Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lokalistin
28. mar 2013

@muffinka8 7cm ved prave ,ze moze mat tych 8 vajec ak ho chce mat vyssi ja som rezala 2x a s plnkou som mala 10cm

jorsulova
28. mar 2013

@zuzana92101 och to si viem predstavit ako by som to dogabala 🙂 este par rokov cviku potrebujem 😀

katkak23
28. mar 2013

@aduskatt akoze normal parizak a toto do toho a potom si ho nedala tuhnut ci normalne si vyslahala na druhy dena daal tam ole a kokos? to vyzera fajn 😀

katkak23
28. mar 2013

@muffinka8 no aj ja som tak ako mramorak bielka s polkou cukru nakoniec...

aduskatt
28. mar 2013

@katkak23 prevarila slahacku a coko, vychladila ( 4 hodky na balkone vcera uplne stacili, este ze ide velka noc 😀 😀 ), potom len premiesala, vsypala Creme Ole, vyslahala a prisypala kokos.........za 2 minuty hotovka

pristela
28. mar 2013

@katkak23 ne s ventilatorooooooom !!! teda mozes piect aj s nim ale tym sa ti znizuje doba pecenia a tak by ti na hodinu 15 zhoreeel ! Ja peciem bez ventilatora / nemalo by sa iba preto ze vraj viac vysusuje korpus, ale ci fakt neviem , velke rovne plechy ked ich mam viac davam na ventilator/ a absolut nicim neprikrývam vrch , peciem niekedy 1:30hod a nic neprihorí ani neotvaram ruru ani nepicham spajdle

jorsulova
28. mar 2013

@muffinka8 super recept ulozeny, ja neviem co vzdy urobim zle ze mi korpus splasne .... Porad mi prosim prosim, recept na nejaku fakt dobru decku plnku, nieco lahku bez masla, mozno , jogurt, ovocie, ale hlavne aby bola fakt pevna aby drzala.

katkak23
28. mar 2013

@aduskatt inak je parizak v poho pod potahovku vsak...ja som v pohode dala vtedy a nic ale oodvtedy som aj pribinaka davala a to asi 8-10krat a nic a poslednu mi prosim pekne normalne rozleptalo potahovnu ze tiekla naboku...po 1 dni! no nechapacka....nastie to bola torta domaca pre muza...ale som v takom soku...ze koniec

aduskatt
28. mar 2013

@katkak23 no parizak by som pod potah teda nedavala🙂) sama slahacka.jedine teda ak tam primiesas maslo🙂 a to ja nedavam

katkak23
28. mar 2013

@pristela nooo je to mozne s tym vysusenim 😀 zda s ami nejaky trochu....no uvidime ak bude moc tak ho nakvapkam 😀

lokalistin
28. mar 2013

Baby tak ja uz neviem ako dopadne ten Tomas na modro som ho obalila ale kym som vymiesila,zafarbila a vyvalkala taky kus hmoty zacala uz obschynat,takze je taka popraskana. pri obalovani som dychcala jak po 2minutach kardia pri Jillian Michaels, co som trpla ci sa mi to dotrha,podarilo sa a ako som ho sla dat do chladnicky sa mi smykol a skoro sa mi strepal len len som ho zachytila asi mam zas den blbec 😝 😢

jorsulova
28. mar 2013

@wera.g ta je nadhernaaaaa, boze aj ja chcem byt taka sikovna.... ☹

pristela
28. mar 2013

@lokalistin babulka , držííím palčokyyy, neboj dopadne super a isto bude sladkyyy 😀 😀 😀 to mas istotu 😀 😀 si pamatam ako som potahovala mojho , spotená som bola aj na prdeli 🙄 🙄

aduskatt
28. mar 2013

@lokalistin drzim palciska, to das🙂

muffinka8
28. mar 2013

@jorsulova mne to isté robili korpusy kým som nenašla tieto recepty na mramor a tento čokoládový.
Dobrá pevná plnka bez masla je napríklad už veľa spomínaný pribináčkový krém. 2 šľahačky trochu vyšľahať, nemusia byť super tuhé, k tomu 2 jemné tvarohy, 1-2 lyžice práškového cukru a Crem Ole prisypávať vanilkový (aj ten je sladký) a k tomu nejaké ovocie. Nám doma veľmi chutí. Pod neho dám stále nejaký lekvár tiež.

