Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

pipka
31. mar 2013

@pristela ten dom je neskutocnyyyyy 😵 😵 😵

ale aby sme neopomenuli toho anjelika, tak ten je teda bozskyyyyyy 🙂 🙂 🙂 ja fakt nechapem zena, jak ty robis tie dokonale ksichtiky 😅 😵 toto viem 100% , ze toto ja nikdy nedokazem 😅 ☹

si skratka dokonalaaaaaa, sklanam sa 😵

skrecok
31. mar 2013

Baby, mam problem.
Podarilo sa mi urobit korpus, krem a taktiez pod potahovku.
Lenze nedari sa mi urobit potah. Robila som podla tohto postupu: http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=11215 ale namiesto Jojo som pouzila z Lidla biele. Ked som zacala rucne spracovavat hmotu, tak sa mi totalne lepi, neda sa mi urobit aspon gulu. Po dlhsom spracovavani ani naznak lepsie, tak som supla na chvilu do chladnicky, ani tak. Zrejme to pojde do kosa. Kde asi robim chybu, resp. coho sa mam vyvarovat?
Torta caka na potah v chladnicke. Inak je uz hotova, len bez potahovky.. ☹

jakelina
31. mar 2013

@skrecok podsypej si to solamylem a propracuj ještě s trochou cukru a u toho si maž ruce tukem

reruna
31. mar 2013

@skrecok ty z Lidla jsou nejlepší, ale asi máš málo cukru, protože ten balíček z Lidla je minimálně 2X těžší, co obyč Jojo - musíš přidat cukr a půjde to krásně zpracovat, neboj, já dělám z poloviny toho balíčku z Lidla a dávám více než pů kg cukru, takže určitě dej aspoň kilo na celý ten balík - ale přidávej postupně

katcha.
31. mar 2013

Teda holky, vy ste tak šikovný!! Pardon, že vám tu šmíruju výtvory, ale to se nedá nekoukat, vždycky si tím spravím den 🙂

denisak77
31. mar 2013

Pridávam posledné 2 a leziem chorá do postele.

aduskatt
31. mar 2013

@denisak77 si mi narobila chute tou slanou🙂)
liec sa

natalia8
31. mar 2013

@mrka2 ta hlava kitty je asi aka velka

sticker
31. mar 2013

@reruna Prosím ťa, keď robíš z polovice toho 300g balíčka z Lidl, akú veľkú tortu potiahneš? Lebo ja som robila z celého balíčka, cukru som dala cca 600g a ledva som potiahla veľké srdce, plnené iba raz..... Tak stále premýšľam, čo robím zle, že z tak veľkého balenia cukríkov mi neostane viac 😒

luciahromadkova
31. mar 2013

@pristela nadherne torty a ten domcek-vila to nema chybu...uzasne, krasne, neviem sa vynadivat 😵 😵 😵

jenie123
31. mar 2013

Ahojte kocky.. nadherne torty sa tu opat objavili.. ste sikulky..
Prikladam svoje tohtovikendovky.. bolo ich prvy krat 7.. a mam aj dost.. 🙂)) obdivujem vas, ktore to bezne zvladate..

luciahromadkova
31. mar 2013

@mojmacik pekne medovnicky 😉 , ja som tentokrat kupila royal icing, super zamiesas a nemas ziadne hrudky... len tiez malo casu tak nikdy neviem odhadnut tu redsiu polevu, ktora sa akoby rozlieva...ale niekedy skusim opat
inak mne sa najviac pacia len biela poleva na medovnikoch, ale nasla som na jar aj farebne, take jemne svetla zlta, ruzovkasta, zelenkava a tiez to nie je skarede....tak skusim aj to

luciahromadkova
31. mar 2013

velkonocne rezy, ziadna velka robota len tak pre radost rodinky
coko korpus, parižska šlahačka s mascarpone a maliny, čokotransfer s veľkonočným motivom 😉

bambula1307
31. mar 2013

@svetlo55 ano to iste mnozstvo, ono pr cukor je viac na objem ale na vahu nie 😉

zuzana_1
31. mar 2013

Baby,btw,ako robite travu? Ja som to dnes skusala prvykrat cez lis na cesnak a teda,bohvie ako to neslo 😠

bambula1307
31. mar 2013

@jenie123 ano aj mne sa to uz stalo, nedala som do chladnicky,ale do spajzky a tam asi nebolo dost chladno..tak sa mi zrazila, ale ked som znova prevarila a dala na noc do chladnicky bolo to ok. OD vtedy radsej chytam..varim slahacku 2 dni dopredu, nech si radsej v chlade posedi 😉

bambula1307
31. mar 2013

@pristela nadhera..nemam slov 😉 😉

jenie123
31. mar 2013

@bambula1307 nabuduce vyskusam znova prevarit.. ale radsej si ju vzdy necham cez noc v chladnicke.. do teraz som to robievala, len vcera som uz nejako nestihala.. :( ucime sa na chybach 🙂)))

jenie123
31. mar 2013

@zuzana_1 lisom na cesnak.. a ide to fajn.. 🙂

zuzana_1
31. mar 2013

@jenie123 no bud som tam dala do toho malo hmoty,ale islo to tak vseliako,hmota mi pretekala aj cez dierky,ale aj opacnym smerom a mala som co robit aby som lis umyla 😠 😖

79zuzana
31. mar 2013

@zuzana_1 ja robim tiez lisom na cesnak. Skus si hmotu na par sekund nahriat v mikrovlnke, pojde to lahsie 😒

alex87
31. mar 2013

@pristela môžem sa opýtať že s akou hmotou pracujes?

alex87
31. mar 2013

Baby mám otazocku ako farbite mmf hmotu? ja som skúšala z gelovkou ale strašne sa to potom drobi čo z tým? ďakujem

reruna
31. mar 2013

@zuzana_1 lisem na česnek to jde super, asi záleží jakou hmotu máš, mmf jde těžko,a le pasta dama nebo smartlfex dobře
@sticker no ten recpet na 1. straně je na haribo rubino - to je 175 g a na to má přijít 750 g cukru 2 lžíce citronky, takže 600G cukru do 300 g bílých marshmellow je asi málo. Mě z té jedné dávky - 175 g bonbonů a cukru +- těch 600 g vyjde na potáhnutí jednoho kulatého dortu 26 cm v pohodě.

sticker
31. mar 2013

@reruna No hej, ale ono to už na dotyk bolo super, veľmi príjemné - ani tvrdé, ani sa to nelepilo. Poťahovala som to modro-biele srdce v albume. A mala som problém to vyvaľkať na požadovanú veľkosť, veľmi pomaly sa to zväčšovalo 😒

reruna
31. mar 2013

@sticker a přidávali jsi tam tu citronku nebo vodu?

jakelina
31. mar 2013

@sticker když to jde tak těžko, tak bych řekla buď málo vody a nebo málo rozpuštěné bonbony, že to zůstalo takové hodně gumové a šlo těžko válet.

aduskatt
31. mar 2013

@alex87 MMF sa na syto farbi dost tazko, ak das vela farbi, drobi sa, to je vlastnost tej potahovky.kdesi som citala, ze pomoze pridat alkohol, ale nemam oskusane

jenie123
31. mar 2013

@zuzana_1 ja ked som to skusala prvy krat tiez mi to neslo.. len vtedy bol problem v hmote, bola moc tvrda.. stacilo dat na chvilku do mikrovlnky a bola v pohode.. 🙂