Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

zuzana92101
19. mar 2013

ahojte zienky, tak tu su moje vcerajsie. To bol pre mna stres, prvy x som ich mala naraz tolko. Mala som mat len dve, potom ma pani, co som pre nu uz robila predtym torty, nahovorila na poslednu chvilu na tu hnedu (presne taku som jej uz robila, strasne sa jej pacila, tak chcela taku istu len mensiu) a potom mi pani, co brala tu na krst a vyrocie, volala rano, ze este surne potrebuje jednu velku cokoladovu, tak som spravila s cokotransferom.
uf, tak mozem vas docitat xxxx stran dozadu...mam volno az do piatku. 😉

zuzana92101
19. mar 2013

@aduskatt Adka, vsimas ten stencil??? 😉 😝 😝

aduskatt
19. mar 2013

@zuzana92101 jasneee🙂) aj som ti pisla IP......🙂) mi hned padol do oka, neboj🙂

zuzana92101
19. mar 2013

baby, zase ma stve ta jedna dobroprajnica.. rozobera, ze mam inzerat a zeby som to nemala mat, kedze nemam zivnost a ze riskujem...no co ju do toho???!!! najlepsie je, ze predo mnou nic, ani slovicko a s inymi horuce diskusie na moj ucet
...preto aj moj vcerajsi status na fb...preco sa kazdy nestara o seba...preco???

79zuzana
19. mar 2013

@cat ja som uz robila ruzovu tiez pre pani k 80tke... Na zelanie 😉 takze v pohode moze byt ruzova 😉

aduskatt
19. mar 2013

@zuzana92101 aspon vies, ked nahodou bude pruser, odkial vietor fuka☹ ale drzim palce, aby som nemala v tomto pravdu🙂

zuul
19. mar 2013

dievcata ked peciete muffinky s marcipanovymi ozdobami, kolko beriete za 1kus? nemam vobec predstavu. dakujem.

cat
19. mar 2013

@79zuzana ďakujem, vieš ona je taká veselá kopa, ..typická 80r. babka vyzerá a správa sa úplne inak 😀 tak preto mi tam tá ružová by aj pasovala 😎

katkak23
19. mar 2013

@1zaza dakujem :o)

katkak23
19. mar 2013

@zuzana92101 no aj ja som vsimla...to je len praskovou farbou?

katkak23
19. mar 2013

@zuzana92101 no len na take bacha aby niekde nenahlasila...a pruser dobroprajnica naozaj... kvoli tomuto som uz ja nemala nervy na kamenny obchod by ste neverili kolko kontrol dokola za tyzden a ked sa mi nahlasila soika este aj na eshop tak ma skoro...

aduskatt
19. mar 2013

@katkak23 to sa ti akoze natrepala soika domov?

kitana30
19. mar 2013

@alionuska MOZEM OTAZOCKU CHCEM ROBIT POTAHOVACIU HMOTU KUPILA SOM V LIDLI PENOVE CUKRIKY MALLOW COCTAIL SU TO RUZOVO BIELO ZLTE A DRUHY DRUH JE HARIBO CHAMALLOWS MODRO BIELY SMOLKOVIA SU AJ TIETO VHODNE A KOLKO TOHO PRASKOVEHO CUKRU CUKRIKY MAJU VAHU JEDNY 300G A DRUHE 175G DAKUJEM

pristela
19. mar 2013

@dada2007 😀 😀 😀 😀 😀 dobreeee 😀 😀 😀 😀 teraz neviem ci je na tom dobre, že som ta "zhovadila" alebo že ťa este budem tak dlho poznat, alebo že som sa potrebovala pred tebou maskovat druhym menom 😀 😀 😀 😀
Ja snivam aj viac snov za noc a fakt to stoji za to niekedy 😀 😀 😀

pristela
19. mar 2013

a holky velmi pekne dakujem za pacitka a krasne pismenka 😵 😵 😵 😵 😵
Postup nemam , puberťak cvakol len dve fotky, ak vam to pomoze 😕 , ale osobne si myslim , ze toto si ziaden zakaznik neobjedna tak mozte byt v klude 😀 😀 kto by uz len platil tolko potahovky ktoru vyhodí a komu by to nebolo luto vyhodit ????

sisix
19. mar 2013

@pristela neskutecne sikovna 😉

katkak23
19. mar 2013

@aduskatt no ono to bolo zaujimave oni ako na klavir fart raz za 1-2tyzdne chodili do kamennej predajne a raz tam dosli ze prisli na kontrolu eshopu a moja mama tam predavala a kukla na nich ze ci im sibe oni neviem ako prisli na to ze moj muz na ktoreho bola zivnost tam akoze sedi a hotovo...postavili sa tam a cakali ze akoze on pusti vsetko v praci z ruky a ide tam a tam ani net ani nic...ale tak potom sme sa dohodli ze za nimi on skocil povedali co c ako alenastastie sme to mali vsetko tiptop dali sme si zalezat tak 2 kozmeticke chyby to sme sa dohodli ze do polnoci odstranime a bolo nastastie bez pokuty alebo zapisu...

katkak23
19. mar 2013

@pristela no never tomu amicke torty vladnu svetom ale samo za dakujem pekne 😉 ty ale ako si toto vymyslela...ty si fakt super kreativoš 😀 čo torta to perla 😀

zuzana92101
19. mar 2013

@katkak23 nie, to je cera zmesana s praskovym cukrom a zafarbena gelovkou 😉

zuzana92101
19. mar 2013

@katkak23 ona tiez pecie, len jej to nejde, lebo aj co pecie, tak som sa dozvedela (od tych, co to papali), ze nic moc, beton 🙂 No ale ved mne je to jedno, nech si robi co chce, aj po rukach nech chodi, len nech sa do mna nestara, lebo to ja z duse nenavidim a ona je tu taka roznasacka informacii...po vsetkych susedoch 😝 😝 😝

mariann2
19. mar 2013

@zuzana92101 páčia sa mi tie strieborné tácky, čo máš pod tortičkami, to si kúpila na Slovensku?

79zuzana
19. mar 2013

@cat ved to ze ma 80 nemusi znamenat, ze torta musi byt len hneda alebo v inej nezazivnej farbe 😀

levandulka3
19. mar 2013

@mimcak ďakujem 😉

zuzana92101
19. mar 2013

@mariann2 ano, na SR, tu je link 😉 Moje su ale myslim 30cm priemer.
http://www.natortu.sk/stojany-a-podnosy/striebo...

levandulka3
19. mar 2013

@huxy ďakujem, tá gucci je krásna, škoda že nestíham maľovať tie vzory lebo mám toho tento týždeň veľa ale do budúcnosti ju určite skúsim 😉

levandulka3
19. mar 2013

@dm1 ďakujem 😉

alexandrakocikova
19. mar 2013

Babulky,moje minulotýždňové .Prosím nemáte nejaké tortuchy uložené, že hokejový štadión ? 🙂))potrebujem na piatok 😅

cat
19. mar 2013

@79zuzana ja som si ju práve pokusne nakreslila v Adobe, teda prekreslila som jednu tortu na takú aká je predstava, dala som tam červené ruže, ešte si to nakreslím s ružovými, no nemáám dnes asi od boha čo robiť 😀 čo povieš?

aduskatt
19. mar 2013

@katkak23 ja si len neviem predstavit, ked ma niekto len eshop bez kamennej predajne, ako sa soi k nemu natrepe domov a zacne kontrolovat, ved to je uchylne.....