• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Marcipánové torty. Rady a postupy

20. októbra 2017 
@lokalistin mne mm teraz kupil taku cyklamenovu gulatu formu 26 cm ,,otvaratelnu" a ta je 7,5 cm vysoka :dizzy_face: :dizzy_face: ......... no tie moje cierne klasiky maju vysku len 6 cm :unamused: Ale ta nova cyklamenova je super :wink:
11. apr 2013 o 10:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (4)
@zuzana92101 Smejem sa :grinning:,ved mi sa poznaaaaaame :grinning: prisla som na to az teraz,ked som tu hladala jednu torticku a pozeraaaam,ze tohto nezbednika poznam,ved to je Oskar :grinning: .Deti nam chodia spolu do skolky :wink:
11. apr 2013 o 11:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@halienka moja 23cm ma tiez isto len 2,5 kg a na výšku mavam skoro vždy 9-10cm
11. apr 2013 o 11:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@pristela ahoj, chcem sa ta spytat ci zvyknes robit aj taketo kocky na ktorych su inicialy pismenok-pridam obrazok- ci sa to robi z odrezkov piskoty alebo burizony. Dik
11. apr 2013 o 11:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@pristela no ta moje 23 s tím Tomášem měla tuším11cm a byl to korpus, pribiňák a broskve a marcipán a s tou mašinou 5,3 a ta mašina měla kolem půl kila, takže dost, ale i tak ten dort měl pak přes 4,5kg, tak tomu teda opravdu nerozumím....
11. apr 2013 o 11:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@kvietocek7 tie kocky sa robia z hmoty , je to moc male aby to bolo z burizonky alebo puncoviny este aj obmaslovane a potiahnute hmotou
11. apr 2013 o 11:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@pristela hmoty akoze foundant alebo puncovina co je piskota a obali sa to ci?joojj ja som taky amaterik tvoja rada ma posunie dalej :slight_smile:
11. apr 2013 o 11:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jakelina děkuji. Našla jsem, máš taky mísu 4,6l? Zajímalo by mě, jestli se v něm dá dělat malé i velké množství. Tedy jestli třeba vyšlehá 5 vajec a z kolika naopak jsi tam zkoušela nejvíc udělat?
11. apr 2013 o 12:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@kvietocek7 tie kococky su cisto iba z hmoty
11. apr 2013 o 12:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@florentina a vysoku si ju mala akú ? Boze, ja 23cm na 4,5kg nedám nikdy ani keby som sa na stenu vyškriabala :frowning2: a inak asi by ani ludia u mna neboli spokojný keby dostanu taku malu torticku za tolko penez :frowning2: Moja 26cm bez ozdob , len s cistym potahom , pribinacikom z jednej dávky +ovocie majú 3kg :frowning2: maximalne 3,5kg .
No dnes idem robit zas tak budem vazit asi aj ja , i ked títo chcu len do 3kg
Mrk schvalne som kukla , tato draculaura bola pecena v 26cm , ma v sebe celu jednu davku pribináčika nič mi nezvysilo+ovocie a mala len 2,8kg , s tym ze tam je len 2D obrazok som sa nevyskriabala ani na 3kg :frowning2: :frowning2: :frowning2: potrebujem ist do učenia k niekomu kto robi ťažké torty :frowning2: :frowning2: :frowning2:

