Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

timotejkabrejkova
29. mar 2013

@79zuzana Ďakujem synovi aj tebe 🙂

simasa
29. mar 2013

@aduskatt Ada a kedy budes mat funkcny ten e-shop? Ja tiez okrem hmoty este nieco surne potrebujem (len este neviem co) 😀 😀

timotejkabrejkova
29. mar 2013

JEEEEEJ

simasa
29. mar 2013
florentina
29. mar 2013

@lokalistin perfektně se ti vydařil tlustý pan přednosta 😉 a Tomáš JE Tomáš 😉 , takže super jsi se s tím popasovala.

vecernicci
29. mar 2013

holky, co si mám mysle t o tomhle? přišlomi to mailem, tak asi zruším dortík na dortech od mámy 😝 zatím dělají bubu, ale je to docela o hubu 😝 https://email.seznam.cz//#inbox/13644 https://www.email.cz/download/i/PaZ8w1_TGvml9mr...

florentina
29. mar 2013

@jakelina čistá práce jako vždy, to na tvých dortech miluji nejvíc...

@mariann2 Majko, ty jsi dělala s burizonovou hmotou, nebo se pletu?

jakelina
29. mar 2013

@vecernicci a kde vzali tvůj mail?? 😒 😒 😒

daducha
29. mar 2013

Ahojte babulky, to aj u vas od rana snezi? Tu v ke vkuse,ja uz som z toho pohladu fakt zufala.a co je blbe, obidve deti 40-ky a najhorsie ze aj muz dosiel z roboty skôr a zrejme to schytal od nich.A to je horsie ako 10 chorych deti 😀 😀 .Tak chripkovu epidemiu sme v poho prezili a teraz toto.este ze uz len 2 torty do zajtra mam pokoj.To ako by som tusila a nebrala viac objednavok 😝 .A mam velku chut miesto sunky salat a file robit,asi fakt bude taky obed 😀 😀
Krasne v zdravi prezite sviatky zelam vsetkym,ja idem bojovat s bacilmi 😉

jakelina
29. mar 2013

@florentina já taky dělám burizonku, ale většinou si to udělám tak tři dny dopředu, hned udělám co z toho chci a zbytek dám sníst dětem. Neskladuju. Pak lidi upozorním, že to mají sníst hned a nebo pak vyhodit, kdyby si to chtěli schovat, že to může být žluklé, když je tam máslo.

denisak77
29. mar 2013

@79zuzana krásne

jakelina
29. mar 2013

@daducha to je škoda, na velikonoce taková marodka 😒

daducha
29. mar 2013

@vecernicci ty brdˇo,asi nevies ci to poslaliiba tebe alebo aj ostatnym na tej stranke ?

daducha
29. mar 2013

@jakelina to hej, hlavne ked je vonku take otrasne pocasie, tak sa chceli aspon kamosi navzajom navstevovat a rychlejsie ubehne cas,takto sa len doma vkuse hadaju žduchaju,provokuju a s nicim poriadne nehraju.iba s mojimi nervami 😀

simasa
29. mar 2013

@vecernicci Na Tvojom mieste urobim to iste. Zrusila by som to. Urcite Ta (aj Tvoju adresu) nasli na tejto stranke. Alebo horsie - ze by Ta niekto nabonzoval, ale skor si myslim, ze to prve. Ved ludi mas uz aj tak dost "podchytenych", uz takuto reklamu nepotrebujes...

aduskatt
29. mar 2013

@vecernicci mam z toho pocit, akoby Ta niekto nahlasil☹

simasa
29. mar 2013

@daducha Skore uzdravenie prajem a krasne sviatky Tebe

aj VSETKYM BABULKAM TORTARKAM! 😵

simasa
29. mar 2013

A vyzente ma upratovat 😝

florentina
29. mar 2013

@jakelina děkuji, jj přesně to mě zajímalo...takže když máš tu věc vymodelovanou, tak ji necháš normálně venku, ne v lednici? A dělat se z toho musí asi hned po vychladnutí, než to ztuhne, ne? No vůbec se mi do toho nechce, ale budu dělat takovou větší rybku co vyskakuje z vody a nic lepšího mě asi nenapadá, z hmoty by to bylo zbytečně těžké, drahé a dlouho by to schlo...

jakelina
29. mar 2013

@florentina hned jak to vychladne vytvaruju, potřu čokoládou, aby to nebylo hrbolaté a dám někam pořádně zatuhnout, pak potáhnu, většinou den dopředu než dělám dort a je to.

jakelina
29. mar 2013

@simasa běž honem uklízet 😠 😉 😀

aduskatt
29. mar 2013

@daducha skore uzdravenie vam☹ no, aj tu je hrozne pocasie

denisak77
29. mar 2013

Ahojte ,tak aj ja pridávam tohotýždňovky,ešte jednu na komplet spraviť s blbím traktorom a hotovo.To veľké srdce je pre nejakého starkého ,nechceli ani roky ani nič napísať ,a že len nejakú jednoduchú,tak asi takto .

florentina
29. mar 2013

@jakelina a jak moc je to pak tvrdé? Dá se do toho pak normálně strčit špejle, aby to šlo zapíchnout do dortu? Děkuji za všechny rady!

jakelina
29. mar 2013

@florentina dá se píchnout neboj, to není jak kámen 😀 😀

pipka
29. mar 2013

@daducha boooze moja no skore uzdravenie celej rodinke a krasne sviatky 😉

pipka
29. mar 2013

@simasa no uz mas upratane moja? 😝 😀 😀 😀

aj mna by veru mal niekto nakopat 😝

pipka
29. mar 2013

som teraz dorobila tortu s deckami za zadkom...poviem vam, to je za trest 🙄 😀 😀 😀 ale skratka nestihala som, kym spali...dnes sa nejak obzvlast skoro zobudili...to ako naschval 😠 😅 😅 😅

pipka
29. mar 2013

teraz mi tu pustili Vianocne koledy 😅 😀 😀 😀 ..a ani mi to nepride cudne 😝 😅 😀 😀 ...kuknem z okna...a kam dovidim, len sneh 😝 🙄

ako sme sa v decembri tesili, ze snieeeezik 😅 😵 😵 a teraz je mi zle, ked ho vidim 😝 😠 😀 😀

pipka
29. mar 2013

vyhnala som ich do detskej aby mi nezavadzali ...a nejake zvlastne ticho tam zavladlo...dojdem tam a oni na papier na kreslenie nalamali kinderka na milimetrove kusky, do toho vysypali balik lentiliek a miesili to obidvaja rukami... pomoooooooc 😠 😠 😠 😠 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄 😅
som myslela, ze to neprezijem, ked som to zbadala 😝 🙄 ...tak uz mam za sebou aj upratovanie... 😅 😀

len este keby sa niekomu chcelo za mna tu tortu aj odfotit 😅