Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

katkak23
17. mar 2013

@pristela a inak cim vastuzujes taketo vyssie torty stacia slamky so spaijdlou ci ee radsej take vystuze na torty s tou ploskou hore?
oazj a karton medzi poschodia aj nieci obalujes aby nebol taky surovy rovno na torte 😉

dm1
17. mar 2013

@nika222 a co budes davat na boky? lebo mas dost maly rozdiel medzi poschodiami

lamps
17. mar 2013

@dm1 Danka, obe sú super a nakoniec si ma poslúchla a dala si tam ozajstnú klobásu? aj slaninu? 😀 😀 😀 😀

dm1
17. mar 2013

@lamps 😀 😀 😀 neee to je ofajova sladka som zvedava co na to povedal oslavenec ked to uvidel 😀 a dakujeeem 😵

lamps
17. mar 2013

@dm1 😀 😀 😀 tak potom tu nevypisuj, že nevieš maľovať, veď tá klobása je super, ne nerozoznanie od ozajstnej 😀 😀 😀 😀

aduskatt
17. mar 2013

dievcence, konecne doma od vcera, no vas docitat, to je umenie🙂)
a zaroven pridavam tortuchu, 3200 g parizska slahacka, visnovy frutafill, orechovokakaovy korpus

pristela
17. mar 2013

@katkak23 joj toto ti neporadim, ja miesam hoci ako 😕 a vsetko , mam fialovu violet z wiltonu , pak zo sugair.. violet a zvacsa do toho dávam este ruzovu bud obycaj wilton alebo rose od wiltonu , ale este niekdy som nezarobila taku krasnu fialovu ☹ ☹ ☹ ale @maya30 mala uuuuplne uzasnu fialovu na ruzicke tak skuusim aj ja /teda len na kvety, potah by sa tak asi nedal /
vystuzujem klasika slamky do toho spajdle , mam take hrubsie slamky tu ich je vidiet : https://www.facebook.com/photo.php?fbid=4575316...
umele original vystuze mi nik nezaplati , ked sa vzdy pytam tak nechcu :P su este nejake bambusove drievka holky pisali tusin z tesca ale zas neviem davat "hole" drevo do torty ma moc nelaka, jedine ho obalit asi potravinarskou a to zas nebude vypadat dobre , tak zostavam pri slamkach so spajdlami
a obalujem karton /taky pevnejsi ale tenky/ do alobalu- potravinarskej folie takto : https://www.facebook.com/photo.php?fbid=4228799...
holky ale davaju aj take tie papierove podlozky kupene z cukrarskeho , alebo obaluju cd 😉

pristela
17. mar 2013

@katkak23 čo som napisala 😝 violet - wilton a sugarflair CLARET 😀 😀

florentina
17. mar 2013

@dm1 super, děkuji za tip, pohledám!

katkak23
17. mar 2013

@pristela jej dakujem alobal bude super 😀
joooj skoda tej fialovej,...maya 30 som uz pisala dofarbovala praskovymi 😒 ale ja som chcela potah take ako mas na tej krivej tortuske...wilton mam aj ja ale violet je uplne gelocka hroooza a dofarbujem tiez pink ale aj tak to nie je ani zdaleka ono...ta sugarflair to je praskovy ci gelovka?

nika222
17. mar 2013

@dm1 posuniem to do zadu a pojdu tam len 4 postavicky z macka pu 🙂

cat
17. mar 2013

bože baby ja som sa práve snažila podla jedného fotopostupu vymodelovať ružu a katastrofa 😀 😀 vypadá to ako nevydarený hlávkový šalát 😀 no.. tetuška moja snaď prežije, že ruže proste kúpim. 🤐

cat
17. mar 2013

alebo baby, pls., myslíte že pre také drevo ako ja som, je dobré kúpiť takúto formu? Nemáte ju niekto, je dosť hlboká? lebo vyzerá že hej..
http://www.mojeformy.sk/silikonove-formy/eshop/...

levandulka3
17. mar 2013

@lamps prekrásna 😵 😵 😵 😵 tí tvoji ufónci sú (musím si požičať slovko z češtiny) k zulíbaní (slovenčina totiž také výstižné slovo nemá)

florentina
17. mar 2013

@dm1 juj, tak jsem našla...máš s tím nějakou zkušenost? Já si říkám, že na potahování super, jak je to rovné, ale trochu se bojím toho, jak to bude držet ozdobu...když si vezmu např. takový vodopád růží...aby to udrželo, nevytrhávalo se to z toho a nebo když někam něco píchnu a pak si to rozmyslím, aby po tom nezůstala díra, co nepůjde zadělat a bude se to tam drolit....no jsem na to zvědavá...jestli to klapne, tak se z toho asi ještě zblázním, ale zároveň se i těším...K

levandulka3
17. mar 2013

@lamps jasné že môže dokonca musíííí 😉

jakelina
17. mar 2013

@dm1 oba úžasné, jako ta dětská, já dostat takovou, tak se asi od radosti vyvrátím. 😀 😀 😀

jakelina
17. mar 2013

@daducha nádhera všechny 😉

salonka1981
17. mar 2013

@janula.h no tak to asi nezvládnem 😎 má to byť obdĺžnik more,pláž,nejaká postava čo sa opaluje a palmy

jane0852
17. mar 2013

@daducha Mohli by ste mi prosim napisat kolko beriete za kilo takej torty? velmi pekne dakujem

muffinka8
17. mar 2013

@pristela robila som včera mramor s orechmi, dala som 80g orechov a piekla v bábovkovej forme hodinu. Potom som to hneď vyklopila na tanier a trošku mi to kleslo celé (ale inak pekne upečené). Treba to nechať najprv nejak pomaly vychladnúť aby tak nekleslo?

lifinka
17. mar 2013

Ahojky, tak mě manžel udělal radost a koupil mi regály, abych si mohla uspořádat svůj koníček 😀 pár fotek...konečně přehledné 🙂

siss_sz
17. mar 2013

ahojte..toto vnutri by sa ako dalo spravit? 🙂
dakujem 🙂

lifinka
17. mar 2013

@dm1 ta dětská ta je nádhernááá 😵 😵 😵 😵

barborkam
17. mar 2013

Ahojte dievcata. Tu je T-Rex na zelanie pre 7 rocneho chlapca. Mala 5 kg pribinak/cokokorpus/maliny. Dakujem @ajka82 za cenne rady 🙂

macamac
17. mar 2013

@daducha krásne 😵 😵 😵
normálne som zavolala syna,nech sa pozrie na tvoje tortičky 🙂
malá teraz fičí na Pingu-jaj,keď sa zobudí, ukážem jej
a to si zrejme sama robila postavičky....fakt-čistá prácička 😵
a aj tá Robkovi ma zaujala-pásik,bodka,...smajlík.....vlastne všetky 😀 😀 🙂 😉
fakt krásne

celkovo dievčatá,ja vás tu obdivujem,ako nádherne modelujete. fakt.
naozaj-ste umelkyne 😉 🙂 🙂 🙂

jakelina
17. mar 2013

@barborkam super a jak jsi dělala ten vzor kůže???

sisix
17. mar 2013

@cat jestli ty si drevo, co jsem potom ja 😀 😀 😀 😀