Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

janula.h
16. mar 2013

@pristela sakraaaaaaaaa dobre si to vydumala ja som Ti verila ŽENAAAAA!!!!

janula.h
16. mar 2013

@daducha ďakujeeeeeem 🙂 😵 😵

Baby bolo mi napísané "oslávenec bol hotový nechcel ju rozkrojiť" 😀 😵

janula.h
16. mar 2013

@pralinka25 ja som si ju teraz objednala je to tá čo Ti píše @daducha 🙂

79zuzana
16. mar 2013

Moja dnesna rychlovecka k nasmu zajtrajsiemu sviatku sv. Patrika

lucula73
16. mar 2013

@pralinka25 ja mám tú abecedu,čo dala aj daducha link..............ale vobec ju nepoužívam............chcela by som tú grovy,čo som sa dnes na nu pýtala..........ak by si chcela,by som ti posunula tú ružovú.ja som ju požila dva krát 😝 🙂

kohutovci
16. mar 2013

@denuschka7 ked ho budes mat.. a spomenies si na mna. daj vediet ci je dobry 😉

lamps
16. mar 2013

@pristela bombová, bombová, bombová 😅 😅 😅 😅

A ja pridávam moju dnešnú pre nášho Filipka k 10-tym narodeninám 😅 🙂

janula.h
16. mar 2013

@lamps rozkošnááááááááá 🙂

jakelina
16. mar 2013

@lamps krása 😉

kohutovci
16. mar 2013

dievcata.. vy tie torty urcite vyrabate v nejakom vymakanom grafickom programe.. to nieje mozne, ze toto dokazete upiect.. 😕 😕 fakt mam z vas nechapacky.. 🙂 ste superskeeeeee 😉

maya30
16. mar 2013

@pristela dakujeeem 😵 tu fialovu robim trochu zlozito - ruza je povodne zo svetlofialovej hmoty a nafarbena prachovkou Ametyst a nato este Rose campion, namiesat sa mi taky odtien nepodarilo, tak aspon takto...no a ja fotim na stoliku pod oknom, odtiahnem zaluzie aby bolo co najviac svetla 😕 ja nie som ziadny odbornik a nic lepsie ma nenapadlo 😀

no a torzo je uz prec, aj mi tam tie bodky chybali ale taka som bola uz znechutena, 3kilove prditko a tolko roboty bolo okolo toho, hadam najviac z tych troch...tak som to asi trochen odflakla 🤐

maya30
16. mar 2013

@eliska22 dakujem 😵

denisak77
16. mar 2013

@pristela veľmi dobre si to vymyslela,si jednička,obdivujem tie tvoje tortičky

maya30
16. mar 2013

@pristela ja tu pc hru sice nepoznam ale toto vyzera riadne ako nejaky reklamny putac a nie torta...nechapem ako sa to da takto vytienovat, to si malovala stetcom ? To sa ani airbrush nechyta 😲

dm1
16. mar 2013

Presne @maya30 mas pravdu @pristela Zanetka ani airbrush nepotrebuje vystaci si sama so svojimi sikovnymi ruckami a stetcami!!!! Neskutocne sikovne ziena ja to stale hovorim aj v praci ze aha aka sikovna kocka ako krasne maluje, sije pecie a ja ju poznaaaam 😀

dm1
16. mar 2013

@lamps jeeejo ta je rozkosna nasho teraz akosi zacali bavit planety a vsetko okolo toho tak hadam aj ja niekedy budem robit vesmirnu 🙂. nateraz mi staci ze som ho spracovala na narodeninovu cirkusovu namiesto tej zlataniny vsetkeho mozneho ktovie ci si to do narodenim nerozmysli 😀

pipka
16. mar 2013

@dm1 dakujem Dani, presne toto som uz studovala 😉

lamps
16. mar 2013

@dm1 😅 no u nás bolo obdobie dinosaurov, to bolo o nervy, o ničom inom som nepočúvala, potom to boli rytieri a teraz je to vesmír a lego. Niekedy mám pocit, že mi z tých mojich chalanov prepne, keď dokola počúvam ich prednášky 😀 😀 😀

A dnes si bola pani pre tú kvetinovú tortu a veľmi sa jej páčila, bola aj s manželom celá uveličená, hneď aj zajedala tortu na 1. apríla pre dcéru. Pri odchode jej hovorím, že aby mi dala vedieť ako im bude torta chutiť a teraz mi prišla sms: "neskutočná torta je vynikajúca ďakujem, ďakujem" tak mám vianoce, hoci mám dnes taký na prd deň ☹

jakelina
16. mar 2013

@dm1
@lamps tak až budu za dvacet let číst o nějakém kosmonautovi ze Slovenska, tak vím o koho se jedná 😀 😀 😀

lamps
16. mar 2013

@jakelina 😀 😀 😀 inak nechápem z nich, majú lepšie vedomosti ako ja, normálne mám z toho niekedy depku 😀 😀 😀

lucula73
16. mar 2013

@lamps a ako si nafarbila tú tmavú modrú?mňa minule šľak triafal....potom trošku čiernej pomohlo.... 😒
inak krásna je stými ufonikmi 🙂 .....
ozaj a akú plnku si robila do tej kvietkovej,len tak zo zaujímavosti..........

ja som dnes dostala tri erurá navyše za tú mačičkovú,pred chvílou mi kamoška písala,že im neskutočne chutila.......zas pribinák.....už ho mám plné zuby 🙂 🙂

jakelina
16. mar 2013

@lamps můžu tě uklidnit, že u nás doma jsem nejblbější já. Už i ten 12 letý se mě něco ptá a já vůbec nevím o co jde. Jediný komu tak můžu poradit, je ten tříletý nejmenší 😀 😀 😀

jakelina
16. mar 2013

@lucula73 taky pořád dělám pribiňák, já přijdu do Lídlu a půl košíku mám šlehačky a tvaroh 😀 😀 😀

79zuzana
16. mar 2013

@lamps viem si predstavit aka si musela byt vytesena po takej sprave;) to stoji za vsetku tu drinu 😉

lamps
16. mar 2013

@lucula73 nooo to bolo dosť komplikované, ruky som mala dva dni otrasné, ale podarilo sa. Ja ti už ani neviem aké farby som tam dala 😕 myslím, že to bola modrá gelovka od W. a aj modrá z drogérie. Hmotu som farbila ešte v januári na Jurkovu tortu a dnes som použila zbytok z nej a zmiešala som ju s bielou MMF, tak je trochu bledšia.
V kvietkovej torte bol parížsky krém a veeeeľa džemu z čiernych ríbezlí 😅. A dostala som 2 € tringelt

@jekelina - to som rada, že v tom nie som sama 😀 😀 😀 a tie chlapské veci to je pre mňa španielska dedina, mňa vôbec také veci ako história, vesmír... nezaujímali ani v škole a chalanov to baví. Uvidím, čo budú v ich veku riešiť moje baby, zatiaľ môžem byť spokojná s nimi viem hodiť reč 😀 😀 😀 😀 len sa vážne obávam, že to nie je na dlho 😀 😀 😀 asi ti budem potom volávať a budeme klábosiť spolu 😀 😀 😀

pristela
16. mar 2013

@lamps jeemine , uzasnaaa je !!!!!! zbožňujem tieto tvoje milotinky 😀 😀
Vlastne cela tato tema a hlavne cez vikend - úzasneee

@maya30 oo, díky, zapisala som si farbicky a urcite objednam , bo ma poraza z tej fialovej 😠 a ty ju tam mas neskutocnu , si majster!!!

@dm1 @maya30 vy ste ake mile dnes na mna 😀 😀 😀 😀 jo jo obycajny štetec z papiernictva ine mi nezostáva 😅

holky mne sa airbush hodne páči , ale neviem si samu seba predstavit ako to stale čistim po kazdej farbe 😀 😀 😀 a straaaaaaaaaaaaasne mi vadia "masovky" ted ho kupuje kazdy a cpe ho na kazdu tortu ☹ ☹ a nevedia ho spravne pouzivat co je najhorsie ☹ ☹ som vcera kukala sice koniec tych sk tort /ale uplne stacilo/ no a plakala som pri tom ako to nastriekali, a pri tom airbushom sa dá tak naaadherne sýto nafarbit aj detailiky a hlavne svetelne efekty 😵 😵 😵 uzasne veci sa s nim daju robit 😉

lamps
16. mar 2013

@pristela Žanetka, ďakujem ja musím robiť milotinky lebo také dokonalé ako ty neviem a plne s tebou súhlasím, že airbush sa musí vedieť ako a kde ho použiť lebo inak je to o ničom a len to pošpatí tortu

mizulienka
16. mar 2013

baby,mysliste, ze ten vlacik ma taky ten vyvyseny podvozok? ako by som to inac dosiahla?
dalo by sa, zeby som tam kde su kolesa urobila uzsie a tam dala tie kolesa? neviem, ci ma rozumiete 😕

mizulienka
16. mar 2013

obrazok 😕