Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

rybca
6. sep 2010

@alionuska ta slanina je na zjedenie..🙂)))))))) tak davno som taku fajnu nemala..🙂)) tu je to uzkoprofilovy tovar..🙂))))
@evena krasne je to, tie 2 hodiny stali za to..🙂))))

maca77
6. sep 2010

@evena včielka maja je rozkošná 😉

@alionuska pánečku, náááádhera 😵 😵 😵
... tie ozdobné farebné papiere pod tortami sú nejaké špeciálne tortové alebo baliaci papier z opaku strieborný? 😕

alionuska
6. sep 2010

@evena no mam .najlepsieho..ale tento tyzden bol na kamione..tak na vsetko som bola sama...a veru ze uz aj unavu citim... 😀 😀

alionuska
6. sep 2010

@maca77 normalny baliaci papier..niekedy obalujem este do potravinarskej folie...

maca77
6. sep 2010

@alionuska dík 😉

evena
6. sep 2010

děkuji vám za pochvalu 🙂
alionuska tak to klobouk dolů, s tak malýma dětma, já bych to myslím nezvládla, mě stačí ta jedna cácorka a nestíhám s ní tolik co bych chtěla 🙂

meinkonka
6. sep 2010

@alionuska uzasneeeeeeeeee.....myslim, ze robis najkrasie torty, ake som kedy videla 😵 😵 😵 . prosim ta ali, to vsesko robis toho tvoho MMF? ci pouzivas aj ine hmoty?

gabkazabka
6. sep 2010

baby neviete mi nahodou poradit,kde zozeniem valceky so vzorom?Myslim maliarske....normalne v obchode kde predavaju mal.potreby?Alebo uz take nevyrabaju?Lebo nemozem zohnat ziadne stare,a neviem ci ich este predavaju 😅

alionuska
6. sep 2010

@gabkazabka ..ja som po nich tiez patrala..ale uz ich moc nevyrabaju..ale myslim,ze tu niekto pisal,ze v hornbachu mali take,ale nehorazne drahe... 😝 skus sa popytat starsich ludi,na povale niekde niekto urcite najde..ak nevyhodili.... 😀
@meinkonka dakujem ti strasne moc...a ano vsetko robim iba z MMF 😉

evena
6. sep 2010

@gabkazabka tak to samé mě napadlo před 14cti dny kdy sme částečně vyklízeli barák po babičce, válečky totiž kdysi měla ale nenašla sem bohužel ani jeden, u nás doma jich bylo několik ale škoda před lety se to vše vyházelo 😒

nevím jestli tyto stránky znáte ... ta paní je neuvěřitelně zručná 😕 projela sem pár stránek a fakt zírám ...
http://peceni.info/rady-navody-postupy

lussy23
6. sep 2010

@evena - Na to, že ste robili prvýkrát postavičky, je torta nádherné. Aj sa hodí k menu malej 🙂 A prajem všetko naj.

lussy23
6. sep 2010

@sisa.b - ten čajník vyzerá ako skutočný.

tinkerbell
6. sep 2010

dievcata, ktora mi poradi recept na biely korpus do formy s priemerom 26cm? Dakujem.

sisa.b
6. sep 2010

dakujem dievcence 🙂

@evena ta majka s vilkom velmi roztomila 😵 😵 😵

@alionuska viem, ze vies, ze mas krasne torticky, ale pochvala vzdy padne dobre 🙂 zas som ostala s otvorenou pusou pri pocitaci, pocitat ich radsej nejdem. nadhera 😵 😵 😵 akurat ta s klobaskou by ma asi nastvala, keby som okusila a bolo by to sladke 😀

vinka
6. sep 2010

@alionuska tak tvoj drahý bude spokojný ked ti v ruke všetko stojí 😀 😀 😀 😀 Ale nie aký podstavec si tam dala? 😕 že to tak super drží?

vinka
6. sep 2010

@gabkazabka tak valčeky už isto nekúpiš.Pýtala som sa aj v baumaxe aj v predajni farby laky a nikde nič.Len od starých maliarov.