Fotka je moja stara tortuša
11. apr 2013 o 12:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (15)
@kvietocek7 hmota - tým čím potahujes tortu, modelujes postavicky - marcipán , mmf-hmota z cukrikov penovych , smartflex a milion iných
Punčovina su zbytky korpusu zmiesane trebars s plnkou co ti zostala alebo holky davaju džem, maslo s cukrom,, s nutelou... to zpracujes do takej hmoty ako ked sa robia nepecene gulicky do košíčkov obalene do kokosu
11. apr 2013 o 12:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@aduskatt dik, uz si zvykla robit take nieco na tortu? musi s tym byt prplacka ci?
11. apr 2013 o 12:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@ejco vazne?? :slight_smile: no netusim ale o koho ide...aspon ako sa vola tvoj prcek...?
11. apr 2013 o 12:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@pristela jooojj si poklad, lebo ja to aj poznam, ale niektore tie cukrarske vyrazy na prve pocutie sa mi pomiesaju. Este raz dik, poznacim si a vyskusam :wink:
11. apr 2013 o 12:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@kvietocek7 Eviiii, caaaau, vitaj medzi namiiii :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
11. apr 2013 o 12:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@kvietocek7 tie kocky, to je len hmota, urobis si gulicku a prstami ju scapkas do kocky, aspon, ja by som to tak robila...lebo krajat hmotu...to sa ti zdeformuje
11. apr 2013 o 12:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@zuzana92101 no ja mam dvoch naraz :grinning:
11. apr 2013 o 12:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@pristela no práve, tá moja draculaura bola robená v 23cm forme (ja teda väčšiu ešte nemám tak robím len v tejto) korpus z 5 vajec a plnka kokosová (smotana+čokol+maslo+creme ole+kokos) a tá mi vážila iba 2,2kg... a robota na tom teda bola vcelku makačka :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:
11. apr 2013 o 12:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@ejco ak su to dvaja chalani, tak uz vieeeeeeem :grinning: :grinning: :grinning:
aj ty pecies torticky?
11. apr 2013 o 12:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
11. apr 2013 o 12:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zuzana92101 peciem,ale iba pre rodinu,je to skor taky konicek.
11. apr 2013 o 12:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@ejco aj u mna bol konicek, aj je, ale uz je to aj mimo rodiny :slight_smile:
11. apr 2013 o 12:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@pristela ja som na tom s vahou tych tort podobne ako ty a pri preimeere 23cm by som sa na 4kg nevyskrabala ani keby dam 4 korpusy a 3x plnka a to este aj polievam korpus :stuck_out_tongue_closed_eyes:
11. apr 2013 o 12:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@zuzana92101 aspon si popri materskej zarobis nejaku korunku.Ved tie materske su ubohe :angry: Mozno casom sa aj ja odhodlam mimo rodiny,ale zatial len takto.Dnes robim folfovu,zajtra ozdobim.Vecer musim urobit siltovku,lopticku a palicu.
11. apr 2013 o 12:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@pristela a potieras korpus aj dzemom? bo aj to ti prida na vahe, a napr. niekedy aj rumom alebo aromou pokvapkam, to tiez podla mna malinko prida :confounded: :wink: ked je piskota mokra, je urcite o mak tazsia :sweat_smile:
alebo daj viac ovocia, ja napr. ked davam maliny, tak davam mrazene, a ukladam tak, ze nie su medzery medzi nimi, ze nevidno plnku, a tak cm od okraja, ked obmaslovavam, tak ten okraj potom maslom zacpem.

a vazim aj s podlozkou, sak to ani neviem ako by som vazila bez nej :sweat_smile: :stuck_out_tongue_closed_eyes: podlozku teda jasne zaratavam do ceny :wink:
11. apr 2013 o 12:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@pristela a z koľkých vajíčok robiš mramorák do 26cm formy?
lebo aj to može na váhe s a odraziť.......a aj obyčajná piškota je o dosť ľahšia ako mramorák :slight_smile:
11. apr 2013 o 12:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Môžem dať do svadobnej torty aj ovocie hoc akeé? Myslím,že hej
11. apr 2013 o 13:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte šikovnice, ja som práve dokončila tohto mačacieho hajzlíka...a dala som ho stuhnúť do chladničky a podložila kalerábom aby necapol :grinning: Neni nejaký úžasný, veď je to len pre moju krpaňu :sunglasses:
11. apr 2013 o 13:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (20)
@lucula73 robim len mramorak , do 26 bud zo 6 alebo 8vajec uz nepamatam , ale dnes budem piect tak na to mrknem :wink:

@pipka no ked davam mramorak dzem isto nedavam , ani to ludia nechcu, alkohol na tortu mi tiez nechcu, ble to ani ja nemusim , a do tejto formy ako kedy davam jeden sacik cely 300g ovocia no isto nieje to ovocie poukladane ze nieje vidieť plnka :confused: vsak to by mi 300g nestacilo ani keby sa rozdvojím :confused: a ty si pisala ze davas 250-300g nie ? sice do 23cm to moze byt tak nakopene, no do 26cm isto nie .
No nic , zacnem polievať aj ked to nechcu :grinning: a budem davat hrubší poťah :grinning: a je to vyriešené , na nic ine som neprisla :grinning: :grinning:
11. apr 2013 o 13:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (3)
ako by som urobila travu na golfove ihrisko?Taku tu pekne postavenu,ako skutocnu.
11. apr 2013 o 13:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok