Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

dajna11
23. mar 2013

@luciahromadkova a tak ja nehovorím nič,každý nech si papká čo mu chutí a čo si myslí že je ok....ak nechce cukor ok,aj ked si myslím že dieťa pred tým neuchráni,prosto zvlášť ked je malé a príde k sladkosti tak neodolá,lebo nechápe to,čo jeho rodičia...ale neva....ak by to bolo aktuálne ,niečo pohladám,možno z toho nič nebude....hlavne som nevedella aku plnku a ako na piškotu,ale to si musím zistiť čo miesto cukru,len nejako asi ani sami nevedeli čo by som mohla použiť miesto toho... 😀 😀

florentina
23. mar 2013

@dada2007
@jenie123
@lamps

holčičky děkuji za vše...určitě pak ukážu, jak to dopadlo...
mě teď vůbec čekají témata: v dubnu rybářský dort, pak sparťanský, pak golfový a pak ten sumec....pro mě samá neznámá...no bude to mazec 😎

miciatko
23. mar 2013

moja dnesna ,za poslednu dobu asi sa mi najviac pacila a krpcovi tiez

miciatko
23. mar 2013

@vecernicci ja odpadnem ake nadherne pernicky robis ...

pipka
23. mar 2013

@ikula2 ja mam ulozenu takuto...straaasne narocna na suroviny 😀 😀 😀

dm1
23. mar 2013

@pipka 😀 juuuj to by bolo rychlo napecene 😀

muffinka8
23. mar 2013

@dajna11 @luciahromadkova hmm, deti a sladkosti ... ja malému neponúkam sladké, len keď sám náhodou niečo nájde, (aj to máme doma len Kinder čoko) tak mu dám po jedle. Ale on zas má rád aj ovocie, tak cukor mu veľmi nechýba. Ale nech sa na mňa nik nehnevá, mne sa nepáči keď mamičky nosia do škôlky tie muffiny s farebným vrchom 😖 to by som teda nechcela aby moje dieťa jedlo nejakú poťahovku a kopec farieb v tom 😔 ak by tam bol miesto toho nastriekaný nejaký čoko alebo pudingový krém to by sa už deťom asi nerátalo, čo? 😨 Na domácom koláčiku či kúsku torty nevidím nič zlé, ale tie farebné blbosti na vrchu čo tak lákajú deti teda nepovažujem za niečo dobré. A sami potom takto učíme deti na tie farebné cukrovinky, miesto toho aby sme ich nejak jemne naučili, že síce môžu mať peknú farebnú tortu, ale že jesť budú iba vnútrajšok.

mimcak
23. mar 2013

@miciatko waaw perfektný su. No toto keby videli moji drobci 😀 😵

kader
23. mar 2013

Dobrý večer, zdravím všechny! Vkládám fotečky mého druhého dortu 🙂
Dnes jsem ho předala a byla z něj opravdu veliká radost. Byl k prvním narozeninám pro holčičku mé kamarádky 🙂

pipka
23. mar 2013

@dm1 zeeeeeee? 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀
plny nakupny vozik oreo keksikov 😀

mimcak
23. mar 2013

Jaj a zabudla som tu pridať tu mačku GINGER čo som robila a zabudla odfotoť už mi poslali foto.Prikladám aj foto originálu ak niekto nevie čo j eto za mačku.Ako som nevedela ja ,ale už som múdrejšia. 😀

zuzana92101
23. mar 2013

@bambula1307
@luciahromadkova
dakujem, za vase slova...ked som si dala ten paralen, tak mi to veelmi pomohlo.
Je to tak, sme v jednom kole, vobec sa nesetrime, nemyslime na seba, len ideme ako rychlik, bez riadneho spanku a potom to tak dopadne. Veruze ma aj chrbat boli, dokonca aj nohy po vcerajsej torte, akoby som v nich svalovicu mala, no cela som nejaka k.o. Chce to riadne sa vyspat, takze dnes idem skoro. 😉

simasa
23. mar 2013

@vecernicci Nádherné máš tie perníčky 😵

zuzana92101
23. mar 2013

@vecernicci naaadherne pernicky, naaadherne. Co by som dala za to, vediet takto zdobit, si umelec!

pipka
23. mar 2013

babulky...ze aku ja mam objednavku na buduci tyzden 😅
ze torta pre chlapa, co uci prirodopis a zemepis na prirodovedeckej fakulte..a rad cestuje..naposledy bol v Kolumbii...tak teda ja som v inspiracnych koncoch 😝 😝 😝

aku mu mam tortu spravit 😕 😅
POMOOOOOOOOOC 😲 😲 😲 😲 😲 😅

mimcak
23. mar 2013

@zuzana92101 bru noc ti prajem.Poriadne si oddýchni,aby si čím skôr bola fit. Skoré uzdravenie.Tiež som to mala pri drobcovi,ked som kojila uuf vôbec ti nezávidím.

mimcak
23. mar 2013

@pipka glooobus 😀

simasa
23. mar 2013

@dajna11 Veď toto je divné - keď ani sami nevedia. Potom mi to príde, že dáma sa len tak predvádza. Keby to praktizovala aj doma, tak nemá problém Ti povedať, čím máš ten cukor nahadiť. Použiť môžeš hnedý cukor (trstinový) alebo med.

aduskatt
23. mar 2013

@pipka tak k biologiu ma napada DNA🙂)

pipka
23. mar 2013

@mimcak no aka vtipnaaaaaaaaa na tuto hodinu 😀 😀 😀 😀 😀 😝
to nehrozi, je to pre kamosa a chce tak dvojkilovu 😝 ma stastie, ze mi robil linku, inak by som ho poslala do horucich pekiel 😠 😀 😀 😀 😀 😀 😀

zuzinka1982
23. mar 2013

prosim vas,kolko potahovej hmoty je potrebne a klasicku okruhlu tortu o priemer 24-26cm, dakujem

pipka
23. mar 2013

@aduskatt a nejake fotecky by neboli ? ale nie biolog ale skor prirodopis a cestovanie...no ja som v koncoch 😅

pipka
23. mar 2013

@zuzinka1982 cca 600-700 g 😉

aduskatt
23. mar 2013

@pipka Micka, idem pozriet, co mam ulozene, ci by sa mi nieco k tomu nehodilo🙂) ja som sice studovala na prirodovedeckej, ale vedecku chemiu a komplet vsetci sme sa pohybovali v bielych plastoch, takze nebolo rozoznat, kto je kto🙂)) idem mrknut, ked nieco najdem, dam sem

dajna11
23. mar 2013

@simasa no ved to mi bolo divné,ako ročné dieťa tak ok,tomu vie ešte zabrániť aby cukor nechutnalo lebo papká čo mu daju priamo pod nošetk...ale teda ak su takí,tak aj oni by nemali jesť cukor,ale čo miesto neho jedia??pýtam sa stéviu???juj oni nevedia ako sa to volá....super 😀 😀

mimcak
23. mar 2013

@pipka 😀 😀 😀

aduskatt
23. mar 2013

@pipka no, skus nieco.....

lussy23
23. mar 2013

@mimcak nádherná mačička
@kader prekrásna tortička
@miciatko krásnučké tortičky

lussy23
23. mar 2013

@mimcak krásnučká minie
@smisek24 krásnučká tortička
@zsuzsu krásnučké
@vecernicci nádherné perníčky

simasa
23. mar 2013

@pipka A čo keby si urobila dve malé knihy na seba a na jednu napísala zemepis a na druhú prírodopis? 😀