Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

dm1
26. mar 2013

@katkak23 robim taku istu na piatok tak ti to nafotim vo viacerych fazach ak budem stihat 😉

aduskatt
26. mar 2013

@dm1 Zlatko, Ty si presla na masiarcinu ?🙂

sticker
26. mar 2013

@dm1 Tak tá sójová tyčinka by ma nenapadla 🙂 Super nápad 😎 Tie tyčinky jem vo veľkom 😝

dm1
26. mar 2013

@aduskatt no veru mam ten pocit 😝. najskor za 3 roky ziadna taka torta a akonahle som ju raz spravila uz sa to sypeeeeeeee. ale prave tato co budem teraz robit na piatok bola prva taka objednana a zhodou nahod chceli taku aj 2 tyzdne dozadu... tu potom uvideli ini a uz to islo 😝

dm1
26. mar 2013

@sticker ja to pouzivam niekedy aj ako kmen stromu drzi to dobre tvar len to obalim do hmoty

aduskatt
26. mar 2013

@dm1 a ja tu potom slintam nad tym🙂)

timotejkabrejkova
26. mar 2013

Žienky idem zdobiť muffinky stačí keď vrch trošku potriem nutelou len tak jemne bez masla a môžem ukladať smartflex? Ďakujem.

sticker
26. mar 2013

@timotejkabrejkova Ja som tak robila, iba nutela 🙂

timotejkabrejkova
26. mar 2013

@sticker Ďakujem.

timotejkabrejkova
26. mar 2013
wera.g
26. mar 2013

hej hej už som pochopila, mňa ani nenapadlo, že by sa na Amálku podobala 😀 😀 ale jasné, ulož si, je pre mňa cťou 🙂)) @timotejkabrejkova

timotejkabrejkova
26. mar 2013
timotejkabrejkova
26. mar 2013

@wera.g Už som sa zľakla že to malo byť niečo iné a ja som to nazvala že víla Amálka uff 🙂

wera.g
26. mar 2013

aaaale nieeee, ja som si vôbec neuvedomila akú amálku myslíš, skôr som myslela, že si chcela niekomu inému písať a si si nick sekla 😀 😀 😀 ono sa fakt asi na amálku podobá, ale bolo to robené podľa odznaku čo som sem dala, nejaká typická ukrajinská bábika 🙂 @timotejkabrejkova

timotejkabrejkova
26. mar 2013

@wera.g Tak to ma teší 🙂

zuzinka1982
26. mar 2013

@pristela dakujem dakujem krasne, tak toto urcite upeciem malemu na 1 rocik, si zlata, pekny dnik

kacka1234
26. mar 2013

zienky!!! Potrebujem poradit idem robit pribinacik krem moja premiera a chcem sa opytat aky tvaroh do neho davate?

mamina1978
26. mar 2013

@levandulka3 Tak teda tie tvoje spagetky a varecha su bomboveeeeeeeeeeee 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵
Mala si rande s ,,Davidom Copperfieldom" !?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?! 😅 😅

mamina1978
26. mar 2013

@pipka ta sovickova je krasnunkaaaaaa 😵 😵 😵 😵

timotejkabrejkova
26. mar 2013

@kacka1234 Musí byť bezhrudkovitý, ja kupujem tesco tvaroh jemný je vyrobený v česku 🙂

mamina1978
26. mar 2013

Dievcata, mne sa dnes taaaaak nedariiiiiii. 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 Robim velmi dobrej priatelke ceske , ktora byva tu kusok odo mna a je to fajn babena, vzdy pripravena pomoct, alebo aspon pokecat, k narodeninam tortu a najprv som zle rozkrojila ten spodny korpus 26 cm, cely sa mi pototo, tak som upiekla druhy a ten pokazeny som naplnila pre moje deti len tak, bo som aj tak poslednu dobu piekla torticky len pre znamych 😉 . Potom som rano o piatej zarobila pribinacik, no a co sa mi nestalo, bol riedky...... moc riedky 😠 😠 , lebo sa mi ulialo mlieka a ako na potvoru som nemala v rezerve ziaden creme ole navyse 😠 😠 😠 , takze po naplneni torty mi zacalo vsetko pekne vytekat. Tak som to zachranovala kruhom z formy a dala ztuhnut. 😝 😝 😝 😝 Teraz by som ju mala ist potiahnut ,no ja mam take depky , co sa mi este dnes pokasle ☹ ☹ ☹ ☹ , ze sa mi do toho vobec nechce. ☹ Ale musiiiiiiiim ☹

timotejkabrejkova
26. mar 2013

@mamina1978 Jáj škoda že nemáš v rezerve crém olé.No dúfajme že to stuhne, mohla si poukladať piškoty medzi korpus, alebo nastrúhať aby zhustlo.No neviem čo iné by sa dalo ešte robiť.Ale pevne verím že sa ti tortička podarí 🙂

aduskatt
26. mar 2013

@mamina1978 hadam tolko "katastrof" stacilo a bude uz len dobre🙂

sisix
26. mar 2013

Prosim, viz se to tu bylo,ale nemuzu najit. Chci delat knihu. Jak ji potahnout aby vypadala jako kniha??? Dik

mamina1978
26. mar 2013

@timotejkabrejkova jeeej si zlata, no dufam aj ja, ze stuhne....... tak toto sa mi za ten rok co peciem, teda este nestalo ☹

mamina1978
26. mar 2013

@aduskatt kiez by si mala pravdu 😉 🙂 No nejak sa mi to zacalo kafrat ☹ , a to ja vzdy planujem aj mesiac jednu torticku, do detaitov, kde a co chcem dat, no a teraz som pred 3 dnami cely moj plan zvrtla a zmenila temu na jarnu torticku,tak to bola asi moja prva chyba, potom ten korpus ,potom krem no a teraz neviem ako to dobojovat. ☹ ☹ A ako by to bolo znamenie ....pred chvilou zacalo u nas riadno snezit. Tak tato moja zmena planu na jarnu tortu je aka haluz!!!!!

aduskatt
26. mar 2013

@mamina1978 ten sneh rozculuje aj mna veru☹( a to ma caka 140 kg potahovky navlacit a pekne otvorene dvere, no fakt sa tesim.........

mamina1978
26. mar 2013

@aduskatt tak aspon nepotrebujes do fitnes 😉 😀 😀
Ale nie , tak to ti teda nezavidim. Mne sa nechce ani na krok 🙄

timotejkabrejkova
26. mar 2013