Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

pipka
16. mar 2013

@dm1 ano ved to 😒 ale spravim asi bez slahacky...

ale ona zlata mi vola...ze na poslednu chvilku ked to je, ze nech spravim aj obyc tortu ak sa bojim toto..a ze ona malej spravi babovku a zje z torty len ozdoby, lebo ze to moze 😅
ale tak je mi luto, ze chuda male akurat oslavenkyna by svoju torticku nejedla ☹ 😅

tak reku skusim jej nieco spravit 😉

tamianati
16. mar 2013

Ahojte šikulky, poradíte mi, ako vyrobím takéto ružičky? Ďakujem! pekný víkend

vecernicci
16. mar 2013

@adrianai krásný svatební 😉
@eliska22 super dortíky 😵
@simasa krásné postavičky, jsi šikovná 🙂
@ajka82 jéé dětský dortíky, jsou super 🙂
@timonko krásně se ti povedl 😉

pipka
16. mar 2013

@jakelina a nie je viac druhov tej rastlinnej slahacky? 😕 😅 mozno ak by bola ozaj tuha, tak by to nebolo zle..a kde sa to predava? normal v tescu , kaufe, bille a tak? ako to vyzera? 😕

vecernicci
16. mar 2013

holky já vás vůbec nestíhám dočítat 😝 jsem v jednom kole a když mám chvilku, tak si jdu lehnout 😀 😀 😀 😀

jinak moje včerejší a už mám dělat jen perníčky 😉 těch není nikdy dost 😝

mamina1978
16. mar 2013

@adrianai Krasna 😵 😵 😵 😵

jakelina
16. mar 2013

@pipka rostlinná drží víc než živočišná, já tam dávám i trochu vody, jinak to nejde ani rozetřít. 😝

jakelina
16. mar 2013

@pipka je to v krabičce po půl litru a kupovala jsem v Tescu, jednou i v Kauflandu a teď si objednávám sladkou a půl litra stojí 35,- korun.

pipka
16. mar 2013

@jakelina ahaaaa, no super, tak hodim rec este s kamoskou, nech kukne to zlozenie a mozno spravim aj ja z tej rastlinnej nakoniec 😉

pipka
16. mar 2013

@jakelina a kto je vyrobca nevies? nemas obrazok tej slahacky ako to vyzera? maju to normal v chladiacich kde aj klasicke slahacky? ci pri tych trvanlivych to mavaju? 😕

jakelina
16. mar 2013

@jakelina i v tom návodu píšou, že je hodně tuhá a má se naředit vodou nebo mlékem.

pipka
16. mar 2013

@jakelina no vyyyborne, dakujem, uz viem co hladat 😵 😵 😵

jakelina
16. mar 2013

@pipka mají to u trvanlivých, ale vždycky ji taky nemají. Pak ještě mívají v Makru v litrovém balení a nebo ve zdravé výživě to mají normálně v chlaďáku u sojových jogurtů a majonéz.

jakelina
16. mar 2013

@pipka snad seženeš, víš jak to je, jak potřebuješ, tak nikde není. Já když něco objednávám z e shopu, tak si vezmu, to má záruku i rok a beru tu slazenou, je lepší. Dá se i svařit s čokoládou a udělat pařížská šlehačky, stačí převařit, dát do lednice vychladlé a za hodinu šlehat, nemusí se čekat tak dlouho jako u živočišné.

jakelina
16. mar 2013

@pipka a je víc druhů, měla jsem už ve třech krabičkách, ale přišly mi všechny zhruba stejné.

pipka
16. mar 2013

@jakelina super dakujem Majka, si poklad 😉 nabehnem zajtra a ak nekupim ani v Bio ani v normal, tak kaslem na to a budu mat pudingovu plnku s margarinom 😅 😉

jakelina
16. mar 2013

@vecernicci udělá si pásek hmoty, přehneš napůl a motáš jak šneka, až máš růžičku.

jakelina
16. mar 2013

@pipka není zač. 😉

vecernicci
16. mar 2013

@jakelina ale to jsem se neptala já 😉 😉 omyl 😀

jakelina
16. mar 2013

@vecernicci jejda promiň, jsem se překlikla

jakelina
16. mar 2013

@tamianati uděláš si pásek hmoty, přehneš napůl a motáš jak šneka, až máš růžičku.

tamianati
16. mar 2013

@jakelina Ďakujéééém 🙂

viera6
16. mar 2013

Ahojte,dakujem Vám za pačitka....
pridávam ešte zo par medovníčkov, malej sa najviac páči domček 🙂

simasa
16. mar 2013

@pipka Ak by nevadili vajicka, tak mozes urobit slahany nad parou s tym palmarinom. Myslim si, ze to bude lepsie ako ten puding.

elamaslakova
16. mar 2013

@maya30 Nádherné tortičky

elamaslakova
16. mar 2013

@tamianati Tieto ružičky sa volajú ribbon a posielam ti postup na ich výrobu http://gabikinsladkysvet.blogspot.sk/2010_05_01...

pipka
16. mar 2013

@simasa vajicka nevadia , len ja som slahany nad parou este nerobila 😕 😖

elamaslakova
16. mar 2013

@wera.g Tortičky sú nádherné a tie ruže na svadobnej torte sú dokonalé 😉

ajka82
16. mar 2013

@pipka rajo aj tami robi bezlaktozove mlieko v bille aj v terne v pohode k zohnaniu 😉