlhokost? Jednou jsem dělala se salka a másla a pudinku.
Teď bych chtěla ale nějaký ovocný. Nenapsaly byste prosím jaký třeba děláte a máte nejoblíběnější a hodí se pod ten marcipán? moc děkuji!
Petra

lucula73
14. mar 2013

@pipka jej ďakujeeem,tak akurát tú stránku som nekukala,ale asi 6 iných áno 😀

steva
14. mar 2013

Ahojte.poznate tuto stranku? oplati sa objednat? http://hypernakup.biznisweb.sk/product/vykrajov... dakujem