Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

maudn
22. mar 2013

ahoj, je tu nějaká šikovná cukrářka z Brna, která by nám udělala dort ?

reruna
22. mar 2013

@katkak23 u nás je například zvyk mít na svatbě jeden hlavní dort, a pak jeden dort za syna a jeden za dceru - takže 3 dorty, pokud budou mít teda ještě další 2 dorty od někoho jiného, tak jim to třeba stačit bude - ty jsi je upozornila a když to tak chtějí, tak ať

iwulka23
22. mar 2013

Tento víkend som mala rušný 😀 ... auto sa mi totálne nepodarilo :(

pristela
22. mar 2013

@nika1985 lebo sa to dalo prečítat aj tak ze ktora z nas pojde na poradnu skor 😀 😀 😀 a ja teda momentalne netuzim chodit do tamtej poradne 😀 😀

@lamps to ako u mna mali vsetci biele obdobie 😀 😀 😀 😀 ja tiez budem kamoske robit svadobkuuu sa tesiiim 😵 😵 a vieš prečo ? bo spomínala 😵 margarétky a zelenkavu fabu k tomu a že to nechava na mna 😵 😵 😵 😵 a 4poschodia 😵 sliny mi tecu uz teraz 😵 😵 😵
A nic si z toho nerob!!! Vies aku vyšperkovanu budes mat taku desiatu krémovu ? 😀 😀 😀

lamps
22. mar 2013

@pristela aaaaaaaaaaaaaa to prečo robíš margarétkovú? veď to je moja parketa 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 a nesranduj s desiatou krémovou, to je viac do plaču. Ach ľudia asi nepoznajú iné farby, ja chúďa žienka 😀

lamps
22. mar 2013

@pristela Žanetka a nechceš vymeniť naše objednávky - ja urobím margarétkovú a ty tú bielo-krémovú a chcú na ňu ruže 😀 😀 😀

vlada111
22. mar 2013

@lamps lebo ľudia sa boja inovácií. Ale skús ju nahovoriť na nejaké pekné kvietky od teba 😉

lamps
22. mar 2013

@vlada111 Vladka moja, to nepôjde tá pani bola taká nemastná neslaná a z toho ako sa vyjadrovala asi aj dosť konzervatívna ☹

klarina_f
22. mar 2013

Ahoj,

už jsem si tu byla jednou pro radu. Pokud nevadí, jsem tu zase. 🙂

Na synovi narozeniny chci udělat piškotový korpus ve tvaru sluníčka. Krém budu dělat čoko a vanilkový.
Můžu ten vanilkový obarvit žlutým potravinářským barvivem? Poradíte mi, které je lepší? Dívám se, že jsou gelové, prachové, ve spreji. Nepeču často, takže mi stačí málo, ale nerada bych to pokazila, takže i kvalitně.

A kdybych chtěla sluníčko s očima, nosem, pusou... doporučíte jedlý papír nebo něco jiného?

Předem moc dík! 🙂

pipka
22. mar 2013

@lamps akoze precooooooooo?
pre stare vrecoooooooooo 😀 😀 😀 😀 😀 😀

ajka82
22. mar 2013

@jakelina pisala som kusok po fotke... zapichla som do torty biely dratik, nech ho neni moc vidno, asi do 2/3 spiraly, spiralu nan navliekla a spodok trosku pichla do torty, aby sa netocili 😉

lamps
22. mar 2013

@pipka Janka, ale to nie je od teba vôbec pekné, že sa mi smeješ 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

pipka
22. mar 2013

@lamps aaale mojaaaa, ved to ja z laaasky 😀
a pritom ja by som ti taaaak dopriala taku krasnu farebnu svadobku 😉

