Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lokalistin
14. mar 2013

@pristela zlato no uz som to stiahla len nejak teraz neviem co dalej

pralinka25
14. mar 2013

@pristela krasna rapunzel to je bez debaty aaaaaale tie domy a ten vojak to mi padla sanka dole. to je fakt super. ja teda ako asi vsetky tu tieto temy nemusim no ty si to ako vzdy ponala naprosto dokonale. mojmu chlapovi ukazovat rozhodne nebudem 😀 slintal by tu jak bernardin. no skratka super 😵

halienka
14. mar 2013

@aduskatt
@pristela babky, ďakujem, super rada, kuknem aj u nás v drogérii či také neobjavím 😵

sticker
14. mar 2013

@pristela Bože ženská Ty si neskutočne šikovná 😎 . A tiež sa mi najviac páči fotka, kde si aj Ty v plnom nasadení 🙂

mysiatkoo
14. mar 2013

@pristela OH MY GOD.... Neskutocne.... A trafila si mi tym uplne do noty, lebo synovcovi buduci tyden mam robit tiez nejaku hru...ani netusim o com to je, ale ze Warhammer... 2hy den sledujem inspiracie,ale tato tvoja vedieeeee 😉

pristela
14. mar 2013

Holky vy ste neskutocneeeee, vsetky tu , ale moooc dakujem , este že vas tu mam 😵 😵

@lokalistin holka ak pochopis ako som si to ja prvy krat zapisala len slovami tak ti budem vdacna ak nie mozem ti to ofotit a dat pak fotose krok za krokom 😝 - otvoris photo filtre , hore na liste mas ikonku velke tlačene T , klik na to a už len vyberies styl pisma, velkost , pak v tom istom okienku mas kolonku : effect , klik tam a posuvas kurzorom Opacity , čím nižsie percenta tym bledsí napis, da sa tam aj zadat farba aku chces , ja nechavam biele , tiez sa tam da aj sklony davat niekde ale to uz tiez neriešim. Konecny napis si pak presuvas-posuvas po foto klasicky kam chces myškou 😉
No a pre toto mam radsej foto a radsej vsetko pre istotu fotim aby som nemusela vysvetlovat mojou hotentočtinou 😅

@mysiatkoo joj ani nevrav , tiez mam tu hru nastudovanu ☹ aj som sa radila, dlho som nevedela ziadna inspiracka ma nejak neoslovila ☹ pak sme vymyslali spolu s Lusil 😵 a popri nej ma napadlo toto

lamps
14. mar 2013

@pristela - ja z teba nechápem, všetky sú super 😅 😅 😅 😅 😅

A pridávam môjho 30 cm kapra, farba sa mi nepodarila presne podľa predstáv, chudák je nejaký iný 😀 😀 😀 😀, ale snáď mi ho zajtra pani neoplieska o hlavu.

aduskatt
14. mar 2013

@pristela no nahodou..ten opis je tak skvely, ze som ho pochopila aj ked nemam potreby zatial to riesit🙂)

jaj zeny, ze aky stres...objednala som si kyblik potahovky a frutafill.a vyberiem potahovku, fajn, potom druhy kyblik, obaleny v bublinkovej, omotany foliou, trikrat lep paskou, no 10 minut som to dolovala z folie a pozriem, druhy kyblik smartflexu.........az mi zle doslo....pozriem na etiketu a ze spotreba august 2012.tak to uz som zacala tusit, ze je dobre a v kybliku bude frutafill, samozrejme vrchnak obaleny dalsim kilom lepiacej pasky a dalsie kilo bolo este obmotane nepriem kyblikom......🙂) mi celkom odlahlo🙂) stacilo, ze doobeda mi dosli gelovky a dve balenia neboli kompletne.mam to ja stastie na dodavatelov, fakt🙂))))))

lokalistin
14. mar 2013

@pristela diky chapem uz som sa s tym aj trochu hrala len ten vadas mi nejak nechce posuvat tam kde to chcem ja,no uvidim,co poriesim dakujem este raz

