Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

vlada111
15. mar 2013

@jakelina krásna, no vidím, že nielen moja chcela s dinosaurami 😉

simasa
15. mar 2013

@jakelina už je to aj nuda, čo? 😀

jakelina
15. mar 2013

@simasa 😀 😀 😀 já taky fotím pořád na stejné, ale tu tvoji si pamatuju. 😉

simasa
15. mar 2013

@jakelina Ale aspon mame nezamenitelny "rukopis" - uz sa ani nemusime podpisovat 😀

jakelina
15. mar 2013

@vlada111 aha, tak to už si nepamatuju jaký jsi dělala, ale teď si vzpomínám, že jsi dělala Aličce. Tady ta Emička prý nesnáší růžovou barvu a je to takový napůl chlapeček. Žádné Kitty a princezny ji nebaví. 😀 😀

monikapo
15. mar 2013

@jakelina davala som sparadlo-spajdlu... neviem ako je to cesky 😀

vlada111
15. mar 2013

@janula.h úžasná sa ti podarila

rachel36a
15. mar 2013

baby prosím vás môžem dať dnes na tortu akože penu na pivo šľahané bielka nad parou, neroztopí mi to do zajtra poťah? dakujem...

jakelina
15. mar 2013

@monikapo no budu to muset někdy zkusit, děkuji. U nás špejle 😉

tamianati
15. mar 2013

mramorovaný korpus, domáci višňový džem, stracciatellový krém, čokohmota, 2 kg

pristela
15. mar 2013

@jakelina nieje problééém , no tam je asi čoko , na to tu je expert Danka @dm1 😀 😀 😀 😀 😀 ja bych to len oprplala 😀 😀

kacenika
15. mar 2013

@lucida robila som to podla tohto postupu https://www.modrykonik.sk/forum/recepty/marcipanove-torty-2-fotopostupy-recepty/ , hlavne si daj pozor aby mala gulatu hlavicku, potom vyzera lepsie.. a fuziky som urobila z ciernych piestikov na kvietky.... urcite to zvladnes. Vela stastia...

Cukrarocky krasne torticky tu neustale pribudaju - ja uz nestiham, lebo som nastupila do prace a tak uz len dorabam posledne objednavky a potom si davam pauzu, kym sa rodina nezosuladi na novy rezim 😅 ..
Tu je este par, ktore som robila 😉

jakelina
15. mar 2013

@pristela jáááák oprplala, já ti dohodím takovou super zakázku a ty ohrnuješ nos 😀 😀 😀 Však já tam nechci čokotransfer, jenom hezky rovně polít čokoládou. Však víš, že se tím je málo práce 😀 😉

monikapo
15. mar 2013

@jakelina jaj, jazykove okienko 😀 a podpatok ten spodok, bud cierny len roztlacit alebo strieborny kusok hmoty a ja otlacam na kovove sitko, ma to potom tie vrubky ako na podpatku 🙂 nech sa dari..

dm1
15. mar 2013

@pristela 😀 ale to predsa nemoooozem sak nemozem ti prebrat taky lukrativny kseft to sa nerobi 😀

sticker
15. mar 2013

@kacenika Nádherné tortičky...ten košík musel dať roboty..úžasný 😎

jakelina
15. mar 2013

@dm1 tak ty to taky nechceš jo 😝 😒 😒

jakelina
15. mar 2013

@kacenika krásné je máš všechny

mizulienka
15. mar 2013

dievcata potrebujem poradit....vo stvrtok som si uvarila slahacku s cokoladou na krem, ale vcera mi volala pani, ze torty rusia...na podelok mam robit totu s takym istym kremom, ale uz asi nemozem pouzit ten zaklad zo stvrtka, ze, to uz je moc?

pristela
15. mar 2013

@jakelina já nemám taky velký hrniec na čoko a v malom by sa to nedalo to by nebolo jednoliate ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ stale cakam na zasielku mojej narodeninovej torticky od teba a stale nechodi, ja neviem, niekde sa to muselo stratiť, poistila si to ??????

@dm1 ja som veľkorysá žena !!!!! Doprajem ti 😵 😵 😵

dm1
15. mar 2013

@mizulienka to by som nedala jedine ak pre seba doma inak nee. si zober ze to budu chciet odlozit este a nezjedia vsetko sak mam niekedy pocit ze ludia si myslia ze este dalsi tyzden mozu tortu dojedat tak radsej nee

jakelina
15. mar 2013

@pristela já jsem to pojistila, ale ty tvoje dvě dortičky mě tu už vyjídají skoro rok a ne a ne se vrátit k Tobě domů. 😀 😀 😀
Však ty čekáš na ten velký hrnec co?? 😀 😀 😀

jakelina
15. mar 2013

@mizulienka raději udělej doma nějaký pohár a nebo domácí zmrzlinu

timonko
15. mar 2013

Ahojte. Dnes som prvý krát piekla 3-posch. torticku. Od rána je potiahnutá a chladí sa, môžem už vyskladať poschodia, či nechať ešte do rána 😉 ???

jakelina
15. mar 2013

@timonko jestli nespěcháš, nechej do rána

dm1
15. mar 2013

@timonko ja som tak dlho pri skladani poschodovej necakala asi este nikdy 😕 . Aj od rana do teraz je pre mna vela 😅 . Ja necham zachladit nepotiahnute potom potiahnem a dam len nachvilku do chladu a uz skladam na seba

timonko
15. mar 2013

@jakelina
@dm1 citala som poriadne zachladit, tak neviem-neviem...normalne mam strach z toho 🙂

kacenika
15. mar 2013

@sticker dakujem, ale sice to bolo pracne ale nic zlozite - zapriahla som manzela 😀
@jakelina diky moc, ta prva bola akoze chata na Martinkach - preto tie otrasne farby a vobec pre mna to bolo este privelke susto 😝 .. ja sa hodim tak akurat na nejake detske torticky - tie milujem a este nejake kvety 😉, teda najlepsie iba ruze lebo ostatne sa mi akosi nedaria 😒..

a dakujem vsetkym dievcatam za pacitka 🙂 !

dm1
15. mar 2013

@timonko sak ale poriadne zachladene si to mala uz pred potiahnutim nie?

jakelina
15. mar 2013

@timonko jestli potahuješ MMF, tak ta ztuhne rychle, ale já jsem dělala třeba mléčným a to mi lepilo, děs. 😝 😝 Neuměla jsem to vrchní patro na to spodní položit, vždycky se mi přilepily ruce. 😝 😝

pristela
15. mar 2013

@timonko jooj , neboj , kludne skladaj , ja tak ako Danka @dm1 pise to za taky cas co ty pises je uz aj odovzdana 😀 ja potiahnem jedno poschodie dam do chladnicky pak dalsie dam do chlad, pak posledne dam do chlad a hned vyberiem to spodne a skladam 😝 kto by mal tolko času 😅