gabkazabka
6. sep 2010

@vinka dnes som bola v jednom obchode s maliarskymi potrebami a tam maju v ponuke valceky so vzorom.Ani neboli drahe,ale tie vzory sa mi nepacili...tu je link a dole tie cervene su vzorovane:
http://www.kana.eu/p_val_kreace.html

rybca
6. sep 2010

@gabkazabka ja som tu v NL kupila jeden taky cerveny, a ma vzor cervenej ciapocky, akoze stromceky, cervena ciapocky s vlkom a domcek, niekedy to vyskusam...🙂))

evena
6. sep 2010

@lussy23
@sisa.b děkuju 🙂
lussy ta shoda jmen je záměrná 😎
@gabkazabka já bych si i vybrala, mě se třeba líbí 29 🙂 ale je to teda uplně něco jiného než ty válečky co frčely za našich babiček ... jaká je cena?

alionuska
7. sep 2010

@sisa.b strasne ti dakujem..a mas pravdu,vzdy ma potesi,ak mi tu niekto napise nieco,,,hoci aj kritiku... a mna len mrzi,ze nestiham vsetko sledovat co sa tu deje..a poradit kazdej jednej z vas... ☹ som tak vytazena casovo,ze niekedy len kuknem,ci tu nemam nejaku postu a zas robim... 😀 😀 ..a ta klobaska a slanina..no ved v tom je ten fígel,ze sladke to musi ako chutit...sranda... 😅 😀 😀
@vinka tak tak,len uz sme akosi menej a menej spolu..teraz je zas stale prec .niekde na kamione..a ked pride domov,ja som rada ze lahnem do postele... 😀 😅 ....pri tom tempe co som si nasadila.... a stojan..no premyslala som premyslala,ze spajdle by asi 35cm sovu neudrzali,tak som z mojej porcelanovej babiky vytiahla stonaj na ktorom stala..umyla som ho a šup pod sovu! Je to vlastne taky podstavcek a v nom navarena taka tycka a ta sa este vysuva... tak babika po dlhych rokoch statia teraz konecne sedí🙂 😀 😀 😀

benjik
7. sep 2010

Nějaké válečky mají i tu: http://www.eshop-barvy.cz/index.asp?skupina=492...

@alionuska no nádhera jako vždy,to je dobře,že ti v rukách vše stojí 😀

sofi07
7. sep 2010

@alionuska teda, alenka, opat nadherne torty a ta sova..!!!!!odpadnem 😀 vymakanaaaa!
@evena nadherna, milucka torticka 🙂 super!

nikanika28
7. sep 2010

cafte baby, nemate nahodou niekto recept na krem, co sa robi v mikrovlnke? Volal sa Nebicko... neviem ako dalej 😅 ..chcela som ho skusit a nemozem ho najst 🙄 🙄

nikanika28
7. sep 2010

no uz som ho nasla... 😅 😀 😀

vinka
7. sep 2010

Baby nemáte dáky postup na macka?Potrebujem na svadobnú tortu mackov dvoch nevestu a ženícha 😉 dajte radu

evitkamalicka
7. sep 2010

ahojte,
tak sa k vam znova pridavam, malinky ma zajtra uz 6 tyzdnov, tak sa znova pustam do pecenia, na sobotu mam 2 objednavky tak potom hodim foto

tinkerbell
7. sep 2010

dievcata, tak neviete mi poradit nejaky recept na biely korpus do formy s priemerom 26cm? Z kolkych vajicok by som ho mala robit?

lenka.pav
7. sep 2010

vinka, ja som taku robila, mam ju na tortyodmamy, ale postup nemam a robila som ich len podla obrazka. niekde som videla postup na macka me to you, podla toho postupuj a oblec podla fantazie
tinkerbell, robila by som nastavovany piskot od bohusa asi z 8 vajec. recept najdes na www.tortyodmamy.sk

dm1
7. sep 2010

@vinka ja som takych mala robit tak som si na nete nasla zopar parikov me to you svadobnych tak kukni. Su to vacsinou nejedle dekoracie az na to posledne chcela som robit podla toho ale nakoniec mi to zrusili

tinkerbell
7. sep 2010

@lenka.pav dakujem