pristela
22. mar 2013

@lamps a vies ze som si na teba spomenula ? 😀 😀 😀 ale aby som sa moc netesila , bude to cez leto kedy sa vsetko topí 😕 a ako vsetky velke svadobne aj tuto im doveziem az do sály , bude zas ekšn 😀 😀 😀 😀
my nieco hovor ☹ ☹ ☹ ludia sa boja farieb ☹ ☹ ☹ ☹ a pri tom taka hladka cisto biela a na nej naadherne rozne farebne kvetyyy aaach . Inak ted som videla reklamu ze bude v nedelu cake boss sa tešííííííím 😵 😵 😵 😵 😵 moje naj 😵 😵

pristela
22. mar 2013

@pipka z akej lásky !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠

lamps
22. mar 2013

@pipka Janka, pozor Žanetka žiarli, aby ti žiarlivostnú scénu nespravila 😀 😀 😀 😀
@pristela presne ako píšeš, mne by stačila aspoň jedna taká veselá farba ku tej bielej a krémovej. Páčia sa mi aj čisto biele aj také celkom nežné kombinácie farieb. Ale robiť stále v rovnakých farbách ..... ☹ a kde bude cake boss?

pipka
22. mar 2013

@pristela z lasky k bliznemu svojmu 😵 teda k vam vsetkyyyyyyym 😀

a k tebe speciaaaalne 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 cmuk!

pristela
22. mar 2013

@lamps tv joj

@pipka pch 😠

pipka
22. mar 2013

@pristela 😝 😝 😝 😀

nikimm
22. mar 2013

muj prvni velky 🙂

ajka82
23. mar 2013

babyyy kujem za pacitka, ale ta tu uz bola, tak ste nemuseli 😉 aj ked, znova to tiez potesi 😝
moja dnesna rychlovka vecerna 😅 baby si prosili nejaku torticku, ja budem mat meniny bud. tyzden, ale bude rozbombardovana kuchyna, zostal mi tvaroh a nikto u nas nic s tvarohom ako slize a podobne veci nezje, tak je pribinakova tortusa uz aj s velkonocnym motivom, pre moje deti a mna 🙂 skusala som si par dalsich kvetov 😝

lokalistin
23. mar 2013

Ahojte tak pridam moj dalsi nepodarok.Taka som z neho nestastna. Prosila som pred par dnami o radu,ako pripevnit ruky,no zial ziadna rada,tak som improvizovala,no a cele som to pos..la 😝 A tela majove zrezala som si trup podla hlavy este o nieco mensi a nejak som na to pozabudla a ako som isla potiahnut hlavu sa mi moc nepacila tak som ju zrezala a samozrejme ju mam teraz malu oproti trupu,zial som to zbadala az ked som ju teraz davala dokopy.Na fotke tie ruky neni vidiet slahla som tam to pismo,ale su katastrofalne uplne diery a neviem vobec ako by som to zamaskovala 😢 😢 ☹ ☹ uz som rozmyslala,ze mu slahnem sal,ale tento zajac nic take nenosi ☹ ☹ no dufam,ze mi ju neoplieskaju o hlavu

katkak23
23. mar 2013

@reruna nebudu iba ak od nejakej robiny mozno dostanu ale to nevedia a ze asi nie....

nika1985
23. mar 2013

@pristela vidis to ma nenapadlo 😉 musim davat ciarky

adrika202
23. mar 2013

k 18 ke,pre bratovu dceru...

pipka
23. mar 2013

@lokalistin ved je super, prinajhorsom mu oblec nejaku farebnu vesticku 😉

ajka82
23. mar 2013

@lokalistin v pohode zajac ;) si si poradila, ja som este take nerobila, ale mam cosi v plane ...mozno na den deti, tak som zvedava ako to pojde mne upevnit ruky 😅

lawli
23. mar 2013

moja dnešná ,práve dokončená...a idem sa venovať rodinke...pekný víkend Vám prajem dievčence 🙂

jakelina
23. mar 2013

@lawli úžasná

dada2007
23. mar 2013

@lokalistin neboj, zajko je dobrý 😉 ...........škoda že som nevidela tvoju otázku.......ja by som ho spravila v kuse aj s rukami a potom potiahla....ale máš ho krásneho!!! ako je vysoký?