• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Marcipánové torty. Rady a postupy

@zuzana92101 no tak to už vypadá líp :wink:
10. apr 2013 o 12:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@zuzana92101 no tak to sa už dá :stuck_out_tongue_closed_eyes: ja mávam klas hladký vždy, keď je to horúce tam hore dám foliu aby sa nespravila koža a vyšlahám to v pohode do hladka....len treba najprv šlahať zvlášť puding, zvlášť maslo a potom dokopy....a na tie okrúhle keď si kúpiš nastavitelné ráfiky bude super, ja mám 2 dajú sa dať od 12-30cm a super pečiem ich naraz :wink: ak urobíš vyššie tak hneď máš 2torty z jedného ráfika :wink:
10. apr 2013 o 12:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@dadka212 ved ano, preto som skoro kvoli tomu nespala...nervy, ze az. No ale ako som pisala, dohodli sme sa na 30ks a zvysok da spravit niekomu inemu. 30ks zmestim bez problemov, vcera som to merala :slight_smile:. No nic, bude to o hubu...skuska mojich nervov. :grinning:
10. apr 2013 o 12:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@lokalistin ona ich bude rozdavat v sobotu, ale chce ich uz v piatok. Som jej hovorila, ze ked si ich zoberie v sobotu, tak ich bude mat o den cerstvejsie, ale ee, ani za svet, ze ona v sobotu na take nieco nebude mat cas. Chce to tam mat uz v piatok. Aj som jej nevrhla, ze jej to teda v sobotu zanesieme, ale tiez, ze nie, ze ona to chce v piatok.. :confounded:
10. apr 2013 o 12:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dadka212 no tak mozno tam robim chybu, ze neslaham aj zlaty kras po vychladnuti...iba maslo a do neho po troskach zlaty klas, ale hladky nebol :frowning2:, tak asi tam bola chyba. :wink:
taky rafik mam, ale na mensie velkosti sa mi stale roztahuje a nedrzi. Ale kupim este jeden, ved to sa zide, aj tak sa mi naj v tom pecie, lebo je vyssi a ako vravis, prekrojim a mam hned na 2 torticky :wink:
10. apr 2013 o 12:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zuzana92101 tam je chyba určite, vždy treba šlahať aj ten puding zvlášť on sa pekne spojí na takú tuhú kašu a to vmiešavam do masla a nikdy neboli hrčky ani nič podobné :wink:
10. apr 2013 o 12:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (3)
@dadka212 dakujem za radu, stale sa mam co ucit. Lebo ja robievam vacsinou nad parou a zl. klasu som sa vyhybala, kedze som mala sekanice z neho :wink: a nebol hladucky. Dakujem Dadka. :wink:
10. apr 2013 o 12:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Príspevok bol upravený adminom, lebo nespĺňal pravidlá fóra. Poznámka admina: “bazar”
10. apr 2013 o 12:24 • zuzka38
@zuzana92101 teda jsem tu teď četla jak detektivku...od začátku až dokonce napětí, zda to vezmeš či ne a do toho se mi tu normálně udělalo nevolno z představy, jak tu mám tolik rozdělaných dortů, nestíhám, bortí se mi to, neb neustálým otvíráním lednice, lednice nestíhá chladit a já se tu totálně nevyspalá hroutím :sweat_smile: ...když jsem dočetla až k tomu, že jich bude "jen" třicet, tak se mi značně ulevilo. Já tě tím vůbec nechci odradit, věřím, že když si to dobře naplánuješ a připravíš se, tak to dáš, ale myslím,že i s 30 budeš ráda, až to budeš mít nakonec za sebou. Já osobně bych do toho nešla, chci mít z dortů jen radost a né stres, což by toto pro mě byl. Ale klíčové je, že ti chce manžel pomoci a taky ty už máš jiné zkušenosti, tvé dortíky jsou nádherné, takže výsledek bude stát za to. Určitě bych koupila nástavné ráfky, jsou poměrně levné a i kdyby jsi je měla pak prodat dál či někomu dát....čtyři najedou bych pekla. Ten máslový krém je fain, že odsouhlasila, do jiného bych v tomto případě kvůli skladování a neodhanutelné délce konzumace ze strany hostů rozhodně nešla. Držím ti moc palce, taková výzva tě zase posune dál, nejen v dortování...
10. apr 2013 o 12:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (4)
@pristela no neviem ako vidis ty, ale mne sa to zda hore oble :confused: :unamused: max mieeeerne zrezane, ale urcite mi to pride oblejsie ako rovne :sweat_smile: :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :sweat_smile: chapeme sa po lovensky :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning: :grinning:
len na boku to ma rucku, hore len kvietky :wink:
10. apr 2013 o 12:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@pristela suhlasim s tebou je to len tak brane ved ani normal krhla nie je hore obla :wink:
10. apr 2013 o 12:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Na stránkách pekárny - cukrárny Nopek mají krásné marcipánové dorty :slight_smile:
Jsou tam i fotky "mých" dortů, které jsem dostala od sestry, která tam pracuje :slight_smile:
10. apr 2013 o 12:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@pipka Žena moja chapem ta , jasneee :grinning: :grinning: :grinning: ic mi radšej odvážiť ked budes piecť- pozor zapisuj !! :grinning: : korpus odvaz, napis z kolkych vajec si ho robila /robis tusin mramorak , nie ?/ ked robis pribinacik z kolkej dávky budes plnit a odvaz mi aj tu plnku :grinning: :grinning: , + odvaž ovocie ktore tam dás, bo vsak ja mam stale ovela lahsie tie rozmery co mas ty a ja už neviem čo robim zle :frowning2:
10. apr 2013 o 12:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@pristela @muffinka8 @tamianati no teda to je ale kresba :grinning: ...pristela ma pravdu ale aj v miske sa to da su totiz 2 akokeby druhy misiek jedny su take plochsie a z tej to nejde ale jednu su take uzsie a vyssie a presne z tej by to slo a stacilo by upiect jednu davku a ked sa 3krat naplni tak to bude akurat....
10. apr 2013 o 12:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@pristela no presne @pipka ja neviem ako to ty robis ale tie kila co pises to je neskutocne aj ja cem take tazke tortušky :grinning: :grinning: alebo potom uz len vahu ti dame nakalibrovat hihi
10. apr 2013 o 12:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@pristela no jasneeeeee moja, odvazim ti seeecko, aj varesku s ktorou budem miesat :grinning: :sweat_smile: :grinning:

aale nie, no jasne, ze krhla.kuzel..ale teda nemaj mi to za zle, na tej foto to jasne vyzera oblo :stuck_out_tongue_closed_eyes: :sweat_smile: :grinning:
10. apr 2013 o 13:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@katkak23 @pristela no sak ja neviem ake mate vahy :grinning: :grinning: :grinning: ved ja normal mramorak z 6 vajec do 23 cm formy, a to ho este hore zrezavam, nech nie je prilis vysoky a decka maju "korpusik" na ranajky :sweat_smile: :wink:
a pribinak klasika z dvoch slahaciek, 500g tvarohu a jeden Ole, pr. cukor, uz ani ztuzovac nedavam, a ked poctivo naplnim, tak mi ostane tak pol salky pribinaka, to muz vacsinou vylizuje :stuck_out_tongue_closed_eyes: :wink:

a ovocia...no neratam to..ale teda odvazim nabuduce, ale od oka tak na jednu tortu tych 200-300g dam :wink:
no a ked obmaslujem, potiahnem, tak ta torta tych 3,5-3,8 mava..a teda podla zdobenia, ked je viac ozdobena, logish aj tazsia :wink:

no ale slubujem, najblizsie idem vsetko vazit a zapisovat :wink:
10. apr 2013 o 13:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@pristela :slight_smile: dakujem vsetkym za rady aj za matematicke okienko ... :slight_smile: nejako to vyspekulujem ... popripade zakumuflujem kvetinami, najhorsie aj tak bude uchytenie toho "sosaka" a rukovate ... ked toto zvladnem ...
10. apr 2013 o 13:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@pipka varešku néé, teda pokial ju tam nezapracujes :grinning: :grinning: :grinning: pchaa , keby to je oble tak nieje vidiet ten pásik hmoty , ktorym ma ten vrch dokola olemovaný :stuck_out_tongue_closed_eyes: kukni si jej album ma tam 5kusov tort ako krhliciek http://dorty.artmama.cz/user/974/images
10. apr 2013 o 13:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@pipka 6 vajec do 23??? aku mas vysoku formu? mne by to tieklo uz pri nalievani, nie to este aby rastol :grinning:
10. apr 2013 o 13:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@pristela je to rodine, ked to nebude uplne dokonale, prepacia ... :slight_smile: dakujem za pomoc :wink:
10. apr 2013 o 14:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@tamianati jasnee, dolezite je len , aby bola mnamkova sladkaaaa :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
10. apr 2013 o 14:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@mysiatkoo aj ja davam 6 do 23 cm:slight_smile: a netecie
10. apr 2013 o 14:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
Babulky potrebujem niečo na tému.zahrada,sliepky,rúbanie dreva:((( nemáte niečo uložené ?
10. apr 2013 o 14:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Babule a nejaký fotopostup na autíčko malé, na vrch torty, potrebujem Audi alebo tak. Som nejaká bez inšpirácie
10. apr 2013 o 15:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Holky, prosim nevite, kde koupit krajec dortu na 10ks? Nasla jsem na 6,8,12 ks.Dekuji
10. apr 2013 o 15:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mysiatkoo fuu neviem ako je vysoka, ale ked to tam nalejem, tak je asi 2,5 cm od vrchu cesto :wink: takze ked narastie, tak je akurat zarovno, ak je mierny kopcek, zrezem detom na ranajky :wink:

to mam taku storocnu formu, teflonovu, co bola taka sada, na tortu, na babovku a taka ta vlnovkova nizka na pizzu alebo kolac :wink: som daaaavno raz dakde v akcii za 199.- sk kupovala :wink:
10. apr 2013 o 16:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@pristela možná máš ty dorty lehčí, že tak natenko vyvaluješ potahovku. Jinak nevím, já právě taky potah dávám tenký, jenom 2-3 mm a někdo dává trochu hrubší, tak ty 3-4 a to na dortu určitě udělá třeba i dvacet deka.
10. apr 2013 o 16:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
konecne som si usporiadala fotky tak pridavam aj ja par svojich vytvorov :slight_smile:
10. apr 2013 o 16:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (51)
ja tiez ten potah mavam tak max 3mm, mne to ani nechuti ak by to bolo moc hrube :unamused: :wink:
tam tu vahu kludne moze robit mnozstvo plnky a ovocia, lebo myslim, ze korpus ako taky mame vsetky rovnako tazky :wink:
masla miniem tak necele jedno na obmaslovanie tej klasika 23 cm formy. Plus to zdobenie.

teraz mam najblizsie poziarnika a hasicske auto na okruhlej torte, tak to povazim vsetko aj s ozdobami aj bez, pre zaujimavost :wink:
10. apr 2013 o 17:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok