• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Marcipánové torty. Rady a postupy

@daducha a kdoví co je v tom kupovaném jídle, co ani na obale nenajdeme a sníme :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: Já ani nekupuju nic v Polsku, tady to máme pár kilometrů, spousta lidí tam jezdí pro maso, klobásy a všechno možné. Brrrrrrrrrrrr. Možná mají i něco dobré, ale já k tomu nemám důvěru. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
25. mar 2013 o 19:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@jakelina tak po tej technickej soli a hnilym kurencom a otrave na potkany v cokotrobickach z polska fakt nic nemusim...
25. mar 2013 o 19:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@jakelina
@aduskatt tak, tak aj keby to neviem ako dobre vyzeralo, ja uz polske nekupujem ale ze vôôbec nic :wink:
25. mar 2013 o 19:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@daducha
přesně tak
25. mar 2013 o 19:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@aduskatt no právě, kdoví co tam dávají :stuck_out_tongue_closed_eyes:
25. mar 2013 o 19:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jakelina no, medzi bordelom sem tam kusok niecoho, co sa tvari ako jedlo:frowning2:
25. mar 2013 o 19:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
kocky nemate ulozenu nejaku ozaj peknu torticku s nemom a doris?
25. mar 2013 o 20:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jakelina Polsku uz dlouho neverim a nic uz dlouuuho nekupuju. :confounded:
25. mar 2013 o 20:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Babulky sikulky, nemate nejaky postup na princeznu Jednu jsem udelala ale sem ji ani dat nemuzu. Navic kamaradka, ze pry jestli je na halloween :frowning2:
25. mar 2013 o 20:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
děkuju všem za liky:slight_smile: v práci jim chutnalo, dorty i medovník :slight_smile:
25. mar 2013 o 20:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Holky ja mam bráchu a teda rodinku v polsku v Tatrach maju penziony a varia uuuužasne , ked som niečo pýtala že kde take uzasne kupim tak vraveli že ťazko, napr . jeden jogurt neskutocnyyyy, ze je dostupny len pre velkoodberatelov a v skladoch je len raz za pol roka, aj to musia natrafit ten cas :confused: nieje v malych teglikoch ale predava sa len vo vellkom 7kg baleni a ked im spominam tie kauzy .... bracho/slovak/ sa tomu smeje , oni poliaci to vysvetluju uz logickejsie a hneva ich to , no prosto nieje polska potravina ako polska potravina :stuck_out_tongue_closed_eyes: take iste problémy su aj s čínskymi vecami, oblecením aj potravinami /tie ich cinske restiky su po hyg.kontrolach zvacsa vzdy zavrete aky humus tam maju-čest vynimkam/ ale nemedializuje sa to tolko atd atd
25. mar 2013 o 20:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (4)
@dm1 mne sa velmi pacila tato, len doris tam nie je http://www.facebook.com/photo.php?fbid=624802784201547&set=a.355323114482850.107910.294547687227060&type=1&theater
a mem este 3 ulozene, len na jednej su viac korytnacky, ale to hadam nevadi
25. mar 2013 o 20:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@pristela s tými čínskymi reštikami máš pravdu,mne kolegyne vraveli,že vlani kontrolovali čínske zariadenia a taký humus,že všade dávali pokuty a museli prísť na opatovnú kontrolu,po odstránení nedostatkov....no des.........ja už asi v živote k čínanom nejdem :stuck_out_tongue_closed_eyes:
25. mar 2013 o 20:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@timotejkabrejkova ďakujem moc moc :slight_smile: a akúúú vílu amálku? asi som unavená, ale nechápem :grinning:
@aduskatt fíííha to sú riadne masakre :grinning: paráááááda, pošlem jej, nech si vyberie :grinning: ono to bude malá svadba, chcú 2 poschodovú menšiu a že vtipnú úplne, poslala mi 2, aby som vedela akú má predstavu, no tak som zvedavá ako to dopadne, čo si vyberie :grinning: hlavne postavičky budem modelovať ja, tak toho sa kapku desím...
25. mar 2013 o 20:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@wera.g no som zvedava, ci si nieco z toho vyberie:slight_smile:
25. mar 2013 o 20:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@sticker to je jedno, jak si to uděláš, takové to budeš mít :grinning: já třeba nedávám ovoce většinou vůbec, u nás to není zvykem, jen džem a krém, ale zkusila jsem to jednou a dala jsem jen do jedné vrstvy maliny, bylo to vynikající :slight_smile:
Teď koukám na ty dorty s Markétou na Prima Love a ona třeba nedává ani džem ani ovoce, jen korpus a krém, takže fakt asi jak je kdo zvyklý
25. mar 2013 o 20:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@dm1 okrem tých čo sú tu mám ešte tieto :slight_smile:
25. mar 2013 o 20:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (4)
@dm1 aaaaa len taký detailík, mám postih nakoľko nemo u nás fičí každý deň a už ho poznám naspamäť, je to Dory, nie Doris :slight_smile:)))
25. mar 2013 o 20:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
hezký večer

jdu s prosbou, mám modelovat postavičku dědečka s fajfkou, ale nejsem si úplně jistá, jak na to, postavičky nejsou zrovna moje silná stránka, nemáte někdo nějakou inspiraci nebo postup?
přidávám moje poslední dortíky, jste mi všechny velkou inspirací
25. mar 2013 o 20:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (21)
tá sa páči veľmi aj mne, len, bojím sa, že mi bude ľúto vydlabať jamu do torty :grinning: :grinning: ale ďakujem moc moc :dizzy_face: @anibas
25. mar 2013 o 20:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
babuleeee prosím vás, počuli ste už niekedy slovo že SCHWARZWALDSKá TORTA? Mám objednávku na stredu a ja netušíííím že čo to, nemáte osvedčený receptík? Ďakujem moc moc moc !
25. mar 2013 o 20:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@wera.g diky vidis ja to nepoznam moc :grinning:
25. mar 2013 o 20:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@wera.g asi zo sunky... teraz je dokonca v lidli v akcii, mozes nakupit :wink:
25. mar 2013 o 20:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
25. mar 2013 o 20:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@wera.g to je tusim s visnami a kakaovy korpus....ale fakt ze neviem presne, o co ide
25. mar 2013 o 20:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@wera.g ano, u nas je to black forest cake, uz som ju robila. Je to cokoladovy korpus, visne a slahacka :wink: Mozem ti kuknut aj original recept ak chces.
25. mar 2013 o 20:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@wera.g ja ju robievam často, veľmi si ju všetci chvália.
KORPUS: 1 acidko, 350g krupicového cukru, 3 vajcia, 1 rovná PL sody, 3/4 pohára oleja, 2 PL kakaa, a hrst nastrúhanej alebo nadrtenej čokolády.
Naplň´: 3 šlahačky, 6 stužovačov, 1 kompot vykostkovaných višní, 3 lyžičky solamylu,

Všetky sypké prísady zmiešať, pridať tekuté a zamiešať. formu vymazať tukom a vysypať hrubou múkou. Pečiem pomaly na 150°C. Vychladnutý korpus prerezať na 3 časti a potrieť višňovým želé ( šťava z kompota a 3 lyž. solamylu povariť a nechať vychladnuť).
Zľahka potrieť šlahačkou, naukladať višne potrieť tenkou vrstvou šlahačky položiť korpus, nápln zopakovať.
Dúfam že som pomohla :slight_smile:
25. mar 2013 o 20:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (6)
@wera.g no a uz tu mas aj receptik od
@nelly75
25. mar 2013 o 21:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
kocky prosim Vas, chystam sa potahovat tortu K2, mozem urobit krem aj bez masla? chcela by som nejake ovocie, slahacku a tvaroh? dakujem
25. mar 2013 o 21:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok