Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lussy23
5. apr 2013
lussy23
5. apr 2013
nika1985
5. apr 2013

@pristela jasne ked pojdem nabuduce napisem ci nahodou nebudes aj ty dame kavicku 😉

tinamk
5. apr 2013

Moja dnesna motylikova..

lydik
5. apr 2013

Zasa ste krasne tortusky porobili. Ja sa sem pridem vzdy pokochat a nasat pohodovu atmosferu 😎 potom mam cely den fajn naladu. Tak po dlhoooom case moja dalsia - mala torticka manzelovej neterke. Je to moj prvy obrazok, tak aj tak vypada, ale ja som na seba hrda🙂)))
Mramorak a traseny krem s lesnym ovocim, do 2 kg.

janula.h
5. apr 2013

Baby nová móda malé tortičky na redový pomooooooc 😀

dm1
5. apr 2013

@janula.h chces inspirooo?

pristela
5. apr 2013

@sticker som skupina A 😉 ja som si kupila taku knihu o tom , je to tam vysvetlene a aj vypisane co sa moze, teda mozes vsetko 😀 skor je tam rozpisane čo nezvlada tvoj žaludok spravne rozložiť atd...

alexandrakocikova
5. apr 2013

Babule inšpirovala som sa lienkami.takže pribináčik s broskyňami a zase pingu-bezlepková karamel a vanilka. rez je robený na rýchlo na kar-je to karamel, vanilka+jahody a hore čokoláda s čokotransf., ktorý sa mi v strede neotlačil 🙂 nuž aj také sú dni.keby bolo pre cudzích, urobím znova.

rapunzel1
5. apr 2013

@tweetinka.co ja robievam takú vlastnú, dám si uvariť celý veľký kompót anasový, so šťavou, dolejem do 600 vodou, rozmixujem, do časti šťavy dám vanilkový puding so šťavou z jedného citróna, a uvarím hustý akoby puding, do toho zašľahám potom maslo.

vecernicci
6. apr 2013

@tinamk krásná motýlková 😉
@alexandrakocikova krásný dortíky a ten transfer, tak tam švihni kytičku a je to 🙂

jakelina
6. apr 2013

@magic08 návod jak na MMF je na první straně této diskuse, jenom dej míň cukru než je tam napsáno. Tato hmota nejde nabarvit na syté barvy, tak pokud chceš barevnou, dej barvu hned k bonbonům do mikrovlnky. Oplatek můžeš dát, potři piping gelem a tím ho k tomu přilepíš.

magic08
6. apr 2013

@jakelina dakujem, a ak nemam ten gel a pochybujem, ze ho dnes niekde zozeniem... tak nestaci len vodou navlhcit tu potahovku?

jakelina
6. apr 2013

@magic08 vodou ne, to ti rozmočí a zvlní se ti to. Někdo zkoušel tenkou vrstvou medu a nebo másla.

magic08
6. apr 2013

@jakelina juj, tak dakujem krasne... zachranila si mi torticku pre dcerku.... 😀 tak skusim to maslo alebo med...

nika222
6. apr 2013

No pridavam tohtotyzdnove, uplne sa mi nedarilo... Micky a Minie jak po anafilaktickom šoku no ale co uz... Za nich by trebalo brat priplatky ako za auta 🙂 No ale robene vsetko na poslednu chvilu, maly mi uz tyzden nepava poriadne... ach jo.. Snad to bude nabuduce lepšie 😀

artepf
6. apr 2013

ahoj holky, chválím všechny dortíky, v pátek a v sobotu to jsou vždycky úplné žně 😀 . Přidávám taky svoje dva a chtěla bych vás moc poprosit o nějaké pěkné inspirace dortů s autíčkem pro dvouletého klučíka, moc díky 😵 😵

salonka1981
6. apr 2013

Tento víkend iba jedna 🙂

janula.h
6. apr 2013

@dm1 si poklad 🙂 ako to je s tými tortičkami&?? nevesta mi napísala že chce 100 je to normálne dá sa to zvládnuť? chcem to asi odmietnuť ☹

janula.h
6. apr 2013

a moja prvá víkendovka I LOVE 3 D 😀 😝

aduskatt
6. apr 2013

@janula.h ja som 27 minitorticiek robila takmer 24hodin v kuse☹ akoze nerobim ako blesk, ale nie som ani najpomalsia, ale 100 by som robila isto dva dni vkuse☹

janula.h
6. apr 2013

@aduskatt veď to ☹

aduskatt
6. apr 2013

@janula.h uprimne, po tej skusenosti co mam sa nedam na viac mini ako 20☹ 100 by som nevzala.ale urcite su babenky, ktore su sikonejsie a rychlejsie daju to

jakelina
6. apr 2013

@janula.h ten je perfektní 😉

jakelina
6. apr 2013

@janula.h kolik váží prosím, děkuji 😉

janula.h
6. apr 2013

@jakelina Ďakujeeem 🙂 váži 7,4 kg

pipka
6. apr 2013

@janula.h jani ten je perfektnyyyyyyy 😎 😉

woman04
6. apr 2013

@janula.h ten je perfektný...šikula 🙂

maya30
6. apr 2013

ahojte, pridavam moje vikendove...prvykrat som mala na jeden den 5 toriet, robila som ich od rana do pol tretej dalsieho rana, mam dost 😖 Najviac ma tesil namet na torticku so zabkou, v hlave aj brusku ma polystyrenove gule, no a pozicala som si slecnu od @lamps, dakujem za inspiraciu 😉 A skusala som pivonku podla postupu od @jakelina perfektny postup, jednoduchy a celkom sa naprvykrat podarila, dakujeeem 🙂

patrikmisko
6. apr 2013

trošku oneskorene , to bola pre moju rodinku 🙂 ,