• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Marcipánové torty. Rady a postupy

@zuzinka1982 Dr Oetker je to najdrahsie a najhorsie na trhu na potahovanie:frowning2: hmotu si bud vyrobis, recept je na prvej strane tejto diskusie, alebo kupis v cukrarskom shope
21. mar 2013 o 10:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@aduskatt dakujem pekne za radu
21. mar 2013 o 11:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@zuzinka1982 za malicko
21. mar 2013 o 11:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Baby prosím ako vyrobím hokejovú bránku? z čoho to mám spraviť?
21. mar 2013 o 11:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@alexandrakocikova z hmoty urobit taku sietku, susit na krabicke od caju, na tych bokoch:slight_smile: videla som niekde na to fotopostup, ale nepamatam kde
21. mar 2013 o 11:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@dada2007 dakujem moja,no este ze som tam neni normalne by som ani jednu nechcela,ale keby som tam bola urcite by som kupila vsetky :stuck_out_tongue_closed_eyes: uvidim v maji ak este budu nakupim :grinning:
21. mar 2013 o 11:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@lokalistin ved ja som tam nechcela ísť.....vôbec......ale to DETI !!!! chceli dolu v potravinách niečo......a potom sa DETI!!! chceli ísť odviesť výťahom......a nakoniec ma LILI zatiahla do toho obchodu-že mami poď seeeeem, ty si choď kupiť niečo na pečenie a ja im idem zase upratať pílniky a laky na nechty! :sweat_smile: :sweat_smile: no čo pre DETI nespravííííííííš :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
21. mar 2013 o 11:58  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (5)
Ahojte babky :slight_smile: prosím vás, tie ktoré pečiete viac korpusov naraz ako to robíte? Miešate cesto po jednom a po jednom pečiete? lebo mi to príde, že jednoduchšie by bolo si napr. 2 dávky vymiešať naraz, len potom neviem, či tá jedna môže stáť kým sa prvá upečie a potom piecť druhú, či je možné piecť 2 korpusy naraz? Totiž pečiem práve 2 poschodovú prvýkrát , to druhé poschodie také malé, a teda robila som to postupne, no zakaždým umývať misky, metličky :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning: tak ma napadlo, že by bolo jednoduchšie vymiešať naraz, len zas ako ďalej? :sweat_smile: ďakujem za radu do budúcna :slight_smile:
21. mar 2013 o 12:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@halienka udělám z dvojité dávky a dám do trouby dvě formy. Jinak se bojím nechat stát třeba skoro hodinu než se upeče, tak začnu šlehat těsto, když už je to první skoro upečené a jenom jednu formu vytáhnu a druhou dám do trouby.
To když mi nevejdou do trouby obě formy a nebo mám každou jiný korpus
21. mar 2013 o 12:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jakelina no veď práve toho by som sa bála nechať to stáť, viem že niektoré cestá to vôbec neznesú, len neviem ktoré, či teda aj korpusy :grinning: A keď dáš piecť dve formy naraz tak neprihára niektorá, upečú sa obe rovnako (teda ak sú rovnakej veľkosti)? Ja mám elektrickú trúbu s ventilátorom, neviem, či by to bolo v pohode...Tak ako si písala som teraz robila tieto dve, najskôr tú väčšiu som dala picť a potom som si znovu urobila cesto na menšiu asi 15 min. pred dopečením som začala, takže stálo hádam len 3 minúty a ako som vybrala veľkú tak som vložila malú :slight_smile: Len ja som taký lenivec, ja vždy hľadám spôsoby ako si robotu čo najviac uľahčiť :grinning: :grinning: :grinning:
21. mar 2013 o 12:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@halienka vymiesat naraz, rozdelit do foriem a sup do rury:slight_smile: ak sa ti nezmestia formy naraz, tak musis cesto robit zvlast, lebo po hodine uz prasok do peciva nebude posobit
21. mar 2013 o 12:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Sladulienky, ktora robite so Smartflexom, mozte mi napisat IP? dakujem
21. mar 2013 o 12:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@aduskatt ďakujem, tak super, že sa to dá aj tak urobiť, nabudúce budem šikovnejšia :slight_smile: :wink:
21. mar 2013 o 12:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Holky, chci delat karamelovy krem ze salka ale bez masla. Myslite se muzu to salko zaslehat do slehacky? Nebo jak byste udelali. Dik za rady a typy :grinning:
21. mar 2013 o 12:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte, holky, z kolkych vajec peciete mramorovy korpus do formy 28x28cm alebo 30x30cm? dakujem za rady :slight_smile:
21. mar 2013 o 13:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@sisix moooozes, smelo:slight_smile:) slahacka s bielou cokinou, rozpustit, vychladiet, vyslahat a do toho salko:slight_smile:
21. mar 2013 o 13:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@mia114 30x30 z 10-12 podla velkosti vajec
21. mar 2013 o 13:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@aduskatt dakujem za radu:o) tak teda skusm z 10:o)
21. mar 2013 o 13:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
juj musela som sa Vám prísť vyžalovať. :frowning2: už pred mesiacom si u mňa známa objednala vojensku tortu s vojakmi tankom a tak pre syna. chcela rafaelo krem nie velku,tak jej hovorím,že priemer 24 či stačí tak áno. Mala byť teraz na sobotu. Dnes Vám ju stretnem hovorí,že stačí tortu na nedeľu a že kolko asi bude stáť.Tak jej hovorím,že 20eur ako pre ňu,že inak by bola drahšia. poznáme sa odmalička aj sa stretávame občas tak si hovorím,že nevezmem od nej za robotu. No a k podstate veci. Rozhovor skončil tým,že 20eur a v nedelu ráno si pre ňu príde.Ja som vošla s deckami do obchodu zdržali sme sa tam asi 15min.Vyjdem z obchodu ona tam stojí a vola ma. Že Miši nebudeš sa hnevať ked si u teba nedám upiecť tortu??? :angry: Vraj že jej teraz volala teta,že malému upečie nejakú tortu. Že ona tete dávno spomínala,že dala piecť tortu pre malého u mňa a nič jej nehovorila a že až teraz jej volala,že jej upečie nejakú ona. :grinning: :grinning: :grinning: Musím sa tomu smiať,lebo tu blbosť jej neuverím. Akože čo si ona myslela,že jej upečiem zadarmo ako darček. :angry: Hovorím no dobre a čo ja mám teraz urobiť s tým tankom a panáčikmi dať detom nech sa hrajú. hovorím jej že no dobre tak čau ponáhlam sa.juj ako vo mne pení
21. mar 2013 o 13:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mimcak :frowning2: tak to nastve
21. mar 2013 o 13:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@halienka juuj ja robim davku aj z 10-12vajec naraz , porozdelujem do tortovniciek a davam piect vsetky naraz/ ale len tak aby sa mi zmestili na jednu priečku , naposledy som tak mala strčene tri formy ledva som zavrela dvierka :grinning: ked peciem korpus na rovných plechoch a mam ich viac tak kludne dam naraz jeden hore druhy dole /ale len rovne na plechoch!!! / pustim ventilator a je to . / s ventilatorom peciem len ked mam v rure dva a viac rovnych plechov, inak nie/
21. mar 2013 o 13:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@aduskatt tak to hej:frowning2: akože má aj malú dcerku bude mať v auguste rok a ak ma osloví,že chce tortu.Tak jej poviem že mám plno. Ja neviem čo si myslí,že ja nakupujem zadarmo :angry:
21. mar 2013 o 13:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (4)
@mimcak že ha ha ... no ako fakt neviem či sa jej zdala cena veľa :confused: ... no ja tej tete neverím :grinning: ak by jej fakt volala, tak normálny človek povie, že torta už objednaná, nech radšej upečie koláč, alebo čo. A zaujímavé, že teta sa takto na poslednú chvíľu zobudila :confounded:
21. mar 2013 o 13:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Jaj idem sa odreagovať radšej a počítať si tých pár strán dozadu čo ste tu popísali.
21. mar 2013 o 13:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@muffinka8 ved to a s tou tetou je v kontakte možno aj každý deň. A ona jej volala presne behom tých 15minutách čo som bola v obchode.
21. mar 2013 o 13:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@mimcak hmm, podľa mňa by si každá z vás zaslúžila aspoň 5€ minimálne za prácu na torte. Lebo vidíš, aj cenu dáš super a aj tak nič z toho.
21. mar 2013 o 13:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@muffinka8 ja by som tiež určite povedala tak,že torta je už objednaná. Aby radšej upiekla koláč.Ale tá torta bude určite len čokoládová a nie s vojakmi ako chcel jej syn.
21. mar 2013 o 13:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Za dobrotu na žobrotu
21. mar 2013 o 13:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@mimcak no, veď to :frowning2: ktovie ako sa malý zatvári keď mal možno niečo sľúbené alebo sám niečo chcel.
21. mar 2013 o 13:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@muffinka8 to aj mna napadlo, ked sa maly tesi na tanky a dostane cokoladovu s nejakou ruzou, asi bude velmi rad
21. mar 2013 o 13:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok