Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

jenie123
18. mar 2013

Ahojte kocky.. len vam sem pridam tohtotyzdnove torty a idem vas docitat.. akosi vobec nestiham..

aduskatt
18. mar 2013

@vlada111 booooze☹ chudatko male, dufam, ze uz je vam lepsie

teodorie
18. mar 2013

Tak konečně přidávám můj poslední loňský dortík. Dlouho jsem čekala, až se ke mně dostanou fotky, i když nejsou nic moc. Šlo o recesi 🙂 Kakaový korpus, krém těžká paříž a pudinkový krém. 🙂

A mám prosbu, máte nějaký návod na sladký dort "pivo"? 😒

ajka82
18. mar 2013

@teodorie 😀

cabalkova
18. mar 2013

@ajka82 Ten vypada uplne jako muj byvaly sef... jestli jsme nemely toho sameho. 🙂

katkak23
18. mar 2013

@dm1 v pohode ved je normalne ze aj po oslave sa dojeda torta 1-2dni po. len jedine ze asi nebude taka uplne krasna torta na reze lebo sa to ovocie hlavne mrazene tak vpije do kremu pripadne korpusu viac ale pokazit sa to urcite nepokazi

muffinka8
18. mar 2013

@vlada111 možno hlúpa otázka, ale ako môže také malé bábo dostať zápal pľúc? Z čoho? 😕 😕 Dúfam, že maličkej už lepšie a nech je čím skôr fit.

vlada111
18. mar 2013

@muffinka8 no veru túto otázku si dávam aj ja. A to ešte ani nebola v žiadnom nákupnom centre. Možno priniesla niečo malá zo škôlky ☹

aduskatt
18. mar 2013

@vlada111 kludne to mohla chytit u lekarky v cakarni☹

vlada111
18. mar 2013

@aduskatt no zatiaľ sa drží, ale pri každom jej kýchnutí ma poráža

muffinka8
18. mar 2013

@vlada111 och. Ja som taká rada, že malý ešte nebol v podstate chorý a to chodíme kade tade 😝

ajka82
18. mar 2013

@vlada111 ☹ dufam, ze uz je malej lepsie, teda asi aj hej ked ste uz doma, drzte sa 😉

aduskatt
18. mar 2013

@vlada111 ti verim... my ideme akurat teraz lekarke, tak som zvedava...predpokladam anginu☹

jakelina
18. mar 2013

@vlada111 bobinka malá, tak ať je jí už dobře. 😉 😉

vlada111
18. mar 2013

@aduskatt no to je možné. Síce som si zacvakala 10 EUR, keď som s ňou bola pred tým, no ale asi nepomohlo.

aduskatt
18. mar 2013

@vlada111 staci, ze ide okolo nejaky chory a kychne, poliklinika je plna bacilov☹((

vlada111
18. mar 2013

@jakelina
@aduskatt
@ajka82
@muffinka8 no už je to lepšie, ale teda mala som dosť z toho pobytu, kadečo do nej pchali.
Moja prvá nebola u doktorky kvôli chorobe takmer 2,5 roka, ale to je daň za to, že je Táňa druhá a že mám doma škôlkárku.

rachel36a
18. mar 2013

moje prvé pivo, som celkom spokojná.... svetlý a tmavý piškót, parížska šľahačka, marhule a rum!!!!!!!!

vlada111
18. mar 2013

@aduskatt juj u vás sa to dosť opakuje, že? ☹

aduskatt
18. mar 2013

@vlada111 no teraz vydrzal tusim 6 tyzdnov...... ☹

patrikmisko
18. mar 2013

@aduskatt
@vlada111 ja mam tri malé deturence, a ako začal najstarší chodiť do škôlky, tak stale chorý, a zaroven hned aj tí mladší, pred týždnom mu vyberali nosné mandle, tak dufam, že to pomôže, a že už nas choroby budu obchádzať, a to od januára nebol ani v škôlke, doktorka neodporučala, ale aj tak bol stále chorý, 40-teploty, a ked bol konečne zdraví, tak sme išli na kontrolu, ale ako sme čakali v čakárni, tak hned na druhý den znova teploty 😖

janula.h
18. mar 2013

@mima595 vážne??? no musíš do mňa šťuchnúť keď sa uvidíme 😉

janula.h
18. mar 2013

@mima595 😀 no dokelu 😀 čítam čo píšeš sa smejem to je všetko preto že sa chceme opičiť po amerických tortách veď úplne by im stačil 5 kg kôň a dievčatá by happyyyyyyyy ja som im na ukončenie sezóny robila veľkú lodičku (na hlavu ) 8 kg a mali sme dosť 😉 a poviem Ti mali aj rodičia aj deti a bolo nás tam veeeeľa

lucula73
18. mar 2013

@zuzana92101 ano,pochopila som,ďakujem za vysvetlenie 🙂

ajka82
18. mar 2013

huraaa, ucto dorobene, a mam tyzden "volno" 😝 ale budem musiet vypratat v kuchyni vrchne skrinky, bo su este povodne, zlozit ich dole, kamos pride omalovat kuchynu a bude treba potom vrchne skrinky zmontovat a nahodit... na velku noc pojdeme k nasim, tak ak sa bude piect, tak tam 😉 a jednu puncovu torticku este budem musiet nejak zvladnut pred velkou nocou, ale to bude zuzo labuzo 😝

ejco
18. mar 2013

Kocky je tu niekto z Vrboveho,alebo okolia koho bavi pecenie a ma v sobotu volno?

vlada111
18. mar 2013

@patrikmisko hm, to je nepríjemné. Naša bola chorá až teraz, pol roka sa v škôlke držala. No dúfam, že s lepším počasím to bude bez chorôb.

patrikmisko
18. mar 2013

@vlada111 aj ja dufam, že s lepším počasím to bude už lepšie, ale ked sa pozerám akurát do okna a vidím, že zase sneží, tak ma poráža 😒

lienka9933
18. mar 2013

Dievčence pridávam aj ja svoju prvú tortu,pre moju dcerku k 3 rôčkom.Ja viem nie je to boh vie čo ale ja sa časom zlepším..🙂

ejco
18. mar 2013

@lienka9933 ved je uzasna 🙂