dada2007
14. mar 2013

@pristela kokos, tá rapunzel je bombovaaaaaaaaaaaaaa 😵 😵 😵

lokalistin
14. mar 2013

@pristela super super dakujem tak kuk aka som dobra ziacka, moc dakujem

lokalistin
14. mar 2013

Tak a mozem ist upratat a pozehlit,ved som cely den sedela na compe 😝

dada2007
14. mar 2013

....baby, v miske z Ikei 20cm priemer mám robiť z kolkých vajec korpus? budem robiť lienku....tak telo spravím tu a hlavu v tej najmenšej tuším 12 cm(tam viem, že z 1 vajca).....že díííííííík 😉

jakelina
14. mar 2013

@dada2007 já dávám 3

bambula1307
14. mar 2013

@pristela juj ja mam strasne rada tie tvoje pracovne fotky..krasne ti to ide 😀 😀 😀 sikovna 😀 😀 😀 😀

dada2007
14. mar 2013

@jakelina fíha, len? 😕 a kolko ti má pak torta? váhu myslím.....s pribinákom napr.

pukica
14. mar 2013

baby,chcela by som sa spytat na rafaelo krem,robi sa tam husty puding zo zlateho klasu,aky husty ma byt?ja so ho spravila fest husty a ked som ho potom slahala s maslom a salkom bolo to na prd,kusky pudngu tam mam a mam pocit akoby s ami to islo zrazit,som to ponornym mixerom drtila,no nedlao sa to do hladka vymixovat ☹ sice som to uz natrela na tortu,kedze ju robitm,tak skor sukromne pre nas,nestriela sa z toho extra,ale do buducna by som rada vedela co a ako,ak teda krem bude mat uspech,bo pre mna co j viem... dakujem moc za postrehy a rady 🙂

vecernicci
14. mar 2013

@smisek24 peče se to nahoře jakoby na formičce, namažu ji olejem a uhladím na ni těsto vykrojené vykrajovačkou, která je k té sadě a dám péct, po vyndání z trouby pomažu vajíčkem a po chvilce sundám, jakoby to podeberu nožíkem a ono se to samo odloupne, píšu jako tatar, ale snad mě chápeš 😉

vecernicci
14. mar 2013

@jakelina fakt? to je strašně málo,já dělala aspoň z pěti, teda myslím 😝

jakelina
14. mar 2013

@dada2007 s pribiňákem jsem nedělala a s pařížskou šlehačkou měla 1,6 kg.

jakelina
14. mar 2013

@dada2007 ale já jsem pekla dvě najednou, tak jsem udělala těsto z 6 vajíček a obě misky byly plné až nahoru. 😲 😲 😲

denuschka7
14. mar 2013

moja dnesna... 🙂 stupel od Coca-Coly 😎

timotejkabrejkova
14. mar 2013

@pristela Ako živé nadherááá

timotejkabrejkova
14. mar 2013

@pristela Šikovničko, šikovne 🙂

timotejkabrejkova
14. mar 2013

@jakelina Veľmi krásne a milučké.

denuschka7
14. mar 2013

Prosiiim poradte...Zakaznicka chce 3 plnky...jedna bude cokoladova s bananmi, druha bude ovocna a tretiu chce nejaku kde nie je cokolada ani ovocie.... nemate niektora nejaky tip? rozmyslala som nad nejakou tvarohovou, mascarpone (len sa bojim ze k tomu sa ziada ovocie a bez toho by to nemalo ono)... zisiel by sa mi nejaky receptik 😎 dakujeeeeem

anibas
14. mar 2013

@pukica na 1 puding dávam 250 ml mlieka, na Zlatý klas cca 300ml - ale vychladený puding poriadne vymixujem a až potom ho pridávam do vymixovaného masla 😉

anibas
14. mar 2013

@pristela ...... Kdo neumí - ať čumí !!!!!!............... náááááááááádherná práca 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

anibas
14. mar 2013

@denuschka7 daj 3 karamelovú 😉

makinka2
14. mar 2013

Ahoj holky 🙂 prosím recept na nějaký čokoládový krém šlehačkový, třeba z těch kaštanů 🙂 děkuji mooooc 😉