muffinka8
28. mar 2013

@lokalistin no, tak nejak, tých 8 vajec bude až až. Ale aj zo 6 jej narastie dobrý lebo tie tvoje formy okrúhla aj hranatá majú skoro identický objem.

muffinka8
28. mar 2013

@jorsulova ovocie potom na vrch plnky poukladať

vendullka
28. mar 2013

Přidávám ještě jeden, byl pro kamarádčiny dvojčátka... no mohlo to být i lepší...

jorsulova
28. mar 2013

@muffinka8 pribinacikovy a nejde tam pribinacik ? 🙂 No a na tych 8 vajec napr. ako si vyssie pisala na korpus by stacila tato davka alebo treba pridat? Ake ovocie sa ti najviac osvedcilo? aby nestmavlo, popripade plnku neriedilo

lokalistin
28. mar 2013

@pristela no ja som myslela,ze dostanem infarkt jak som tu dychcala a triasla som sa na celom tele 😀 snazila som sa ho robit podla tvojho postupu merala som tvoje korpusy na fotkach a preratavala pomer ake by mal mat rozmery,ale nejak to nevyslo . Zial nebude taky pekny ako tvoj ,ale dufam,ze sa aspom na Tomasa podobat bude 😀 valkala som na skrobe a mam biele flaky nejdu mi prec tak asi ho budem musiet natret niecim 😝 no normalne na porazku a zachvilu letim zas do roboty v noci ho dokoncim tak pekny den este

lokalistin
28. mar 2013

@aduskatt dakujem

jakelina
28. mar 2013

@pristela já zase peču všechny korpusy s ventilátorem a mám je normálně vysoké, nepřikrývám ničím a nemám vysušené ani připálené. Asi záleží i na receptu, já ten co dělám z 6 vajec mám upečený za 45 minut, ale nejde tam voda a jenom dvě lžíce oleje. Asi ten mramorák je náchylnější, já jsem ho párkrát zkusila a mně se nepovedl na 100 % pokaždé, tak jsem měla nervy, jestli se zase propadne nebo zase udělá bouli a už se mi stalo, že jsem musela péct znova. 😝 😝

halienka
28. mar 2013

Ahojte babky, viem, že je to trochu mimo, ale možno mi budete vedieť poradiť, chcela by som na dcérkinu oslavu urobiť toto http://varecha.pravda.sk/recepty/syrove-ocareni... ale neviem čo to je alebo ako sa robí "aspik v tekutej forme" ? Neviete náhodou? 😅 Moc ďakujem za radu 🙂

muffinka8
28. mar 2013

@jorsulova ked pozries trosku dalej ako sa zacala tato debata tak tam am recept na cokoladovy korpus z 5 vajec co robim ja do 23 cm formy a je to az az. Ja dávam najradsej mrazene maliny, rovno z mrazaku na plnku a na to korpus. Prípadnu stavu vypije korpus.

jorsulova
28. mar 2013

@muffinka8 mnam maliny by ma nenapadli, si zlata dakujem za rady 🙂

maya30
28. mar 2013

ahojte, dnesna prave odovzdana, mala som obavy z tej gule, ale nebolo to take tazke...len sa mi trochu prazdna zda, ale nechceli nic na nu pisat tak asi zato, ma 5,2kg

pipka
28. mar 2013

cafte moje ...tak pridavam mojho dnesneho krtkoplavca 😎 biela piskota, pudingovy krem a maliny 😉

pipka
28. mar 2013

jeeezisi, sak chlupy na hlave som mu neurobila 😅 ficiiim dorobit 😀 😝 😀

bambula1307
28. mar 2013

@lokalistin skus potriet,alebo postrikat alkoholom, v americkych tortach tak maskovali skvrny po skrobe na potahovke drz sa dievca, nech sa podari!

lifinka
28. mar 2013

@katkak23 no k tomu mramoráku, já peču vše samostaně(3x korpus) protože dělám 1x světlý, 1x kakaový, 1x mramor, je to ze dvou vajec peču na 170C a 25min, více ne, po 15min, přikryju aobaem, né vždy....podle vůně 😅 😅 😅