• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Marcipánové torty. Rady a postupy

@katkak23 dakujeeeem si zlata :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: jooooj, no ci ti to opisem tak, aby si pochopila :confused: No skusim...... ja som si urobila gulicku, do tej som pichla gulickovu kosticu a z vrchu urobila taky cipcek. Cize to vyzeralo akoby mala ta gulicka z kostice capicu :grinning: a potom som s kosticou kruzila smerom von a tym stensovala kraj...... Ten vrchny kraj som dookola nastrihala noznickami , znova napichla opatrne na kosticu a tu spicku capicky zatlacila jemnucko na podlozku a nalepila na uz stvrdnuty kvietok :stuck_out_tongue_closed_eyes: No dufam , ze si pochopila. Ale je tu na dvojke aj postup na narcis, no mne to neslo. :unamused: Tak som si to vymyslela takto :sweat_smile: :grinning:
27. mar 2013 o 13:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (4)
@sticker no, tak do zajtra to nestiham nijako, to je fakt, len dnes ho doviezli:slight_smile:
27. mar 2013 o 14:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@aduskatt Adi a ešte stále cez mail, či už aj stránka? Mne je jedno, len sa pýtam :grinning: A máš aj malé kýbliky 1,4 kg ? :sweat_smile:
27. mar 2013 o 14:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@sticker mam aj 1,4 Velvet a 0,7 Flower:slight_smile:) zatial mail:slight_smile: ale akcia Modry konik na potah stale mail:slight_smile:) Velvetky a Flowerky su vanilkove
27. mar 2013 o 14:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@aduskatt Super, lebo chcem velve 1,4 :dizzy_face: + podložku :sweat_smile: :grinning: :grinning: :grinning: :wink: Keď sneží tak si chcem tie Vianoce znovu spraviť :slight_smile:
27. mar 2013 o 14:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@sticker sneh? tak to potom sololitovu Ti poslem:slight_smile:)))
27. mar 2013 o 14:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@aduskatt a aka je to akcia modry konik na potah? ja nist neviem aj ja sceem :grinning:
27. mar 2013 o 14:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (4)
@jakelina super, děkuji moc...dala jsem 40, tak jsem se trefila :wink:
27. mar 2013 o 15:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mamina1978 prekrasna torticka
27. mar 2013 o 15:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@mamina1978 Zdeni, je krásna, jemnulinká a naozaj taká jarná . . . šikulka , čistučká práca :slight_smile: :wink: :slight_smile:
27. mar 2013 o 15:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
ahojte cukrárky, chcela by som vás poprosiť o radu :sweat_smile:
Doteraz som robila pre nás len poťahované torty, ale idem robiť sestre na 40 a ona chce že len obyčajne poliatu čokoládou.
Ako to urobiť tak, aby nebola hrboľatá? Pamätám, že kedysi som tu čítala takú fintu, že sa to rozotrie na nejakú fóliu a tak prenesie na vrch a na boky a zreže sa to, aby to bolo rovné.
Zle si to pamätám? :sweat_smile:
A čokoláda sa asi musí zmiešať s cerou, že?
A posledná otázka - môžu sa na to dať ozdoby zo smartflexu? Ako sa to tam "pricapí"? :grinning:

Ďakujem za akúkoľvek radu
27. mar 2013 o 15:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@muffinka8 tak karamelova slahacka vyskusana, je to super recept som vlozila do 2 temy a tiez ma napadlo s tym mascarpone, myslim ze to bude chutne... :dizzy_face:
27. mar 2013 o 16:11  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@luciahromadkova :grinning: ja som raz už robila, len som dala veľa cukru, tak som to mala strašne husté a primiešala som tam miesto mascarpone šľahačku. Myslím, že s mascarpone by to bolo tiež fajn :slight_smile:
27. mar 2013 o 16:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
babenky prosim Vas, dnes robim prvu potahovku , s K2, ako mam urobit ten maslovo cukrovy krem pod potah, mam formu 26 cm, kolko mam coho dat? a potom to musi nejako stvrnut a az potom dat potah ci ako to robite, dakujem krasne...
27. mar 2013 o 16:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Poprosím tapetky pre ženu šesťdesiatníčku.Ďakujeem
27. mar 2013 o 17:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
baby, aka je to hmota BDI? Ma s nou niekto skusenosti?
27. mar 2013 o 17:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zuzinka1982 maslo s cukrom riadne vyslahat a ak mas, tak pridat aj korpus :slight_smile:
27. mar 2013 o 17:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
dievcata robili ste uz niektora cisto slahackovy krem do torty? chce odomna kamoska pre dceru ale vsak sa bojim ze to nebude drzat. mate s tym skusenost? :confused:
27. mar 2013 o 17:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mamina1978 juj jaka krasna tortuska s kvetinkami :wink:

dievcence dakujem za pacitka k erotickym zrnkam :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
27. mar 2013 o 17:24  •  3 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@mamina1978 jasne Zdenka recept je k dispozicii :wink:
tuto
slahacka 150ml
cokolada 200 g
kava mleta 1PL
cukor kr. 1PL

uvarit spolu nechat do druheho dna v chlade, potom troska naslahat a striekat na papier homolky, hladkou hrubou trubickou, dat stuhnut. Priznam sa ze to bolo riadne tuhe a tazko sa to slahalo..az sa mi metlicky do seba sekli..jena vyskocila. :frowning2:
Kazdu homolku zabalit do maricipanu, ja som dala mliecnu hmotu. Dat stuhnut a namocit to cokolady..Ja som polozila kazde na vidlicku a tak poliala nad rozpustenou cokoladou, nechala odkvapkat..a polozila na papier, nechala stuhnut.
Je to trocha ine ako koluje na nete s BB pudingom, nieco podobne sme robili v skole. Je to coko bombicka :grinning: :grinning: :grinning: ..ale mne smakuje..zjem dve a mam dost.
27. mar 2013 o 17:35  •  3 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
baby pomooooc, ja som vzdy do nasich mnamki puncakov davala ribezlovy dzem, lenze ribezlak domaci mi dosiel, tak som kupila v obchode nejaky extra, samozrejme najvacsi podiel ovocia aby mal, len on ma skoro same cele ribezle a to do puncaku dat nemozem :confounded: ... myslite ze mozem dat aj marhulovy dzem? :sweat_smile:
27. mar 2013 o 18:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@ajka82 jasne, ja davam len marhulovy:slight_smile:
27. mar 2013 o 18:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@aduskatt juuuj, kujem...idem na to :slight_smile: kym sa u nas prestalo prasit a mam upratane, lebo zajtra mi zas budu vrtat :sweat_smile:
27. mar 2013 o 18:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@ajka82 ja by som dala aj s ribezlikmi :wink: ..sak to nemoze skodit
27. mar 2013 o 18:39  •  3 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Holky, prosím, chystám se dělat sklenici piva, myslíte, že může být korpus 18 cm? A kolik asi jich mám upéct, tak 3? Jo a ještě měla bych to vyztužovat špejlemi? Hledám na netě a všude jen fotky a fotky a fotky, ale nejsem z nich moudrá :frowning2:
27. mar 2013 o 18:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@bambula1307 no hej, keby je to pre nas doma, tak ok...ale keby dostanes ako zakaznik puncak s celymi ribezlami, asi by si zostala "trosku prekvapena" :unamused:
27. mar 2013 o 18:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@zuzana92101 a to cele maslo prosim ta? a primerane k tomu maslo?
27. mar 2013 o 18:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@teodorie tento moj pohar http://www.modrykonik.sk/fotoblog/ajka82/album/sladke-potesenie-pre-deticky-a-nie-len-pre-ne/13104185/ priemer 18cm, vyska cca 24cm...korpus peceny v 18cm 2x... v polke som dala podlozku, ako keby mali poschodku a stredom sla jedna spajdla preistotu, lebo cestoval...plneny pribinakom a mascarpone
27. mar 2013 o 18:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zuzana92101 a este prosim ta, krystalov. ci praskovy cukor? dakujem pekne
27. mar 2013 o 18:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@ajka82 díky moc :slight_smile: Takže dva by měly stačit. No my ho daleko neponeseme, takže by mohl bydržet. Myslela jsem, že bych dala špejle a až bych potáhla dokola a vychladila, špejle bych vytáhla...? :unamused: A dolů bych dala těžkou paříž a nahoru čoko s mascarpone... To by šlo ne? :confounded:
27. mar 2013 o 18:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok