• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Marcipánové torty. Rady a postupy

@pristela ten dom je neskutocnyyyyy :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:

ale aby sme neopomenuli toho anjelika, tak ten je teda bozskyyyyyy :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: ja fakt nechapem zena, jak ty robis tie dokonale ksichtiky :sweat_smile: :dizzy_face: toto viem 100% , ze toto ja nikdy nedokazem :sweat_smile: :frowning2:

si skratka dokonalaaaaaa, sklanam sa :dizzy_face:
31. mar 2013 o 13:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Baby, mam problem.
Podarilo sa mi urobit korpus, krem a taktiez pod potahovku.
Lenze nedari sa mi urobit potah. Robila som podla tohto postupu: http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=11215 ale namiesto Jojo som pouzila z Lidla biele. Ked som zacala rucne spracovavat hmotu, tak sa mi totalne lepi, neda sa mi urobit aspon gulu. Po dlhsom spracovavani ani naznak lepsie, tak som supla na chvilu do chladnicky, ani tak. Zrejme to pojde do kosa. Kde asi robim chybu, resp. coho sa mam vyvarovat?
Torta caka na potah v chladnicke. Inak je uz hotova, len bez potahovky.. :frowning2:
31. mar 2013 o 13:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@skrecok podsypej si to solamylem a propracuj ještě s trochou cukru a u toho si maž ruce tukem
31. mar 2013 o 14:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@skrecok ty z Lidla jsou nejlepší, ale asi máš málo cukru, protože ten balíček z Lidla je minimálně 2X těžší, co obyč Jojo - musíš přidat cukr a půjde to krásně zpracovat, neboj, já dělám z poloviny toho balíčku z Lidla a dávám více než pů kg cukru, takže určitě dej aspoň kilo na celý ten balík - ale přidávej postupně
31. mar 2013 o 14:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Teda holky, vy ste tak šikovný!! Pardon, že vám tu šmíruju výtvory, ale to se nedá nekoukat, vždycky si tím spravím den :slight_smile:
31. mar 2013 o 14:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
Pridávam posledné 2 a leziem chorá do postele.
31. mar 2013 o 14:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (38)
@denisak77 si mi narobila chute tou slanou:slight_smile:)
liec sa
31. mar 2013 o 14:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (3)
@mrka2 ta hlava kitty je asi aka velka
31. mar 2013 o 15:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@reruna Prosím ťa, keď robíš z polovice toho 300g balíčka z Lidl, akú veľkú tortu potiahneš? Lebo ja som robila z celého balíčka, cukru som dala cca 600g a ledva som potiahla veľké srdce, plnené iba raz..... Tak stále premýšľam, čo robím zle, že z tak veľkého balenia cukríkov mi neostane viac :unamused:
31. mar 2013 o 15:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@pristela nadherne torty a ten domcek-vila to nema chybu...uzasne, krasne, neviem sa vynadivat :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
31. mar 2013 o 15:39  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte kocky.. nadherne torty sa tu opat objavili.. ste sikulky..
Prikladam svoje tohtovikendovky.. bolo ich prvy krat 7.. a mam aj dost.. :slight_smile:)) obdivujem vas, ktore to bezne zvladate..
31. mar 2013 o 15:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (53)
@mojmacik pekne medovnicky :wink: , ja som tentokrat kupila royal icing, super zamiesas a nemas ziadne hrudky... len tiez malo casu tak nikdy neviem odhadnut tu redsiu polevu, ktora sa akoby rozlieva...ale niekedy skusim opat
inak mne sa najviac pacia len biela poleva na medovnikoch, ale nasla som na jar aj farebne, take jemne svetla zlta, ruzovkasta, zelenkava a tiez to nie je skarede....tak skusim aj to
31. mar 2013 o 15:45  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
velkonocne rezy, ziadna velka robota len tak pre radost rodinky
coko korpus, parižska šlahačka s mascarpone a maliny, čokotransfer s veľkonočným motivom :wink:
31. mar 2013 o 16:09  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (22)
@svetlo55 ano to iste mnozstvo, ono pr cukor je viac na objem ale na vahu nie :wink:
31. mar 2013 o 16:39  •  3 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Baby,btw,ako robite travu? Ja som to dnes skusala prvykrat cez lis na cesnak a teda,bohvie ako to neslo :angry:
31. mar 2013 o 16:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jenie123 ano aj mne sa to uz stalo, nedala som do chladnicky,ale do spajzky a tam asi nebolo dost chladno..tak sa mi zrazila, ale ked som znova prevarila a dala na noc do chladnicky bolo to ok. OD vtedy radsej chytam..varim slahacku 2 dni dopredu, nech si radsej v chlade posedi :wink:
31. mar 2013 o 16:43  •  3 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@pristela nadhera..nemam slov :wink: :wink:
31. mar 2013 o 16:45  •  3 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@bambula1307 nabuduce vyskusam znova prevarit.. ale radsej si ju vzdy necham cez noc v chladnicke.. do teraz som to robievala, len vcera som uz nejako nestihala.. :( ucime sa na chybach :slight_smile:)))
31. mar 2013 o 16:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@zuzana_1 lisom na cesnak.. a ide to fajn.. :slight_smile:
31. mar 2013 o 16:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jenie123 no bud som tam dala do toho malo hmoty,ale islo to tak vseliako,hmota mi pretekala aj cez dierky,ale aj opacnym smerom a mala som co robit aby som lis umyla :angry: :confounded:
31. mar 2013 o 16:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zuzana_1 ja robim tiez lisom na cesnak. Skus si hmotu na par sekund nahriat v mikrovlnke, pojde to lahsie :unamused:
31. mar 2013 o 16:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@pristela môžem sa opýtať že s akou hmotou pracujes?
31. mar 2013 o 17:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Baby mám otazocku ako farbite mmf hmotu? ja som skúšala z gelovkou ale strašne sa to potom drobi čo z tým? ďakujem
31. mar 2013 o 17:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zuzana_1 lisem na česnek to jde super, asi záleží jakou hmotu máš, mmf jde těžko,a le pasta dama nebo smartlfex dobře
@sticker no ten recpet na 1. straně je na haribo rubino - to je 175 g a na to má přijít 750 g cukru 2 lžíce citronky, takže 600G cukru do 300 g bílých marshmellow je asi málo. Mě z té jedné dávky - 175 g bonbonů a cukru +- těch 600 g vyjde na potáhnutí jednoho kulatého dortu 26 cm v pohodě.
31. mar 2013 o 17:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@reruna No hej, ale ono to už na dotyk bolo super, veľmi príjemné - ani tvrdé, ani sa to nelepilo. Poťahovala som to modro-biele srdce v albume. A mala som problém to vyvaľkať na požadovanú veľkosť, veľmi pomaly sa to zväčšovalo :unamused:
31. mar 2013 o 17:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@sticker a přidávali jsi tam tu citronku nebo vodu?
31. mar 2013 o 17:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@sticker když to jde tak těžko, tak bych řekla buď málo vody a nebo málo rozpuštěné bonbony, že to zůstalo takové hodně gumové a šlo těžko válet.
31. mar 2013 o 17:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@alex87 MMF sa na syto farbi dost tazko, ak das vela farbi, drobi sa, to je vlastnost tej potahovky.kdesi som citala, ze pomoze pridat alkohol, ale nemam oskusane
31. mar 2013 o 17:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zuzana_1 ja ked som to skusala prvy krat tiez mi to neslo.. len vtedy bol problem v hmote, bola moc tvrda.. stacilo dat na chvilku do mikrovlnky a bola v pohode.. :slight_smile:
31. mar 2013 o 18:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok