• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Marcipánové torty. Rady a postupy

21. januára 2017 
@aduskatt nie ze vadi, ale jedna plnka uz bude cokoladova a uz nechce viac cokolady... :unamused: ale s tym mascarpone by to nemuselo byt zle :slight_smile: vies mi povedat v akych pomeroch to mam prosim dat?
14. mar 2013 o 21:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@denuschka7 ale tak snad biela cokolada je nieco uplne ine ako cokolada:slight_smile:)
14. mar 2013 o 21:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@makinka2 tam to maslo nie je vobec citit...ja nemam rada maslove ale tu je skor to maslo iba aby sa zjemnil ten puding s cokoladou, inak by si to nenatrela na korpus :slight_smile:
14. mar 2013 o 21:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@denuschka7 pomery davam od oka, aby to nebolo velmi sladke, slahacka a mascarpone tak 1/1 a karamel uz dohodim podla chuti, aby to nebolo zalephuba:slight_smile:
14. mar 2013 o 21:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@aduskatt no ved skusim to s nou prekonzultovat :grinning: ale mne sa to mozno s tym mascarpone viacej pozdava :sunglasses: uz si to niekedy skusala?
14. mar 2013 o 21:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@denuschka7 a tu čokoládu vmícháš do horkého pudinku? :slight_smile:
14. mar 2013 o 21:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@denuschka7 vymyslela, takze vyskusala:slight_smile:) ten s mascarpone uz pytali opakovane viaceri do torty
14. mar 2013 o 21:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@aduskatt mnaaam, to musi byt dobreee :stuck_out_tongue_closed_eyes: a mozem to dat aj pod potahovku ze? samozrejme na to natrem este maslo+cukor...
14. mar 2013 o 22:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@makinka2 ano, hned ako dorobim puding...odstavim ho zo sporaku a vmiesam tu rozpustenu cokoladu (staci varechou)
14. mar 2013 o 22:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@aduskatt super, presne taky potrebujem. Aby ho chceli aj 2x, 3x, 10x,.... :grinning: Dakujeeeeem, si poklad :slight_smile:
14. mar 2013 o 22:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
dievčatá potrebujem poradiť...aké sú naj otlač lišty alebo formičky na písmenká tak ab ysa s nimi fajn robilo a boli pekne...dakujeeem
14. mar 2013 o 22:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@denuschka7 pod potah nie, jedine ak tam este pridas maslo v dostatocnom mnozstve
14. mar 2013 o 22:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Holky prosím budu poprvé dělat podobný dortík, ty jahody želatinou mám polít až tam budu mí daný ty čokoládový trubičky a nebo před tím, mám strach at mi je želatina neroztopí. a ty trubičku mám přilepit krémem??? díky moc :wink:
14. mar 2013 o 22:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (5)
@katkak23 to je individualne, komu sa s cim dobre robi........ ja mam najradsej take sikme, co s nimi cez mikroten robim....napriklad tu som ich pouzila
14. mar 2013 o 22:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (8)
@denuschka7 sak ked das na samy koniec okolo torty maslo s cukrom, tak mozes dat hocico:slight_smile:)
14. mar 2013 o 22:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
dakujem vsetkym za pacitka
14. mar 2013 o 22:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@aduskatt oook, len som sa potrebovala uistit... :wink: Dakujem este raz :slight_smile:
14. mar 2013 o 22:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@makinka2 prosím aké máš formičky na písmenká ? sú pekné
14. mar 2013 o 22:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@aduskatt ďakujem za tip :slight_smile: tieto som neskúšala ale naozaj je to asi indivindi lebo kamarátka akúrat na lištu nadáva...a keď tebe to tak ide tak prosim ako och robič sačok zospodu aj zvrchu otlačíš a čo dávaš stuhnuť alebo hned vybereš? a aku hmotu používač lebo ked tak rozmýšlam kamoške to možno nejde až tak dobre aj preto lebo robí z K2 a nie zo smartfexu....dakujeeem
14. mar 2013 o 22:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@aduskatt stencil si robila polevou alebo len prach farbou?
14. mar 2013 o 22:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@katkak23 pouziavm smartflex, pismenka prenasam na sacku a vyberam ich hned, nenechavam tuhnut ani nic:slight_smile:, stencil je cera, cukor, farba
14. mar 2013 o 22:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@aduskatt
@mysiatkoo
Dakujeeem :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: , ja som sa toho strasne bala, lebo taku bez potahu a bez cokolady som este nerobila, ale tak nakoniec, sa to dalo. Hore som to chcela mat plne malin, jednu vedla druhej, ale nuz, v Bille som uchmatla poslednu krabicku, tak musi stacit :stuck_out_tongue_closed_eyes:.
14. mar 2013 o 22:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@lamps super kapor robila si ho podľa nejakého postupu?
Babulky prosím ako sa robia srdiečka na drôtiku? Také čo vyzerajú akoby boli na špajdle. Dúfam, že rozumiete. Stačí ak zlepím 2 dokopy na ten drôtik? Nezošuchnú sa?
14. mar 2013 o 22:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@aduskatt aha ja som myslela ze sa to da len farbou ale tou polevou....a aký pomer cera cukor ?
14. mar 2013 o 22:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@katkak23 da sa to hocicim, da sa aj len farbou:slight_smile:
14. mar 2013 o 22:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@makinka2 ja som sice takuto tortu este nerobila, ale osobne :wink: by som tortu potrela kremom, prilozila trubicky, tie sa vlastne o krem prilepia, dala maslicku, aby to drzalo, jahody a az potom by som tam dala zelatinu, ale len tak decentne, na jahody, aby sa leskli a aby si udrzali sviezost. No neviem, ci sa to tak robi, to je len, co by som asi robila ja :wink:
14. mar 2013 o 22:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@lukika ja si vykrojim srdiecko, napichnem drotik a necham tak uschnut polahnute
14. mar 2013 o 22:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zuzana92101 děkuji :slight_smile: taky jsme to tak chtěla udělat. a ještě přemyšlím že každou jahidu obalím zvlášt v želatině, snad to nějak půjde :slight_smile: ještě sehnat ty jahody :grinning:
14. mar 2013 o 22:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Holky já jsem teď skončila a to mám jenom dva dorty. Jeden mám hotový celý a zítra ho odnesou a druhý jsem potáhla a tím končím. Dodělám zítra odpoledne. :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
14. mar 2013 o 23:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok